Skocz do zawartości
Gość volker88

Ile oleju do tdi 2.0 140 PS ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ma to związek, ale dolewałem oleju do czasu kiedy poprosiłem żeby w ASO wlali mi olej z litrowych butelek, a nie z beczki.

Teoretycznie nie powinno mieć znaczenia, a jednak oleju przestało ubywać.

może zmienili dostawce?? tak to wygaldalo w szczecinie mieli castrola potem podpisali umowe z mobilem. Innego po,myslu nie mam, napewno nie jest to spowodowane tym ze jeden jest z beczki a drugi z opakowań 1l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg serwisu olej taki sam czyli Castrol w obydwu przypadkach ... a może ze starości się coś zapchało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego również mam ten sam sposób i nie mam problemu te auta czy silniki są dla specyficznych kierowców i wymagają o wiele więcej troski niż reszta by móc cieszyć się bez awaryjną eksploatacją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w każdym samochodzie sam sobie wymieniałem olej ale że teraz nie miałem dostępu do kanału zleciłem to znajomemu mechanikowi. Niestety przelał ... na bagnecie jest nieco ponad max i chciałbym teraz usunąć tą nadwyżkę ... Wolałbym nie jechać znowu do niego żeby upuszczać przez korek spustowy a wg mnie rurka od bagnetu jest dość cienka żeby wprowadzić wężyk. Zastanawiam się czy po wyjęciu filtra oleju nie będzie najłatwiej odessać do poziomu jaki być powinien ?

Silnik BMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he że niby jak? Przecież po odkręceniu filtra wszystko szybko kanałami w obudowie spływa do miski i nic w obudowie nie zostaje (no może kilka ml ). Jak masz minimetr lub dwa nad maxem po nocnym postoju to myślę że nic nie musisz robić, za kilka tysięcy trochę zejdzie jak silnik coś wciąga. Jak masz centymetr nad maxem to wysysarką przez bagnet lub korkiem w misce ale to znowu korek trzeba zmienić (zmieniam co wykręcenie z miski) Ale jak już tak kombinujesz to możesz odkręcić szybko filtr, usunąć go póki będzie mocno nasączony, wkręcić nowy filtr, odpalić i sprawdzić poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o wyścig z olejem zanim ucieknie z obudowy filtra do miski :D Raczej o to że kanał z obudowy filtra chyba jest szerszy od prowadnicy bagnetu i tamtędy może łatwiej odessać , sam będę będę to wiedział jak wykręcę filtr ale może ktoś już to wie :) Korek po spuszczaniu oleju też zawsze zakręcam nowy , tak jak i zawsze daję nowy oring w nakrętce od filtra .. Jest sporo ponad stan a chodzi o to że między wymianami nic nie dolewam bo nie bierze oleju i mam obawy przez to ... Sam jak wymieniam to wolę 10 razy sprawdzać i dolewać po trochu jak raz przelać ... Jak sobie człowiek sam nie dopilnuje i samemu nie zrobi to zawsze coś jest nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł jeżeli jak napisałeś jest tylko trochę powyżej max to nie panikuj nic się nie stanie, i nie rób sobie dodatkowego kłopotu to tylko miarka orientacyjna, nie musi być co do mm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u6ydehep.jpg

 

"Trochę" powyżej ale jednak chyba wg mnie jednak trochę za dużo ... na obrazku na czerwono zaznaczyłem poziom jaki mniej więcej teraz mam ... czyli nawet minimalnie powyżej górnej kulki a zawsze podczas wymian starałem się utrzymać poziom , który jest zaznaczony na zielono. Poczytałem kilka postów o zagrożeniach jakie mogą wynikać ze zbyt dużej ilości oleju i nie ukrywam że mam pewne obawy .. tym bardziej mając świadomość że silnik nie bierze oleju więc go nie ubędzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter, jedź do pierwszego lepszego warsztatu i niech Ci odessaja przez bagnet troszkę oleju. Parę sekund roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz sam to spokojnie możesz wykręcić filtr i z obudowy odessać (z podstawki) trzema mieć strzykawkę i cienką rurkę, znaleźć otworek w dnie i rurka znacznie głębiej wejdzie a tam jest lekką ręką z 250ml oleju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aptece kupisz za dwa złote duza strzykawkę i do tego dren. Wkladasz go pezez otwór bagnetu oleju i odsysasz ile chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ;) .. jutro kupię strzykawkę i jakiś wężyk ( nie wiem czy mają takie w aptece) ... Wolę ten nadmiar odessać i mieć spokojną głowę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają takie strzykawki w aptece bo do tego celu kilka razy sam kupowałem. Jest to strzykawka cewnikowa i nazywa się żaneta.

http://www.medicalrespect.pl/index.php?p137,strzykawka-cewnikowa-janette-zaneta-160ml-janpol

 

Cewnik niech Ci dobiora na miejscu. Jest on cały silikonowy.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boroskym

Wymiana oleju na warsztacie , spuszczanie przez korek i mechanik mi powiedział że 4,3 litra wchodzi , a poprzedni passat był B6 i wchodziło tak mi się wydaje 3,4 litra , w sumie chodzi o to żeby nie przedobrzyć i wlać tylko tyle ile należy czyli na maksa lub pomiędzy maksa a minimum a jutro rano sprawdzić stan w garażu i dolać odpowiednią ilość .

Bo po co biegać za spuszczaniem jak można dolać odrobinę .

Tak w sumie trafiła się taka stronka gdzie podają a wtym passacie jest model silnika CFFB że wchodzi od 3,8 do 4,3 litra i trochę można się pogubić

http://www.motodiesel.pl/samochody/auta-osobowe/1138-volkswagen-passat-b7-20-tdi-cr-140km-cbabcffb.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam rozczaskałem miche na drobne. I czy od 2.0 140km bedzie pasowac miska do 2.0 170km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności