Skocz do zawartości
Gość Pawllo123

jak moze byc przyczyna słabego nawiewu powietrza ciepłego

Rekomendowane odpowiedzi

ja miałem podobny problem w golfie - u mnie był problem z zaworem "trójdrożnym" - jak to nazwał kolega - to taki termostat na obwodzie nagrzewnicy.

efekt był taki że grzało kitowo a jak się otwarł główny termostat to już woda nie chciała do nagrzewnicy płynąć i zima :o) - pozakładałem rurki zamiast tego całego wynalazku i git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dopiero nie dawno zostałem członkiem tego forum i raczej czerpię z niego wiedzę niż pomagam ale w tym przypadku może na coś się przydam...

 

Kilka tygodni temu odkryłem "basen" za fotelami kierowcy i pasażera w moim B3 1,8(RP)."Woda w basenie" pochodiła z nagrzewnicy. Dramat -zimno, brak garażu i nie duże fundusze(ale duże samozaparcie).

 

Kupiłem nagrzewnicę i całą bożą sobotę motałem się z tematem. Przy okazji wymiany nagrzewnicy postanowiłem wyczyścić wszystkie kanały wentylacyjne. Cała obudowa nagrzewnicy (ta z klapami regulacyjnymi) też załapała się na czyszczenie. Najbardziej zdziwiło mnie to,że klapy regulacyjne wyglądają jak blaszki aluminiowe z wielkimi dziurami.....

Po oczyszczeniu, założeniu nagrzewnicy i złożeniu całego majdanu szczęśliwy jak skowronek pojechałem do domku a,że z pracy do domu mam blisko to jakoś niezwróciłem uwagi ,że słabiutko grzeje.

 

Po dwóch dniach podróży z "niedźwiedziem polarnym" w aucie zacząłem się ciężko głowić co spieprzyłem. Pomógł "telefon do przyjaciela" i dyskusja na tematy autofilozoficzne (jestem kretynem-powinienem szybciej zapisać się na to forum)

Zatem następna sobota poszła na ponowne rozbebeszanie auta Po powtórnym rozebraniu całego układu przewietrzania i ogrzewania pojechałem(autem kumpla-renuar 19 brrrr!!!!) do OBI po 2 mm samoprzylepny filc i nakleiłem go na wszystkie klapy sterujące przepływem powietrza (okazało się,że jedynie klapa w kanale wentylatora miała jeszcze swoje oryginalne pokrycie taką gąbko-pianką a na klapach w obudowie nagrzewnicy nie pozostał po niej ślad).Po złożeniu wszystkiego do kupy ufff very hard work!!!!!! mam w autku SAUNĘ:) a i nadmuch na szybę czy nogi poprawił się diametralnie.

 

Dlatego wszystkim którzy samodzielnie i po raz pierwszy biorą się za wymianę nagrzewnicy polecam dobrze sprawdzić w jakim stanie są klapy regulacyjne w obudowie nagrzewnicy i w kanale wentylatora. Wszelkie dziury są NIE DOPUSZCZALNE i należy bezwzględnie zedrzeć tą starą "gąbko-piankę" (u mnie jej wcale nie było-tylko nie wpadłem na pomysł żeby porównać to z kanałem wentylatora w którym się jakoś uchowała) i nakleić w jej miejsce coś jak filc, cienką gąbkę albo inną grubą i gęstą tkaninę.

Oczywiście uważajcie też na uchwyty linek bo łatwo się łamią i sprawdzćie ich stan oraz czy prawidłowo pracują(nie mogą ciężko chodzić)

 

Jeśli za bardzo się rozpisałem to przepraszam.Mam jednak nadzieję,że moje doswiadczenia pomogą inym forumowiczom rozwiązać problem z ich autkami.

 

Pozdrawiam miłośników i posiadaczy B3:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oraz odpowietrzenie układu u mnie tez było letnie powietrze a gdy go odpowietrzyłem to było cieplutki w passku

 

Napisane w poście wyżej że coś było odpowietrzane to chciałbym się dowiedzieć co, bo to zawsze najmniej roboty.

 

No i jeszcze jedna sprawa gdzie znajduje się ten zawór trójdrożny ? co trzeba rozebrać żeby się do niego dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zaworek - bardziej termostat występuje tylko w niektórych autach. nie wiem jak w pasku ale w golfie był na przewodzie zasilającym nagrzewnicę - przed wejściem do kabiny - czyli przed grodzią na samej górze - nic nie trzeba rozbierać. Jak przewód wodny u ciebie wychodzi z silnika (głowicy) i idzie prosto do nagrzewnicy i nic na nim po drodze nie ma to nie masz tego wynalazku i nie masz się o co martwić.

wygląda toto troszeczkę jak trójnik - z boku wchodzi cieńszy wężyk którym chłodziwo omija nagrzewnicę gdy jest niby za gorące i wraca do powrotu na którym jest drugi "trójnik" z zaworkiem zwrotnym w sobie by chłodziwo nie szło spowrotem do nagrzewnicy tylko do silnika- ot tyle.

ja miałem golfa 88 i ten termostat był padnięty (przebieg koło 250 tys) a szwagier ma ten sam rocznik tylk omniejszy przebieg i wszystko jest ok... więc pada raczej od przebiegu i konkretnego przypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie czy przepłukanie nagrzewnicy wodą pod cisnieniem pomoże w ogzrewaniu(raczej powrocie ogrzewania)czy lepiej od razu udać się do mechanika i zlecic wymianę nagrzewnicy na nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest szansa że pomoże ! Warto to zrobić
czy oprocz płukania moge jeszcze coś dodatkowo zrobić?np.wode z octem wlać do ukladu i niech sobie autko pochodzi troszeczke a potem znowu pzrepłukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest taki środek do do płukania , trzymaj się instrukcji jak długo ma być w układzie nie jest drogi .Kupisz bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając na chwilę do filtra kabinowego, to oczywiście filtry takie w paskach występowały i to wcale nie żadko. U mnie jest również, prawdopodobnie z racji thermotronika, natomiast takie filtry występowały w zależności od wyposażenia.

Natomiast jeśli chodzi o problem z grzaniem w aucie, to jeszcze sprawdziłbym na Twoim miejscu kolego czy Twój termostat nie ma już dość, natomiast rady i źle ustawionych przepustnicach również wydają się całkiem trafne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając na chwilę do filtra kabinowego, to oczywiście filtry takie w paskach występowały i to wcale nie żadko. U mnie jest również, prawdopodobnie z racji thermotronika, natomiast takie filtry występowały w zależności od wyposażenia.

Miałem paska 90r. z termotronikiem I generacji- filtra brak...

Teraz mam z 93r. (koniec produkcji b3) w wersji Trend z elektryką i termotronikiem II generacji- filtra brak... Tylko taka plastikowa kratka.

Dziwna sprawa. Istnieje jeszcze możliwość, że montowali je w wersji z klimą, a może niektórzy sami sobie je przełożyli z b4, ale to już tylko moje spekulacje. PozdraVWiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zależne to było od wersji wyposazenia. Ja w Wolfsburg Edition mam ale spotkałem się już z większą ilością pasków z filtrem. Ale rzeczywiście dziwna to sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z ogrzewaniem tam gdzie jest zawór "trójdrożny" ten co idzie od glowicy jest cieply i ten co idzie do tego "trójnika" ale ten co do nagrzewnicy wchodzi jest zimny.

Co mam robić jaka może być przyczyna? jutro postaram sie sprawdzić ten zaworek w razie czego gdzie tego szukać nowego ;)

boje się ze to nagrzewnica.. po za tym silnik sie chyba nie dogrzewa :/ nie dawno była uszczelka robiona pod głowica itd..

 

P.S co do filtra kabinowego to posiadam taki :) nawet nie wiedziałem ze to rzadkość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol Piotrek z Wrocławia ma całkowita rację - przerobiłem temat podobnie jak iOn.

Chciałbym jedynie dodać od siebie że pierwszymi objawami uszkodzenia tej "membramy"

z pianki jest wydmuch jej na zewnątrz różnymi wylotami-nawiewami ;).

I to było jedynym powodem zimnoletniego powietrza w aucie, prawdopodobnie nagrzewnicę załatwiłem sam plukając ją coraz "lepszymi" środkami aż w końcu rozszczelniłem ją.

A wystarczyło sprawdzić czy jest sucho w aucie, węże z nagrzewnicy wlot i wylot ciepłe

charakterystyczne jeszcze było to że na postoju dodając gazu to powietrze robiło się minimalnie cieplejsze.

Pozdrawiam ;)

 

---------- Post added at 10:45 ---------- Previous post was at 10:45 ----------

 

Kol Piotrek z Wrocławia ma całkowita rację - przerobiłem temat podobnie jak iOn.

Chciałbym jedynie dodać od siebie że pierwszymi objawami uszkodzenia tej "membramy"

z pianki jest wydmuch jej na zewnątrz różnymi wylotami-nawiewami ;).

I to było jedynym powodem zimnoletniego powietrza w aucie, prawdopodobnie nagrzewnicę załatwiłem sam plukając ją coraz "lepszymi" środkami aż w końcu rozszczelniłem ją.

A wystarczyło sprawdzić czy jest sucho w aucie, węże z nagrzewnicy wlot i wylot ciepłe

charakterystyczne jeszcze było to że na postoju dodając gazu to powietrze robiło się minimalnie cieplejsze.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności