Skocz do zawartości
Gość mirras13

Nie otwierają się przednie drzwi passat B6 3C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj, gdy otwierałem drzwi kierowcy na mrozie pojawił się dziwny problem, drzwi nie udało mi się już zamknąć normalnym sposobem. Zamek nie jest się w stanie zatrzasnac. Klamka zewnętrzna jest bardzo luźna. Drzwi mogę zamknąć jedynie zamykajac centralny i dociagajac drzwi do końca na siłę. Drzwi mogę otworzyć jedynie od środka.

 

Co to może być i jak to naprawić?

Cięgno się zerwało, zakleszczylo? Trzeba ściągnąć boczek?

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Wczoraj, gdy otwierałem drzwi kierowcy na mrozie pojawił się dziwny problem, drzwi nie udało mi się już zamknąć normalnym sposobem. Zamek nie jest się w stanie zatrzasnac. Klamka zewnętrzna jest bardzo luźna. Drzwi mogę zamknąć jedynie zamykajac centralny i dociagajac drzwi do końca na siłę. Drzwi mogę otworzyć jedynie od środka.

 

Co to może być i jak to naprawić?

Cięgno się zerwało, zakleszczylo? Trzeba ściągnąć boczek?

 

Proszę o pomoc

 

cięgno przymarzło pewnie, trzeba zdjąć boczek i blache żeby się do niego dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie jest tak auto stało kilka dni na mrozie , otworzyłem je z pilota i wsiadłem lecz nie mogłem zamknąć drzwi od środka. Dopiero po kilku klepnięciach zamknęły się lecz po tym nie mogę ich otworzyć od środka , albo otwieram przez otwarte okno klamką albo przez fotel pasażera. Co myślicie?

 

Wygląda na to ze mechanizm zamka jest winien. Spróbuj popsikać WD-40 do niego może pomoże. Jak nie pomoże to proponuje rozebranie boczku drzwi i zerkniecie na cięgna, może te które prowadzi od zamka do klamki wewnętrznej wyskoczyło ze swojego miejsca. Czy klamka od strony zewnętrznej zacina się? tzn też czasami nie otwiera drzwi?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam,

Wczoraj, gdy otwierałem drzwi kierowcy na mrozie pojawił się dziwny problem, drzwi nie udało mi się już zamknąć normalnym sposobem. Zamek nie jest się w stanie zatrzasnac. Klamka zewnętrzna jest bardzo luźna. Drzwi mogę zamknąć jedynie zamykajac centralny i dociagajac drzwi do końca na siłę. Drzwi mogę otworzyć jedynie od środka.

 

Co to może być i jak to naprawić?

Cięgno się zerwało, zakleszczylo? Trzeba ściągnąć boczek?

 

Proszę o pomoc

 

przeczytaj mój post ze strony 21. 14-01-2017, 02:59 bo to na 99% to czyli jak kolega wyżej napisał cięgno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem dzisiaj rano wszystko zaczęło dzialac normalnie, linka chyba się zaciela, spróbuję przesmarowac zamek białym smarem. Ciekawe kiedy temat powróci. Ale na forum nie znalazłem takiego problemu jak ja mialem, że jednocześnie i zamek i klamka zewnętrzna przestała działać.

 

Ile nowe cięgno może kosztować? Da się je wymienić bez wyciągania szyby, demontujac sam boczek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięgno Bowdena, w serwisie Lublin 51pln.

Demontaż - boczek,osłona z blachy i szyba ( 2 śrubki). 4194_4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cięgno Bowdena, w serwisie Lublin 51pln.

Demontaż - boczek,osłona z blachy i szyba ( 2 śrubki). [ATTACH=CONFIG]150796[/ATTACH]

 

Dzięki za informację, mimo, że na ten moment wszystko działa jutro pojadę kupić, bo z tego co czytam na forum i tak zaraz się znowu ciegno zatnie, więc będę przygotowany, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za informację, mimo, że na ten moment wszystko działa jutro pojadę kupić, bo z tego co czytam na forum i tak zaraz się znowu ciegno zatnie, więc będę przygotowany, pozdrawiam

 

Nie musisz kupować cięgna, wystarczy zrobić tak jak opisałem i te 50zl masz w kieszeni i problem rozwiązany a robota ta sama. Ale jak wolisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby do wymiany ciegna nie trzeba wyciagac

 

telegram z poczty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w między czasie padła również klamka zewnętrzna tak więc nie mogłem otworzyć w ogóle dzwi kierowcy , wsiadałem i wysiadałem od strony pasażera. Znalazłem mechanika na miejscu , któremu udało się otworzyć dzwi od wewnątrz i okazało się , że cięgno spadło z klamki. Tak więc mogę otwierać dzwi od wewnątrz co do zamka i klamki zewnętrznej będziemy działąć za tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ciegno klamki zewnetrznej..mialem to samo 45zl ciegno oryginalne bo zamiennikow niema i za robote ok 100zl. Pozdr. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawie moją syt. chciałem otworzyć tylne drzwi oczywiści pilotem przy jednoczesnym odciągnięciu klamki (przypadek, syn się pośpieszył) i problem powstał. Teraz nie mogę otworzyć drzwi, z zewnątrz klamka jest tak jakby luźna, tylko od środka można,czy jest możliwe że sie coś urwało w środku zamka i czy czeka mnie demontaż tylnej tapicerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opusc szybe pociagnij rownoczesnie wewnetrzna i zewnetrzna klamke czasami pomaga?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie zewnętrznej linki-cięgna drzwi przednich ,miałem taki sam problem tj. jednoczesne otwarcie , okazało się że końcówka linki wyskoczyła z mocowania przy klamce stąd luźna klamka.Linka nowa kosztuje ok. 50zł , stara linka ciężko chodziła i końcówka była troszkę zużyta dlatego wyskoczyła.Bez demontażu się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie : cięgno wymienione, klamka już nie jest luźna, drzwi otwierają się tylko do momentu kiedy nie zamknę ponownie auta z pilota. Po zamknięciu centralnym i otwarciu drzwi nadal można otwierać tylko od wewnątrz. Wg mechanika padł zamek w co raczej nie chce mi się wierzyć, koszt nowego 400 pln. Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie padł zamek mialem to samo

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś nowy czy używkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem ryzykowac kupilem orginalny w ASO po rabacie 350 zeta i po wymianie wszystko jest ok takze potarguj sie zjada z ceny ?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego w ASO, pewnie ogarnie taniej - dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności