Skocz do zawartości
Gość volker88

Ile oleju do tdi 2.0 140 PS ?

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzieki bede musial podjechac i sie spytac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dolewam ok. 1ltr na 15k km i nie widzę problemu, bynajmniej nie robię z tego problemu i pewnie silnika na razie wymieniał nie będę :). Leję Mobil ESP Formula 505.01

 

Takie jeszcze pytanie:

Skad mam wiedziec jaki olej dolac :) ?

W instrukcji masz napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miedzy minimum a maximum masz litr.

 

Takie pytanie: skąd wiadomo gdzie na bagnecie jest minimum i maksimum? Jakiś dziwny ten bagnet :-) Na pierwszy rzut oka min-max ograniczają te "kulki" na bagnecie, ale jak przeglądam rysunki niemieckiej instrukcji, to wychodzi, że ta dolna kulka na bagnecie, to max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez masz opisane na samym bagnecie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boze ....... a gdzie jest maska i jak ja otworzyc. Bo w maluchu maska byla z tylu a tu z tylu nie ma silnika ....nawet instrukcja do auta, czy niemiecka czy angielska pokazuje wyraznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o boze ....... a gdzie jest maska i jak ja otworzyc. Bo w maluchu maska byla z tylu a tu z tylu nie ma silnika ....nawet instrukcja do auta, czy niemiecka czy angielska pokazuje wyraznie

 

No właśnie, instrukcja pokazuje jedno, a bagnet drugie.

Zresztą twój post nic nie wnosi do tematu, więc się raczej powstrzymaj z takimi komentarzami. Tym bardziej, że obce ci są zasady pisowni i interpunkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekwinczur

Mam passata B6 tdi 2.0,140PS motor po wymiwnie oleju na Castrol 5W-30 zacął mi bardzo głośno stukać przez ok.3-5min.na początku uruchomienia,gdy postoi kilka godzin.Proszę o fachową radę.

Edytowane przez marekwinczur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej był użyty poprzednio? Może był wymieszany z jakimiś dodatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazzi sprawdzalem na bagnaecie nie pisze u mnie gdzie max i min :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam opisane dokladnie ze strzalkami o ile mi sie wydaje, ale dla pewnosci jutro podniose mache i sprawdze

 

 

 

No i sprawdzilem jest strzalka gdzie jest minimum i strzalka gdzie jest maximum. obejrzyj dokladnie banet ze wszystkich stron a dokladnie ta czesc maczana w oleju.

Edytowane przez Wazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjrzalem sie dokladnie nie ma zadnych strzalek, jest jedynie zakreskowane pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam strzałki pokazujące max. i min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam Passata 1.9 TDI 2006r. z filtrem cząstek stałych. Jeździłem na oleju Castrol 15W40 EDGE 50501. Teraz wlałem Castrol 5w30 EDGE 50400 50700 silnik jest według mnie dużo głośniejszy niż na poprzednim oleju. Czy mogę jeździć przy filtrze DPF na oleju 5w40 50501 EDGE? Czy to nie jest szkodliwe dla filtra DPF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewien że jeździłeś na 15w40 to zrobiłeś duży błąd zmieniając go na 5w40. Olej 15w40 jest olejem mineralnym a 5w40 syntetycznym. Kolejność powinna być odwrotna. Najpierw syntetyk, później półsyntetyk a na końcu mineralny. Oby tylko syntetyk nie przepłukał Tobie za bardzo silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezdzilem na oleju Castrol 15W40 EDGE 50501
Malo mozliwe bo w ogole takiego oleju nie ma! Chyba 5w40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam macie rację 5w40 miałem a zminiłem na 5w30

strona Castrola ale czy na 5w40 szybciej filtr DPF się zapcha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest filt DPF wedlug zalecen music byc :Modele wyposażone w DPF (dieslowski filtr cząstek stałych): Edge 5W-30" 5w40 ani edge turbo diesel nie moga byc wedlug zalecen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do samochodów spełniających normy Euro4 (oraz posiadających filtr DPF) dobry jest też olej "Mobil1 ESP Formula 5W30".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ale kolega pisal o Castrolu dlatego mu udzielilem odpowiedzi o Castrolu :) Jeden z Motuli tez pasuje do DPF chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nie mam strzalek na bagnecie, tylko zagiecia, a pomiedzy nimi zakreskowane pole. Moze Ci co maja 1.9 maja inne bagnety bez kulek. Co dziwniejsze w instrukcji pokazany mam inny ksztalt bagneta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności