Skocz do zawartości
Gość mirras13

Nie otwierają się przednie drzwi passat B6 3C

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
I tak po jakimś czasie wraca, zaciera się linka od otwierania drzwi i tyle, jedynie wymiana połozy kres zamkniętym drzwia.

 

To mozliwe ,ze w niektorych przypadkach to nie pomaga , z czego to wynika nie wiadomo . Jednak w moim przypadku od daty posta tu pisanego na temat smarowania moich drzwi kierowcy ,tylko raz problem pojawil sie ponownie . A znowu popsikany dziala do dzis .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 21daniel02

u mnie bylo to samo drzwi kierowcy od zewnatrz nie chcialy sie otwierac a od wewnatrz normalnie. na otwartych drzwiach ze 20 razy pociagnalem klamka i cos przeskoczylo. wszystko ok. DZIEKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mnie dopadł pech nie otwierających się drzwi lewych tylnych tylko u mnie wygląda to trochę inaczej ....

mianowicie mam zamknięty samochód ,otwieram go z pilota jeden raz i nie mogę otworzyć od zewnątrz, wsiadam do samochodu otwieram je od środka i gdy jest otwarty drzwi normalnie mogę zamykać i otwierać.... troche dziwne ma ktos jakis pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy otworzysz z pilota dwa razy, tzn. naciśniesz przycisk otwierania dwa razy, też nie możesz otworzyć tych drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie bylem sprawdzić i nie mogę otworzyć awryyy i z pasatem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę jedynie polecić wymianę cięgna Bowdena i nasmarowanie zamka przy okazji. Foto-instrukcja z rozbierania w Warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam radę kolegi wyżej, dodam jeszcze, spróbuj otworzyć szybę u mnie doraźnie pomagało ale wymiana cięgła musowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybe otwieram i jak otworze drzwi od srodka i potem je zamkne to moge je normalnie otwierac z zewnatrz ........ to sie kfalifikuje na wymiane ciegla....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek8484

witam wszystkich posiadaczy passata.jak widze na forum duzo osob ma problem z otwieraniem drzwi.niestety mnie tez to spotkalo:(juz szarpalem klamkami,trzaskalem i nawet psikalem wd40.nic z tym metod nie pomoglo.dalej nie moge otworzyc drzwi od kierowcy.oczywiscie od wewnatrz bez problemu.moze jakies jeszcze podpowiedzi?czy trzeba wymienic zamek?dzieki.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szybe otwieram i jak otworze drzwi od srodka i potem je zamkne to moge je normalnie otwierac z zewnatrz ........ to sie kfalifikuje na wymiane ciegla....

 

Witam kolegą . Czy może poradziłeś sobie z tym problemem otwierania drzwi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegą . Czy może poradziłeś sobie z tym problemem otwierania drzwi??
Kolego tylko wymiana cięgła cie uratuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego tylko wymiana cięgła cie uratuje.

 

A co jeśli cięgno i część wewnętrzną klamki zewnętrznej już wymieniłem. Zamek zamieniłem na inny używany. I dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu to powiem szczerze że nie mam pojęcia.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamek zamieniłem na inny używany. I dalej to samo.

Na pewno ten używany był dobry?

Bo jak tak to już dziwna sprawa, u mnie pomogła wymiana cięgna (w dwóch przypadkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno ten używany był dobry?

Bo jak tak to już dziwna sprawa, u mnie pomogła wymiana cięgna (w dwóch przypadkach).

 

Hmm. A czy w obydwu przypadkach zamek ten oryginalny i ten używany z innego auta wykazywały by ten sam problem?? Oczywiście jest to możliwe ale hmm....???>???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po temacie ten problem nie jest odosobnionym, więc nie można zakładać, że używany inny jest dobry, wręcz przeciwnie, należy go sprawdzić, czy jest dobry i dopiero wtedy podmieniać. Nie wiem, też z jakiego źródła masz ten zamek? Może komuś się popsuł i sprzedał jako używany nie sprawdzony?

Czy drzwi otwierają się po kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu próbach opisanych już wcześniej z szybą, klamką wewnętrzną i zewnętrzną itp. czy w ogóle się nie otwierają od zewnątrz?

Edytowane przez teddybar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak widać po temacie ten problem nie jest odosobnionym, więc nie można zakładać, że używany inny jest dobry, wręcz przeciwnie, należy go sprawdzić, czy jest dobry i dopiero wtedy podmieniać. Nie wiem, też z jakiego źródła masz ten zamek? Może komuś się popsuł i sprzedał jako używany nie sprawdzony?

Czy drzwi otwierają się po kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu próbach opisanych już wcześniej z szybą, klamką wewnętrzną i zewnętrzną itp. czy w ogóle się nie otwierają od zewnątrz?

 

Hmm. Zgodzę się z tobą zamek niestety niewiadomego pochodzenia(od poprzedniego właściciela) bo takie autko już kupiłem z tą usterką. Co do otwierania. To wystarczy, że raz po odryglowaniu pilotem otworzę od środka klamką i potem do następnego zamknięcia z pilota chodzi normalnie czyli otwiera się klamkami i z wewnątrz i z zewnątrz. pozdr t_w

Edytowane przez tomy_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy, że raz po odryglowaniu pilotem otworzę od środka klamką i potem do następnego zamknięcia z pilota chodzi normalnie

Dziwne, to wygląda bardziej na problem ze sterowaniem zamkiem niż z cięgnem lub uszkodzeniem mechanicznym. Pewnie dwukrotne kliknięcie na pilocie odryglowania nic nie pomaga? Tylko te jedne drzwi tak działają? U mnie powymianie cięgna wszystko OK już przeszło rok. Drzwi się blokowały i odblokowywały nieregularnie, raz po kilkukrotnym szarpaniu klamką, potem po kilku dniach, a jak przez miesiąc jeździłem z zablokowanymi od zewnątrz, to już postanowiłem wymienić cięgno i pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne, to wygląda bardziej na problem ze sterowaniem zamkiem niż z cięgnem lub uszkodzeniem mechanicznym. Pewnie dwukrotne kliknięcie na pilocie odryglowania nic nie pomaga? Tylko te jedne drzwi tak działają? U mnie powymianie cięgna wszystko OK już przeszło rok. Drzwi się blokowały i odblokowywały nieregularnie, raz po kilkukrotnym szarpaniu klamką, potem po kilku dniach, a jak przez miesiąc jeździłem z zablokowanymi od zewnątrz, to już postanowiłem wymienić cięgno i pomogło.

 

 

Niestety cięgno ma to do siebie że da się wyczuć na klamce zewnętrznej jego problem, tu klamka działa ok(tzn . nie chodzi luźno). Odryglowanie na pilocie nawet kilkukrotne nie pomaga. Zresztą cięgno już jest nowe bo stare było już trochę uszkodzone.

Popróbuję jeszcze może z innym zamkiem. Ktoś mi jeszcze poradził , że być może coś jest nie tak z kablami(tzn instalacją) ale hmm to pewnie raz by działało a raz nie jak to zwykle bywa z kablami. A tu zawsze zamek zachowuje się tak samo. Jakby przy otwarciu z pilota nie potrafił odryglować zamka i to tylko w tych jednych drzwiach, reszta jest ok. ( co dziwne normalnie z pilota da się auto zamknąć(tzn zaryglować zamek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety cięgno ma to do siebie że da się wyczuć na klamce zewnętrznej jego problem, tu klamka działa ok(tzn . nie chodzi luźno). Odryglowanie na pilocie nawet kilkukrotne nie pomaga. Zresztą cięgno już jest nowe bo stare było już trochę uszkodzone.

Popróbuję jeszcze może z innym zamkiem. Ktoś mi jeszcze poradził , że być może coś jest nie tak z kablami(tzn instalacją) ale hmm to pewnie raz by działało a raz nie jak to zwykle bywa z kablami. A tu zawsze zamek zachowuje się tak samo. Jakby przy otwarciu z pilota nie potrafił odryglować zamka i to tylko w tych jednych drzwiach, reszta jest ok. ( co dziwne normalnie z pilota da się auto zamknąć(tzn zaryglować zamek).

 

mam pytanie, czy moze rozwiazales jakos ten problem, bo jak widze, mam identyczne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności