Skocz do zawartości
Konrados

Wymiana anteny radiowej - B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś bydlak wczoraj próbował ukrasć mi antenę dachową :evil: . NIe udało mu się i ją po prostu ułamał pozostawiając gwint w gnieździe. Próbowałem kombinerkami wykręcić pozostałości gwintu ale kręcąsie w kółko. Domyślam się że wymiana całości okablowania to ryjnacja podsyfitki słupków i czort wie czego. A moze jakoś sam 'cycek' wystajacy z dachu da się jakoś wymienić?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dało by sie kable potem polutować i walnać izolka ale to i tak nie zmienia faktu że musisz zdajc podsufitke... :) Sprobuj nawiercić delikanite.. nagwintować a nastepnie wkrecić srobe kontra :) i odkrecasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co zrobiłeś konrados z tą anteną?? Ja tez mam problem z anteną, a mianowicie:

coś ostatnio radio mi słabo odbierało i pociągnołem delikatnie antenę a ta bez zadnego oporu "wyszła" to mnie bardzo zdziwiło... wygląda to jak by była złamana, a może tak ma być??? dołącze pare fotek to zobaczcie i proszę o pomoc. Na kilku fotkach widać (troche słaba jakosć) że guma od anteny jest wyeksploatowana i się tak jakby przetarła... Czy to wszystko pozbierane do kupy oznacza że trzeba kupić nową antenkę (jest to antena do nawigacji, tela i radia) jaki jest koszt takiej anteny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze widziałem, to złamany jest pręt antenowy, który będziesz mógł dokupić, wkręcić i powinno byś po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest zupełnie inna antena. Póki co na przetrwanie założyłem bagnet od "dużego fiata" ;) - jakoś się trzyma w kupie i radio odbiera a na wiosnę pewnie wymienię całość.

Pewnie będziesz musiał wykręcić to co zostało po starej antenie (tylko uważaj żeby nie ukręcić gniazda, które jest w "częci dachowej"). Potem z dokupieniem bagnetu nie będzie problemu - giełda , sklepy moto lub car audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręciłem antene bez zadnego problemu... antena była złamana... poprzedni właściciel paska próbował ją skleić... sami zobaczcie, właśnie szukam czegoś takiego na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem tego typu ze radio przestalo odbierac fale zupelnie nagle . Wiec kupilem nowa antene zamontowalem podlaczylem a tu nic zero reakcji zadnej poprawy radio pionek deh - x9600bt dodam ze wlozylem zwyklu drut i tak odbiera a na antenie zero. podlaczalem separator do oryginalu i nic rozbieralem stopke w srodku ideal. miernik wszystkie wskazania prawidlowe przewod sprawdzilem i zzielenialem :umm

Edytowane przez lucek20009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam problem trochę podobny do kolegi który założył temat.

Mianowicie kupiłem paska radio działa, ale czasami w dużych miastach lub na ich obrzeżach słabo ściąga. Również widzę że antena jest ułamana i jej "pozostałość" kręci sie w gnieździe jest jakiś inny sposób żeby ją wymontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności