Skocz do zawartości
Gość piotras22

Gumki do wycieraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotras22

Witam serdecznie. Poczytałem trochę forum ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi czy istnieją w sprzedaży same gumki do wycieraczek pasujące do passata B6 (2007r.). Jak wiadomo widoczność jest bardzo ważna, a wycieraczki szybko się zużywają. Jeśli się nie mylę producenci zalecają wymianę ich co 3 mc z wiadomych względów (zarobkowych). Komplet wycieraczek to wydatek rzędu 120-180 zl, wiec nie jest to malo. Same gumki zapewne mieszczą sie od 5-10% całkowitej kwoty wycieraczek (jest o co walczyc). Problem tylko gdzie takie nabyc. Sprawdzałem w Olsztynie i w żadnym z motoryzacyjnych ani ASO nie maja i miec nie bedą (zapewne nie chcą mieć). Czy miał ktoś pozytywne doświadczenia w tym temacie? P.S. Wycieraczka jest calkowicie rozbieralna , bez uszkodzenia jej mozna wyjąć gumki i włożyć nowe (o tym pisaliście na forum B5).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wydatek 120zł raz na pół roku to tak dużo?jeśli tak to poszperaj na allegro,tam czasami można kupić coś markowego poniżej setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07

Troche mnie to dziwi,masz 100 tyś na auto a szkoda na wycieraczki.To nie jest tak ze pióra kosztują od 120 do 180 zł za komplet.Kosztują w Katowicach w Noma 2 około 115 zł za komplet.Tyle płaciłem ostatnio.Za to jest lepszy problem,te pióra jak są to są ale jak ich nie ma to na początku tego roku czekało sie na piórka około półtora miesiąca:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówicie tutaj czy go stac czy nie stac. Dla mnie to jest sporo wydac na AeroTwinki ok 120 zł dwa razy w roku. Mozna je wydac na co innego... A jesli w liknu którym podałem jest ORYGINALNY zestaw naprawczy do AERO takze dlaczego nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego 120 na pół roku? oryginalne wycieraczki spokojnie rok CI pociągna ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbogatsi ludzia sa oszczedni.... Nie ma nic zlego w szukaniu tanszych pior do wycieraczek... Jezeli tylko spelniaja moje oczekiwania to bardzo prosze. Mam wielu znajomych jezdzacych o wiele lepszymi samochodami niz nasze kochane Paski, a tez kupuja zamienniki lub oryginaly ale taniej, bo czemu nie jezeli jest taka mozliwosc.

Czemu nie kupic np. sprzegla Viale do Lexusa skoro to wlasnie Viale je produkuje dla LExusa i oddaje prawa do nazwy...

 

Tak samo jest z wycieraczkami, sa produkowane albo przez Bosch albo Viale i sprzedawana pod marka VW, Mercedes itp... a kosztuja 30-40% mniej

Edytowane przez pbalsam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Viale
a nie czasem Valeo ? Czepiam sie, wiem :)

 

Wypóbuje ten zestaw naprawczy i zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz napisz :)) bo też bym sobie kupił taki zestawik :D niby kupiłem nowe w VW ale na zime mi troche szkoda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w serwisie tylne pióro wycieraczki (zwykłe) za 80 zł (kombi) - strasznie hałasowało!! ale wycierało nieźle.

Tydzień temu w Auchan za 8 zł pióro Twin areo , zgarnia nieźle i nie hałasuje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO są dostępne same gumki do Tourana, Caddy. Numer części to: 1K0.955.429.C. Wystarczy dociąć na długość. W komplecie jest nowy plasticzor, który zakłada się podczas wymiany na pióro wycieraczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pienio
W ASO są dostępne same gumki do Tourana, Caddy. Numer części to: 1K0.955.429.C. Wystarczy dociąć na długość. W komplecie jest nowy plasticzor, który zakłada się podczas wymiany na pióro wycieraczki.

A zakładałeś już do paska? jak to się sprawdza?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisz napisz :)) bo też bym sobie kupił taki zestawik :D niby kupiłem nowe w VW ale na zime mi troche szkoda :D

może zrezygnuj z jazdy zimowej,bo szkoda:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matijaz
a nie czasem Valeo ? Czepiam sie, wiem :)

 

Wypóbuje ten zestaw naprawczy i zdam relacje.

 

no i jak ten zestaw sie sprawuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego az wstyd sie przyznac ale nie byłem jeszcze w ASO. Będe jakos za niedługo to kupię. Musze juz cos zrobic z AeroTwinami bo są juz tragiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście szukali to mam te wycieraczki Boscha Aerotwin dedykowane do B6 po 80 PLN i Valeo silencio x-trm 99PLN.

Reszta pytań proszę w tym poście http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=42335

Edytowane przez maciejek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w ASO, komplet 119, odradzili mi zestaw naprwaczy z racji ze mieli pare przypadkow gdy cos wyskoczylo i szyba zostala porysana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na BP mozna kupic same gumki pasuja do tych wycieraczek, 5min zabawy wyciagamy stare gumy i wkladamy nowe i gra gitara:):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ASO są dostępne same gumki do Tourana, Caddy. Numer części to: 1K0.955.429.C. Wystarczy dociąć na długość. W komplecie jest nowy plasticzor, który zakłada się podczas wymiany na pióro wycieraczki.

Czym się różnią wycieraczki Aero w Touranie, Caddy, Passacie, Audi ?

 

Czy takie gumki nie powinny być dostępne do każdego modelu?

 

Jakie mają numery seryjne? Jak je szukać? Ostatnio byłem w ASO Skody w Wałbrzychu to gość nie wiedział o istnieniu czegoś takiego. Stąd moje pytanie jak mu to wytłumaczyć. Jaki numer?

 

Ja bym potrzebował takie gumki do Audi A6 z 2002r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności