Skocz do zawartości
toni1980

zapalająca się kontrolka ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już wcześniej o moim problemie ale nikt nie potrafił mi pomóc..Do tego czasu wyeliminowałem kilka drobniejszych problemów ale nadal borykam się z jednym.

 

Zdarza mi sie poczas jazdy ze zapala sie kontrolka od ESP(zawsze tylko raz podczas jazdy i świeci cały czas)

 

Kolega powiedział że jak to się powtórzy to przegazuj tak na 3000-4000 obrotów i będzie OK - sam nie wie dlaczego po prostu słyszał.

 

I faktycznie teraz podczas jazdy zdarza się że się zapali ESPto wtedy wciskając gaz do dechy pozbywam sie tego.

 

Miałem problem z aku ale został wymieniony ze wszystkimi testami rozrusznika, ładowania itp. Potem pojechałem na komputer i wszystko ok żadnego śladu po awarii ESP lub ABS

 

Sam układ ESP manualnie też się włącza bez problemu...

 

jeśli ktoś miał coś podobnego w swoim samochodzie to proszę o podzielenie się informacjami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czasami podczas jazdy na autostradzie zapala się kontrolka ESP i znika dopiero po ponownym uruchomieniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jwlalek to może spróbuj mojej metody z przegazowaniem.... no ale wciąż problem pozostaje..:(

Mam całkowitą pewność że ESP działa bo dziś testowałem go na śniegu i mrugała kontrolka. Może ktos ma jakiś inny pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak kazio...ale na poprzedni post nikt mi nie odpowiedział. Zresztą tak jak napisałem przeglądając inne tematy wyeliminowałem kilka możliwych przyczyn. Jak sam widzisz to uczy sposobu postępowania przy tego typu usterkach, także cel forum zostaje osiągnięty.

Nie chcę łamać regulaminu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i byłeś podpiąć pod kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESP jest połączone z ABS czasami bywa tak,że dzieje się coś z czujnikiem właśnie od ABS(na przykład gdy wpadniesz w dziurę) cos przestaje wtedy łączyć i ESP może sie wtedy zapalać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód sprawdzony kompem i zero usterek.

 

Jutro lub pojutrze jadę do elektryka bo wydaje mi się że ma to związek z ładowaniem (dlatego te obroty pobudzają pewnie jakieś szczotki lub cały regulator padł). Napiszę o efektach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny problem spróbuj podoginac piny na wtyczkach pompowtrysków. Żeby się tam dostac musisz odkręcic pokrywę klawiatury,odpisz czy pomogło.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usterka znaleziona ale jeszcze nie wyeliminowana...

Powodem wszystkiego jest alternator a dokładnie brak ładowania do ok. 3000obr. Dzieje się tak gdy zamiast alternatora pobudzonego diodą jest wstawiony żarówkowy (np od T4).

Są 2 sposoby naprawy

1 opcja wymiana alternatora

2 opcja mostek

Kontrolka już się nie zapala, ale muszę pamiętać że zaraz po uruchomieniu silnika trzeba lekko przegazować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jwlalek to może spróbuj mojej metody z przegazowaniem.... no ale wciąż problem pozostaje..:(

Mam całkowitą pewność że ESP działa bo dziś testowałem go na śniegu i mrugała kontrolka. Może ktos ma jakiś inny pomysł?

 

Ostatnio 2 razy mi się zapaliła (zawsze na autostradzie, nigdy w mieście) ale niestety nie przegazowałem żeby sprawdzić czy to pomoże. Następnym razem tak zrobię bo jak piszesz o tym alternatorze to może mieć to sens gdyż w mieście silnik kręcony jest do wyższych obrotów co zapewnia odpowiednie ładowanie, niestety na autostradzie obroty utrzymują się na poziomie 2500 obr./min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdź sobie.....

Co do zapalania się samej kontrolki ESP (jeśli oczywiście układ jest sprawny) to jeszcze wtyczki na wtryskiwaczach. Ktoś kiedyś pisał, że luźne wtyczki mają taki objaw.

 

Zrób prosty test.... Po odpaleniu samochodu wciśnij gaz tak do 3500 obr. i jeździj .... jak się nie pojawi to jet to co u mnie. Możesz sprawdzić jeszcze jaki masz alternator jeśli nie BOSH LUB VALEO to na bank wzbudzenie nie jest poprawne..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernard

Witam. Po wymianie drążków kierowniczych i ustawieniu zbieżności miałem taki problem, że po kilkunastu kilometrach zapalała się kontrolka ESP i ABS i tak aż do resetu.

Byłem u mojego speca i po prostu ustawił kontrole trakcji (pewnie jakaś czułość) oczywiście na kompie podłączonym do samochodu. Teraz wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie seat Ibiza lll 1.4 16v 2004 r delikatnie świeci ESP co może być grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności