Skocz do zawartości
kaszanka

Różowe borygo - kilka kwestii

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję w VW i zalewamy płynem o teperaturze-25*C ,taka jest norma na rynki europejskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że ludzie powtarzają to co utarło się naście lat temu że petrygo jest do układów z alu a borygo alu przeżera i nadaje się jedynie do miedzi. ale każda firma chce się rozwijać i wprowadza jakieś tam nowe technologie skoro teraz prawie wszystko ma chłodicę z alu to i borygo wypuściło NOWY produkt. a skoro w insturukcji jest napisane że nadaje się do wszelkich typów układów chłodzenia no to chyba przeprowadzili jakieś tam w miarę wiarygodne badania że mi tej chłodnicy z alu nie przeżre. A co do temperatury zamarzania to również uważam że jedynym wiarygodnym pomiarem jest schłodzenie płynu do temp. zamarzania a pomiar stężenia jest tylko pomiarem poglądowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yeti

Testery zamarzania to nic innego jak aerometry wyskalowane w zależności - stosunek woda/glikol - a temperatura zamarzania. Wystarczy by medium obniżającym temoeraturę zamarzania był inny preparat niż glikol i już jest błąd , czasem i 100%. A są często jeszcze różne dodatki antykorozyjne też mocno zmieniające ciężar właściwy płynu. Zupełnie inna sprawa to borygo, kiedyś praktycznie jedyny płyn, teraz bardzo wielu mechaników odradza jego stosowanie, polecając np. petrygo, prestone. Mieszanie płynów może być tylko awaryjne, chyba że jesteśmy absolutnie pewni że dwa różne płyny mają te same składniki bazowe. W innym przypadku nie wiemy jakie reakcje mogą zajść pomiędzy różnymi chemikaliami jakie są w tych cieczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lysy32

Różowe borygo daje po dupie uszczelkom i reaguje z aluminium.Na dłuższą metę wyjdzie.Żaden sukces jak ktoś pisze ze lata na tym syfie 3-5 lat.Za kolejne 5 czy 8 coś wyjdzie i prawdą jest że borygo nadaje się do maszyn rolniczych i wojskowego sprzętu-po prostu jest tanim przykładem na to że cena idzie w parze z jakościąb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam Borygo, narazie raczej nie miałem problemów z układem i wychodzi mi -27 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zalałem ostatnio G12+ do mojego 125p :D cenowo wychodzi tylko odrobine drożej od borygo, kolor ten sam, wiec wyglada stylowo w zbiorniczku :D (namieszalem na -35)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
borygo nadaje się do maszyn rolniczych i wojskowego sprzętu-po prostu jest tanim przykładem na to że cena idzie w parze z jakościąb

 

 

taaa, w wojsku to najlepiej na wodzie jeździć..... Żebyś Ty wiedział jakie są przepisy i normy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po prostu jest tanim przykładem na to że cena idzie w parze z jakościąb

 

Jeśli te borygo to faktycznie takie szczochy, to patrząc po cenach borygo od jakiegoś czasu, cena już nie idzie w ogóle z jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różowe borygo daje po dupie uszczelkom i reaguje z aluminium.Na dłuższą metę wyjdzie.Żaden sukces jak ktoś pisze ze lata na tym syfie 3-5 lat.Za kolejne 5 czy 8 coś wyjdzie i prawdą jest że borygo nadaje się do maszyn rolniczych i wojskowego sprzętu-po prostu jest tanim przykładem na to że cena idzie w parze z jakościąb

 

no zobacz, a mi po 8 latach i tysiącach kilometrów nic nie wyszło, nic nie wyżarło ani nie wybuchło, jakiś farciarz ze mnie czy co (tak, wiem, zaraz dostanę posta ze wyjatek potwierdza regułę :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bo znajdzie sie taki jeden co nie wiem co uslyszy jakas bzdure i powtarza

jak pisałem cordoba od 9 lat jezdzi na borygo passat z tego co sie dowiedzialem od sasiada od 96 na borygo chlodnic mi nie zapchalo ani nagrzewnicy ani nic innego

generalnie sobie bardzo chwale borygo ostatecznie dolałem do niego G12 i temp wyszła 38 zmierzone na profesjonalnym mierniku u znajomego

w butelce byla temp 36 wedlug miernika

 

a kolego lysy takie teksty to na bash.pl potwierdz swoje racje jakims przykladem jak na razie to wiekszosc ludzi mowi pozytywne opinie a te Twoje to jeszcze sprzed 15 lat kiedy faktycznie borygo bylo jako jedyne na rynku w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho, widzę, ze temat ciągle żywy. Dobre wychowanie wymaga ode mnie (autora tego watku) dwóch zdań nt. borygo. Silnik przeżył grudniowe -30 (Olsztyn, a mniej to chyba w czasach globalnego ocieplenia nie będzie) przez kilka dni i ma się dobrze więc test temperaturowy przeszedł. Co do innych mitów to się nie wypowiadam ale z postów wynika dokładnie to co zasłyszałem od wielu ludzi. Jedni to inni tamto. Ja go nie zmieniam. Pozdr.

Edytowane przez kaszanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Czy mogę spokojnie dolać jakieś 0,3l różowego Borygo do układu zalanego G12 czy też jestem zmuszony zakupić G12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności