Skocz do zawartości
qmol

Uszczelki na pompowtryskach

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie po ok przejechaniu 10tys km troszeczke oleju mi ubylo ,ale mam tez male wycieki typu uszczelka pod pokrywa zaworow,troszke z pod korka mi ubywa musze to uszczelnic wiec pewnie z tad mi troche ubylo.Ogolnie auto ma przejechane ponad 200tys km ,nie jestem mechanikiem wiec nie wiem po jakim przebiegu sie to wymienia:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na zimnym silniku masz problemy z tym, że auto szarpie przy ruszaniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ,ze nie mam zadnych problemow z ruszaniem na zimnym ani na cieplym,auto pali na dotych.Koledzy opisalem wszystko wyzej nic wiecej mi sie nie dzieje tylko to straszne kopcenie jak jest zimny i ogromny smrod ,dym szczypiacy doprowadzajacy do tego ze nie idzie wytrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm moze kat sie rozleciał???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś podobnego objawy się zgadzają i u mnie to jest czujnik temperatury. Na początku też mi żadnych błędów komputer nie pokazywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kat,podpinalem pod V'aga wszystko idealnie rozrzad ustawiony dobrze ,no zadnych bledow,Nie wiem chyba mi zostalo wymienienie tych oringow bo nic innego nie przychodzi mi do glowy

 

---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

 

Kolego Cubus ale powiedz mi co ma czujnik temperatury do typowo smierdzacych nie przepalona ropa spalin ?????to sa dwie rozne rzeczy to jest typowa usterka zwiazana z ukladem paliwowym tak sadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kat czyli katalizator, sorki źle napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak patrzymy no to co ma czujnik temp. do komunikatu "ABGAS WERKSTAT" i kontrolki "check engine". A jednak coś tu jest na rzeczy skoro gdy masz walnięty czujnik temp. to wyskakuje komunikat o spalinach. Tak było w moim przypadku auto nagle zaczęło kopcić błędów nie było. Pewnego dnia pojawił mi się ten komunikat i kontrolka po podpięciu pod komputer wyskoczył błąd 17664. http://forum.vw-passat.pl/search.php?searchid=4911590 poczytaj trochę tematy o tym błędzie i zobaczysz, że to dymienie może być spowodowane awarią czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy te spaliny jak kopcil byly gryzace smierdzace ze nie szlo wytrzymac i szczypaly w oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie była para wodna, także smród był. Jak pojawił mi się ten komunikat i kontrolka to kopcił mi nawet jak się zagrzał do do 70 stopni i dym był ktaki jakbym IKARUSEM jechał. Żeby nie było ja Cię nie namawiam odrazu do wymiany tego czujnika, tylko pokazuję inną opcję tego co może dziać się z Twoim autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mlodyzx6r, a jak to niby kat sie mogl rozleciec??? wytłumacz mi to blizej bo nie kumam?? kat albo jest zatkany albo nie, po wywaleiu kata efekt jest taki ze spaliny sa troszke bardziej agresywne .

Podepnij Vag ,zrob logi i zapodaj na forum , moze cos wyjdzie, innego wyjscia nie widze,...

Edytowane przez piotr555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi kolego cubus,gdzie ten czujnik sie znajduje w ktorym miejscu????i jak sprawdzic czy on jest uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiesz gdzie znajduje sie ten czujnik??? notorycznie wysypujaca sie częsć w grupie VW . oryginalnie czarny , zamiennik zielony znajdujacy sie z lewej strony patrzac od przodu , bardziej z tylu silnika na wysokosci katalizatora .

 

 

 

http://img269.imageshack.us/i/13072009243.jpg/ zobacz tutaj

13072009243.jpg

Edytowane przez piotr555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go jutro dopiero wymieniam... ale tu masz trochę o diagnostyce http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50737&highlight=wymiana+g62

A w tym temacie jest zdjęcie gdzie gdzie znajduje się tyn czujnik http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=29989&highlight=wymiana+g62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a mozesz mi powiedziec jak zdjagnozowac to ze ten czujnik moze byc uszkodzony czy nie i czy faktycznie czujnik temperatury moze byc przyczyna tego,ze auto strasznie kopci na bialo niebiesko zaraz po odpaleniu i spaliny te staja sie nie do wytrzymania,u mnie tak smierdza ze az w oczy szczypie to tak samo jakbym znajdowal sie w zaczadzonym pomieszczeniu z tym ze czuje smrod nieprzepalonej ropy,.Pompowtryski sprawdzalem pracuja idealnie,ogolnie komputer nie pokazuje zadnego bledu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego @cubus, ile dales za czujnik??? kupiles od dobrego sprzedawcy??? wiesz ze ten czujnik jest bardzo wazny i odpowiedzialny za odpowiednia prace silnika... proponuje nie pchac badziewia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jest mi w stanie odpowiedziec na moje pytanie ???Czyli czy uszkodzenie tego czujnika moze powodowac takie objawy jak ja mam ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo, nie było żadnego błędu i nagle auto dymi??? podłączyłem komputer dalej żadnego błędu nie było. Dopiero kiedy zapaliła mi się ta kontrolka i wyskoczył komunikat "ABGAS WERKSTAT" pokazał się błąd. Napisałeś, że auto nie traci mocy, że pompowtrysk jest ok... Obserwuj jak zachowuje się wskazówka od temp. i sprawdż czujnik tak jak podane jest w tym linku

 

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:22 ----------

 

kolego @cubus, ile dales za czujnik??? kupiles od dobrego sprzedawcy??? wiesz ze ten czujnik jest bardzo wazny i odpowiedzialny za odpowiednia prace silnika... proponuje nie pchac badziewia

czujnik kupiłem w aso kosztował stówke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciesz pisze ze temperatura na wskazniku pokazuje dobrze 90stopni,jak mowie ze wszystko jest w porzadku to wporzadku,ale nadal mi nie odpowiedziales na to czy twoje spaliny byly nie do wytrzymania i tez gryzly w oczy?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten czujnik , to sa dwa czujniki w jednym, jest to G2/G62 , wskazania przekazywane na licznik i wskazania przekazywane do komputera.

Kolego @cubus, trzeba bylo jechac do skody, tam sprzedaja takie same czujniki, tylko ze jak kupujesz nie przez serwis to placisz 50 zeta, a jak przez serwis to 100 , ja kupowalem 2 tygodnie temu :)

 

Ps , walniety czujnik przewaznie wywala bledy, nie wiem jak jest w twoim przypadku ,ale tak jak mowilem wczesniej ,podepnij auto pod vag i zrob logi , napewno cos wyjdzie.

Edytowane przez piotr555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności