Skocz do zawartości
master

Parktronic jak podłączyc...???

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jestem na etapie kompletowania Parktronica i mam pewien dylemat, czy wiazka ze zderzaka jest podpieta prosto do modulu, czy do jakiegos innego kabla, ktory jest podlaczony do modulu, bo porownujac ta wtyczke z wiazki z gniazdem pod ktore ma byc podlaczone to jakos mi niepasuje.

Prosze o szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka odpowiedź: kombi , czy sedan ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna wiązka jest 2 częściowa.

Można też wsadzić jednoczęściową - np od A6 pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginalna wiązka jest 2 częściowa.

No wlasnie ta jedna czesc od sensorow mam, tylko brakuje mi tej drugiej co laczy wiazke z sensorow i modol, nie jest ona w orginale czasem polaczona razem z wiazka zasilajaca modol?

Bo wedlug tych zdjec na stronie passatplus tak wyglada:

http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/3B9971085.jpg

http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/3B9971085-4.jpg

Edytowane przez Hudzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego o przewód który pytasz , jest to odcinek ok. 1m długości . Zakończony dwiema wtyczkami , jedna mniejsza wpięta jest w moduł a druga wychodzi na zew. auta i łączy się z wiązką zamocowaną w zderzaku .

Na zdjęciu ta brązowa wtyczka jest zasilająca , a czarna (podobna ) sygnał do czujników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiązka którą pokazałeś podłącza się prawej przedniej dolnej części, po zdjęciu tego plastiku. Podłącza się tam tą czerwona kostkę. Doprowadza ona sygnał K-line, Plus, Sygnał biegu wstecznego (tylko że jeżeli fabrycznie nie miałeś czujników to nie ma tam do czego tej czerwonej wtyczki podłączyć). Wiązka idzie do samego modułu. Po drodze na wysokości środkowego słupka podłączasz ten brązowy kabelek jest to masa. Brązowa prostokątna kostka to sygnały do modułu (masa, plus, K-line, sygnał wstecznego), Czarna prostokątna to sygnał czujników który wychodzi do zderzaka i tam podłączasz tą drugą wiązkę od czujników(to ta u góry czarna owalna). Taka malutka kostka widoczna po prawej to kabel do głośnika.

 

Wszystkie kostki do budowy wiązki można kupić w ASO tylko że trochę przegieli z ceną. Jak znajdę fakturę to mogę Ci podać numery części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak kupie wiazke zasilajaca modol, to przy tym jest rownierz druga czesc wiazki ktora laczy modol z czujnikami, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wiązka ktora zasila moduł to zupelnie oddzielna wiązka niż ta, co idzie do czujnikow w zderzak.

To są fizycznie 2 różne wiązki z tym że dodatkowo w oryginale wiązka do sensorów składa się dodatkowo z 2 części.

Wiązka zasilająca tak jak koledzy napisali wcześniej w oryginale jest wpięta w słupek A (przedni słupek) w nogach pasażera po dordze mija srodkowy slupek (masa) i konczy się wpięciem w moduł.

Natomiast druga wiązka wpieta jest w moduł, rozpoławia się pod zderzakiem i dalej idzie do sensorów ;)

Mam nadzieje ze chociaz odrobine pomogłem.

Moj parktronik założyłem sobie na jesień i jestem z niego MEGA zadowolony !

 

Jakby ktoś potrzebował to mam do sprzedania listwę w zderzak tylny do sedana oryginalną pod parktronic.

 

pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast druga wiązka wpieta jest w moduł, rozpoławia się pod zderzakiem i dalej idzie do sensorów

Tak, ale dzisiaj w ASO szukalismy tej drugiej czesci co laczy modol z wiazka od czujnikow i niemozna jej bylo znalezc, wyskakiwala tylko ta co laczy sie z czujnikami, a wedlug zdjec z PASSATPLUS wyglada tak jakby ta wiazka ktora szukam byla polaczona z wiazka zasilajaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj o ta wiazke chlopakow z etka w odpowiednim watku, bo czasem ci z aso sa cicho ciemni ;)

i bedziesz wiedzial co i jak ;)

pozdro

 

edit:

kurcze, chyba czegos nie rozumiem :/

masz czujniki z instalacja (http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/3B9971095.jpg)

i potrzebujesz zasilic zasilanie (http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/3B9971085_tn.jpg) ktore laczy modol czujniki i zasila

 

dobrze rozumiem czy cos pokrecilem ;)

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

a wiec, cala instalacje juz mam i teraz mam pytanko bo chce na dniach to podlaczyc,

kabelek z diagnozy podlacze pod wtyczke OBD2, gdzie najlepiej podlaczyc +12 i sygnal ze wstecznego, oraz gdzie podlaczyc kabel ktory deaktywuje PDC po podlaczeniu wtyczki przyczepy.

Moglby mi jeszcze ktos szczegulowo opisac jak zakodowac PDC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie najlepiej podlaczyc sygnal ze wstecznego
z lampy :P
gdzie najlepiej podlaczyc +12
ja podlaczylem pod zapalniczke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wpiąć się pin: 5 - HAK - szaro/czerwony (gr/ro) oraz 12 - K-line - zielono/szary (gr/gn) -> linia diagnostyczna , najbliżej koło modułu parktronika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem PDC Wszystko działa OK ale nadal nie wiem gdzie podłączyć diagnostykę K line , który kabel w prawym słupku A w nogach pasażera z przodu jak również w bagażniku który kabel od instalacji haka podłączyć z modułem aby PDC nie był aktywny przy podłączonej przyczepie . Proszę o podpowiedzi jak to rozwiązaliście .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz haka to możesz sobie ten pin odpuścić bo nie jest on do niczego potrzebny. Co do K-line to musisz kabel pociągnąć aż do kostki diagnostycznej OBD ale też nie jest on obowiązkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko działa OK ale nadal nie wiem gdzie podłączyć diagnostykę K line
a czytal caly watek? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podpiołem diagnostykę na lewym przednim słupku niebieska kostka 10 pinowa pin nr 4 kolor przewodu brązowo zielony.

Z kablem do haka pin 5 dałem się na spokój mimo to ze owy hak posiadam nie chciało mi sie rozbierac gniazda instalacji przyczepy bo mam problem z odkręceniem zardzewiałych srób.

 

Kabel diagnostyzny dobrze miec podpięty bo można zdiagnozowac czujniki zmienic ton i głosność głośnika.

Edytowane przez andrzejek111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi .

 

Czytałem od początku Luke .

 

Zdaje sobie sprawę , że linie K ze złącza OBD , licznika , klimatronika , ale może gdzieś bliżej była by stad moje pytanie .

 

A co do haka to wiem że najczęściej nikt tego nie podłącza i nie jest to opisane jak to zrobić fachowo a ja u siebie podłączę może mi się uda .

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności