Skocz do zawartości
Marijan34

Czuć paliwem w kabinie!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem pojawia się na odpalonym silniku w trakcie postoju.W trakcie jazdy nie czuć.Myślalem że może uszkodzone przewody ,ale brak plam wyciękającego paliwa pod autem.Może delikatne uszkodzenie przewodu, a wyciek wypala sie gdzieś na rozgrzanych częściach silnika.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Problem pojawia się na odpalonym silniku w trakcie postoju.W trakcie jazdy nie czuć.Myślalem że może uszkodzone przewody ,ale brak plam wyciękającego paliwa pod autem.Może delikatne uszkodzenie przewodu, a wyciek wypala sie gdzieś na rozgrzanych częściach silnika.

 

Pozdrawiam

 

Nie zastanawiaj się tylko zmień przewody paliwowe na nowe. Koszt niewielki, a przynajmniej będziesz miał pewność, że są w porządku. Ja miałem też zapach paliwa w kabinie, też było czuć tylko na postoju i po zmianie jak ręką odjął, a i z baku tak szybko teraz nie ubywa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewody przelewowe u mnie były sparciałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jesli to nie przewody??

u mnie przewody sa ok a i tak smierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź przewody przelewowe
a co jesli to nie przewody??

Ale TE przewody sprawdziłeś? To nie te, które idą do zbiornika. Przelewowe mają kilka, kilkanaście cm długości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wystarczy że będzie się gdzieś pocił na złączce i to wystarczy a czuć podczas jazdy to normalne bo masz podmuch w stronę kabiny to powinno coś ci podpowiedzieć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czuć podczas jazdy to normalne bo masz podmuch w stronę kabiny to powinno coś ci podpowiedzieć

 

wlasnie ze czuc tylko podczas postoju, jak napisal poprzednik.

podczas jazdy podpowiada mi cos ;-) ze podmuch wiatru rozwiewa ten zapach a na postoju wiatrak zaciaga.

ok. sprawdze te przelewowe. faktycznie tak kiedys mialem w golfie dieslu. ze byly sparciale ale oryginalne byly jeszcze z taka otoczka a w sklepie kupilem gumowe. a wy jakie macie??

Edytowane przez meski13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź koniecznie okolice filtru paliwa, ja tam miałem swojego czasu mały wyciek i czuć było paliwem podczas postoju wewnątrz auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wy jakie macie??

Przerabiałem to i dlatego Ci zasugerowałem....

Pojechałem kilka dni po wymienie oleju z reklamacją, że kapie...

A to właśnie pękł przewód przelewowy i po silniku obmywając go po drodze kapało jakby z miski...

Założyli mi gumowe - o ile kojarzę wysokociśnieniowe. Koszt? Coś koło 5-7zł/m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego meski13 , ja ci sugeruję sprawdzenie rury odpowietrzajacej blok silnika, u mnie było czuć paliwo na postoju, szczególnie w deszczowe dni. Podobnie jak u ciebie niby wszystko było w porządku, a śmierdziało. okazało się, że winna jest taka rura z tworzywa, która biegnie pod kolektorem dolotowym ( czarna, wykonana z twardego tworzywa). U mnie po prostu się rozleciała na kawałki. Po wymianie wszelkie zapachy paliwa zniknęły. Jak znajdę na etce część to wrzucę fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, miałem to samo.

Po wymianie jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego meski13 , ja ci sugeruję sprawdzenie rury odpowietrzajacej blok silnika, u mnie było czuć paliwo na postoju, szczególnie w deszczowe dni. Podobnie jak u ciebie niby wszystko było w porządku, a śmierdziało. okazało się, że winna jest taka rura z tworzywa, która biegnie pod kolektorem dolotowym ( czarna, wykonana z twardego tworzywa). U mnie po prostu się rozleciała na kawałki. Po wymianie wszelkie zapachy paliwa zniknęły. Jak znajdę na etce część to wrzucę fotkę.

Prosta i jedyna rzecz-wymiana rury odpowietrzającej odmy.Po tym zabiegu nie śmierdzi ani paliwem ani spalinami(bo to też czasem się zdarza) ani niczym innym ;) Pzdr.

W silniku ADR jest taka jak poniżej ;) Foto zapożyczone od kolegi suchy

odma.jpg

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Wam za podpowiedzi. jak zrobi sie cieplo to zagladne tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk_, dokładnie o tym elemencie pisałem :) wymiana zakończyła nieprzyjemną wojnę z zapachem paliwa w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk_, dokładnie o tym elemencie pisałem :) wymiana zakończyła nieprzyjemną wojnę z zapachem paliwa w samochodzie.

No i bardzo mnie to cieszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki... walcze z tym problemem od jakiegos czasu, wymienilem polaczenie elastyczne i przez pare dni bylo niby OK a teraz dalej smierdzi z wentylacji spalinami / paliwem. Dzieje sie tak tylko na postoju. Mysle, ze pojde w kierunku wymiany tej odmy ale nie wiem gdzie to cos kupic. Mam Passata B5.5 2003 1.6 silnik ALZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak....przewód sparciały praktycznie nie było widać pęknięcia i lekko z niego sikało. Smród w kabinie było i nawet moje ubrania pachniały. Wymieniłem przewód i teraz jest już ok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem odme i wszystko wyglada niby OK. Zauwazylem natomiast element jak na obrazku. Nie wiem co to takiego... jest toto pokryte olejem. ?action=view&current=_DSC3149.jpg

Czy to moze byc przyczyna zapachy spalin w kabinie podczas postoju? Smrod idzie ewidentnie z wentylacji i tylko na postoju.

?action=view&current=_DSC3149.jpghttp://s1139.photobucket.com/albums/n548/Volthar/?action=view&current=_DSC3149.jpg

Zdjecie zrobione z przodu lekko z prawej strony po zdjeciu plastikowej pokrywy silnika.

Zamiescilem tam jeszcze 3 inne ujecia w tym zblizenie tej "rury".

 

Z gory dzieki za jakiekolwiek podpowiedzi.

Edytowane przez Volthar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie koledzy jaki jest koszt czesci i orientacyjny koszt robocizny , ktore opisaliscie powyzej ? u mnie tez na postoju czuc paliwem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie-rura odmy jest walnięta i dlatego czuć ten smród,szczególnie widoczne na foto załączonym powyżej ;) Koszt-ASO około 100PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności