Skocz do zawartości
qmol

Uszczelki na pompowtryskach

Rekomendowane odpowiedzi

nie zrozumielismy sie! Ja nie pisalem ze 2.0 sa lepsze od 1.9 czy tez odwrotnie - jedne i drugie sa warte swojej opini. Jak miales b5 to pewnie miales (nie mowie ze napewno) silnik na pompie wtryskowej a nie na pd i te silniki sa naprawde nie do zajechania.

PD w 1.9 to przedewszystkim wyrabiajace ganiazda w glowicy (pd przykrecony tylko z jednej strony) a w 2,0 sa juz padajace pd elektrycznie (umia juz to naprawic) i pekajace glowice.

Ja nie chce cie namawiac na sile zebys nie kupywal auta z tym silnikiem bo to twoja kasa i zrobisz jak uwazasz, ale przykro bedzie jak trafisz na takisam szajs.

Moje auto mialo jak je kupowalem 220kkm a faktycznie ok 320kkm i glowica wyrobiona (gniazda pd) i to tak naprawde duzo glowica wytrzymala bo wystarczy ze ktos grzebal cos przy pd i zle je dokrecil (za mocno lub za slabo) i taka sama awaria wystepuje przy polowie przebiegu.

Twoj pd z tego co napisales o bledzie ma zwarcie do plusa wiec padla cewka i to juz w polsce naprawiaja.

zrobisz jak uwazasz!

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy mozecie podpowiedziec jak wyjac samemu pompowtryski w silniku ATJ? mam auto rozebrane i chcialbym jak najszybciej moc cieszyc sie dalsza jazda, bo czeka mnie wymiana uszczelek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . czy zdążyło się komuś że olej dostawał się do paliwa przy wyrobionych uszczelniaczach pompowtryskiwaczy ? Mam taki objaw w 2.0 tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym stwierdzasz że to olej? Jaki 2.0 - 8v czy 16v? To istotne, bo 16 raczej nie mają problemów z oringami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi 16 v . paliwo mam zabarwione na czarny kolor i ścianki zbiornika paliwa są oblepiony czarną tłustą mazią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi do głowy jeszcze uszczelka metalowa pompy tandemowej albo sama pompa. Nie wiem, czy to możliwe ale tam jest i kanał olejowy i paliwowy. Jeśli były by gumki na pompkach to raczej by się zapowietrzal i ciężko by odpalal. A czy głowica nie jest peknieta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod pompą i wszystkie uszczelniacze w pompie vacum wymienione. Jeśli chodzi o odpalanie to jak jest poniżej 0 to ciężej odpala a świece są sprawne. Fachowiec od głowic stwierdził że głowica nie jest pęknięta, olej czysty i płyn chłodzący też.

Edytowane przez hucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 100% nie stawiam na uszczelki pompek, ale możesz wymienić. Do tego czyszczenie całego układu, przewodów, zbiornika, wymiana filtra i wtedy obserwacja. Może to jakaś stara sprawa i ktoś już naprawił usterkę a nie zrobił porządku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś prosty sposób na czyszczenie układu paliwowego i zbiornika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na szafie 258kkm. Od jakiegoś czasu auto po odpaleniu nierówno pracowało. Zauważyłem też jakby więcej dymiło ale tylko na zimnym silniku. Na trasie wszystko było ok.

W końcu rano nie odpalił. Zaholowałem do mechanika, podłączył pod kompa i pokazało, że pompowtryski nierówno pracują. Z tego co pamiętam na trzech była wartość ujemna a na jednym dodatnia. Mechanik od razu zawyrokował, że pompowtryski będą do wymiany. Ale ostatecznie chyba go to przerosło bo powiedział, że idzie na urlop i żebym poszukał innego "speca". Sami wiecie sezon urlopowy, mój drugi mechanik na urlopie, więc oddałem do innego, niby poleconego przez znajomego.

Auto stało u niego tydzień i takie oto dostałem podsumowanie przy odbiorze:

1.uszczelka dekla 40

2.zestaw naprawczy pompowtryskiwaczy 375

3.sprawdzenie wtryskiwaczy, czyszczenie styków cewek, demontaż i montaż i regulacja wtryskiwaczy + diagnostyka 700

Razem 1115pln

Auto odebrałem, niby wszystko pracuje normalnie, mam tylko wymienić olej.

Co sądzicie o tej cenie do zapłaty? Adekwatna do wykonanej roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wymianę uszczelniaczy wraz z zestawami naprawczymi w ilośći 4 kompletów oraz nowy olej i filtr oleju 700 zł tyle wołają i sam tyle kogoś skasowałem.

Edytowane przez Maik78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki Boscha są po 27zł na 1 pompkę, więc skroil cię i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kąd wy te ceny bierzecie? Uszczelki do wtryskiwaczy Boscha to koszt około 130zł. Uszczelka pod pokrywę zaworów z 50zł. Wiadomo, że czas pracy mechanika też kosztuje. Ale aż tyle? Moim zdaniem za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uszczelki Boscha są po 27zł na 1 pompkę, więc skroil cię i tyle.

co do części to ceny zależą od rabatów jakie posiadasz, więc tu raczej nie kwestionuję kwoty

bardziej interesuje mnie ta cena za robociznę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie pompki wyjmuję i montuje z nowymi uszczelkami w czasie ok.2h przy czym robię to dla siebie, więc z dokładnością i spokojem. Oczywiście śruby na moment dokrecam, reguluje wtryskiwacze i sprawdzam później pod kompem. Nie znam stawki roboczogodziny mechanika, ale zakładam że może to być 100-150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie pompki wyjmuję i montuje z nowymi uszczelkami w czasie ok.2h przy czym robię to dla siebie, więc z dokładnością i spokojem. Oczywiście śruby na moment dokrecam, reguluje wtryskiwacze i sprawdzam później pod kompem. Nie znam stawki roboczogodziny mechanika, ale zakładam że może to być 100-150zł.

podzielasz sugestię mechanika, że po takiej naprawie powinienem wymienić olej, mimo tego, że po ostatniej wymianie przejechałem 5tkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli uszczelki przepuszczaly ropę do oleju. A z tym trudno określić, czasem poziom rośnie, czasem nie. Czasem pachnie ropą. Lepiej wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności