Skocz do zawartości
gabrych

Samodzielna wymiana świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

masz dziwne info o dzieslu, z tego co mi i wiekszosci na forum wiedomo dopiero od 4 stopni pojawia sie jakie kolwiek napiecie na kablach idacych do swiec ale skoro mowisz ze dzialaja one od 9 w dol...widocznie wiekszosc na forum ma szroty ze mna na czele bo nam dziala od 4 w dol tak ze dopiero w zimie

Mam takie info, jakie VW zamieszcza w swoich zeszytach szkoleniowych i nie muszę się silić na własne przemyślenia w tej kwestii. Próg temperatury 9 stopni dotyczy zarówno VP jak i PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wytlumaczysz przypadlosc iz podgrzewanie swiec, spryskiwaczy, grzanie wody w wiekszosci przypadkow na forum zalacza sie dopiero od 4 i w dol? Pytam czysto teoretycznie i na spokojnie, bez awantor i podprowanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest to spowodowane rozjechaną charakterystyką czujnika temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprawdopodobniej jest to spowodowane rozjechaną charakterystyką czujnika temperatury.

no to fakt on przewaznie zaniza o dobre 4-5 stopni... Zastanawia mnie tylko to ze pd bez problemu (mowie o moim) zapala bez podlaczonych swiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko PD zapalają bez problemu z uszkodzonymi świecami (nawet czterema). Wielu kolegów z forum odpalało VP bez problemów na dużym mrozie nawet nie wiedząc, że świece mają niesprawne. Pierwsze objawy takich spalonych świec w VP to szarpanie silnikiem zaraz po rozruchu na mrozie (brak dalszego dogrzewania komory spalania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiece latwo sprawdzic, wyciagasz i na krotko do aku a napiecie miernikiem.

Tak wiec diagnoza nie jest trudna.

 

 

Moze by tak rozwinac troszke temat swiec?

 

 

 

Jaka jest roznica miedzy dlugimi a krotkimi i ktore wybrac?

 

 

 

Czy sa temeperatory, moce czy szybkosc reakcji do wyboru czy wszystkie sa take same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Diagnoza może być przeprowadzona omomierzem. Jak opór jest 1-2 Oma to OK - jak więcej to źle. Aczkolwiek u mnie był na jednej opór 2 Omy i i tak nie grzała po wyjęciu. Ale jakiś pogląd nam to daje.

 

 

Czy długie czy krótkie to po numerze nadwozia najlepiej. Patrz stronka IC.

 

Świece do danego modelu są różnych producentów - ale parametry powinny mieć te same. Ja kupiłem NGK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z zarowymi ale co do zaplonowych, to nie bylem szczesliwy z ngk, mialem je i lepiej silnik pracowal na bosch 4 ramiennych jakby ciszej, lepiej sie zbieral i mniej palil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

i ja dorzucę 2 zdania dot. wymiany świec, jak się okazało wszystkie 4 były padnięte i ciężko startował rano z garażu pod chmurką. Na wymianę się nie zdecydowałem sam - chyba trochę ze strachu o ukręcenie i podjechałem do warsztatu. Za 70 zł Pan miły mi wymienił je w godzinkę. Trochę mu zeszło bo nie miał dostępu do ostatniej i musiał zdemontować obudowę filtra paliwa która przeszkadzała a że taka głupia blaszka była przykręcona aż bodajże 5 śrubami to mu zeszło ( a rączek małych chińskich to on nie miał:lol). Jak dokręcał to nie miał klucza dynamometrycznego ale widziałem, że robił to delikatnie ja pewno bym już je uszkodził przy samym zakładaniu takie moje małe spostrzeżenie. Ciekawy jestem czy jak przyjdą mrozy to będzie widać efekt. Pozdrawiam. :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, służę pomocą przy wykręcaniu urwanych świec żarowych w Lublinie i okolicy (bez zdejmowania głowicy), w razie pytań piszcie na [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ktoś zmieniał świece żarowe w B6 2.0 TDI ? w ogóle gdzie one się znajdują ? obok wtryskiwaczy czy całkiem gdzie indziej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy koledzy nie wiem jakie świeczki zakupić mam paska 03.10.2003, 74KW, a vin WVWZZZ3BZ4E082168 TO do 350000 numer?

I jakiej marki polecacie, Beru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beru nr 0100226482

NGK nr 6943 Y-741U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin22110

witajcie Co jaki czas sie powinno wymieniac świece zarowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno się wymieniać świece, aż któraś się spali i przestanie grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę troszkę temat a mianowicie w moim sklepie nie wiedzą do końca jakiej długości powinny być świece żarowe. Proszę o pomoc a interesują mnie Beru. Motor AVF 2003r. VIN 3BZ3E234844. Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności