Skocz do zawartości
Gość Pawllo123

jak moze byc przyczyna słabego nawiewu powietrza ciepłego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawllo123

mam pytanko dlaczego gdy silnik już jest gorący i to dosyć także przewody które idą do nagrzewnicy a mi dmucha z nawiewu takim nie dosyć ciepłym powietrzem takim średnim nie gorącym jak powinien w czym może być przyczyna może wie ktoś dlaczego tak jest a nie dawno wymieniałem nagrzewnice :632:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sterowanie uszkodziło się podczas wymiany nagrzewnicy i mimo że masz gałkę temp. na max nie porusza przesłona zimne ciepłe i dmucha miesznym.

Z twojego opisu własnie wnioskuję ze przesłona jest ustawiona pół na pół i taki daje efekt.

Jak już silnik rozgrzany i poruszasz gałką ciepło zimno to cokolwiek się zmienia?

A nagrzewinica nowa czy uzywka bo może zapchana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przesłona zimne- ciepłe powietrze nie zamyka dobrze dopływu zimnego powietrza.

Sprawdziłeś czy wszystkie linki po złożeniu dobrze siedzą na swoich miejscach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawllo123

tak nagrzewnica nówka to możliwe właśnie możliwie ze nie domyka tez tak przepuszczam s bo wszystkie linki są pozaczepiane może poluzowałaś się właśnie i do końca nie domyka trzeba będzie popatrzeć dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wymieniłeś tez filtr kabinowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jak jest filtr przeciw pyłkowy zarąbany to bardzo słabnie nawiew na szybę. Bardzo prosto idzie to sprawdzić , wystarczy wyjąc filtr i puscić dmuchawę jesli wieje znaznie lepiej to winnego mamy juz w ręku...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na wężach do nagrzewnicy trójdrożny zawór (wygląda jak trójnik)? U mnie był zamulony i słabo grzało. Wywaliłem i grzeje b. dobrze. Pomijam inne przyczyny takie jak zapowietrzenie czy też to co było wcześniej na postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, jak jest filtr przeciw pyłkowy zarąbany to bardzo słabnie nawiew na szybę. Bardzo prosto idzie to sprawdzić , wystarczy wyjąc filtr i puscić dmuchawę jesli wieje znaznie lepiej to winnego mamy juz w ręku...:D

 

Ale tu nie chodzi o to, że słabo dmucha tylko o to, ze pokretło jest ustawione na max ciepłe a leci letnie, a tak poza tym to chyba w B3 bez klimy nie występował filtr kabinowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a tak poza tym to chyba w B3 bez klimy nie występował filtr kabinowy.

 

Wystepował , czego moje auto jest "żywym" przykładem :D

Obecnie wywalony bo byl zapchany a nowy kosztuje cos kolo 6 dych ... ale kiedys tam byl ;)

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

 

 

Wystepował , czego moje auto jest "żywym" przykładem :D

Obecnie wywalony bo byl zapchany a nowy kosztuje cos kolo 6 dych ... ale kiedys tam byl ;)

 

herflik-00

 

O proszę, a tego to nie wiedziałem :D Ja kupiłem filtr za 4 zł, rajstopki lycra 20 DEN :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, takiego filtru nie ma, bo sam jestem akurat w remoncie całego nawiewu, u mnie mróz rozwalił nagrzewnice i wszystkie przesłony rozmoczone co oznacza ze dmucha wszedzie i nigdzie, jest troche bawienia ale powinno sie dać:)) nagrzewnice mam juz nową:)) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

dokładnie, takiego filtru nie ma, bo sam jestem akurat w remoncie całego nawiewu....

 

Na mocnym kacu widziałem białe myszki .. różowe słoniki - ale nie filtry kabinowe w passacie :o wiec nie wmawiaj mi stary ze czegos nie ma jak widziałem to na własne oczy :D

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

 

 

 

Na mocnym kacu widziałem białe myszki .. różowe słoniki - ale nie filtry kabinowe w passacie :o wiec nie wmawiaj mi stary ze czegos nie ma jak widziałem to na własne oczy :D

 

herflik-00

 

Ja nie mam a Ty masz, dziwne skąd ta różnica :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moze to jakas opcja byla ... cos jak powiedzmy obrotomierz.

W garażu nawet wala mi sie gdzies podstawka pod ten filtr .. jak bede w domu to pstryknę fotkę dla potomnych.

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy jest standardem i fabrycznie był w każdym. A przynajmniej po 90r.

Reki nie dam sobie obciąć ale temat filtra dość solidnie przedyskutowałem już kiedyś z kumplami z podwórka. Jeszcze poszukam z ciekawości dokładnie w papierzyskach.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumple z podwórka nie zawsze wiedzą najlepiej ;)

Filtr kabinowy to rzadkość, również po 90 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie przepraszam ze się wtrącę wiem że to jest dość obszerny i ciekawy temat ale ja już to przerabiałem wymieniałem dwa razy nagrzewnicy i powiem ze to nic miłego ale może zacznij od początku

sprawdź :

nagrzewnice

wszystkie kanały czy nie są zatkane

linki czy pancerze dobrze się trzymają w zaciskach ( u mnie lubiły chodzić jak żywe)

no i przede wszystkim to domykanie ciepłe/zimne powietrze

oraz odpowietrzenie układu u mnie tez było letnie powietrze a gdy go odpowietrzyłem to było cieplutki w passku :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajduje się odpowietrzenie nagrzewnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie znajduje się odpowietrzenie nagrzewnicy ?

 

Takie coś to nie istnieje raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności