Skocz do zawartości
Walker

Nie działa tryb wycieraczek okresowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kolejny problem.

Poczytałem trochę na forum ale nie znalazłem nic co mogło by mi wyjaśnić ten problem.

Otóż w moim passacie z 2003r nie działa manetka regulacji szybkości pracy wycieraczek przednich.

Działa mi tryb jednorazowy, tryb jednostajny wolny i szybki ale w położeniu pierwszym do góry kiedy to próbuję ustawić szybkość tą dźwigienką wycieraczki nie chodzą. Ruszą się najwyżej raz jak zmienię szybkość ich pracy i na tym przestają. Tylna działa okresowo. Z czym to może się wiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz sensor deszczu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie nic tam nie ma na szybie tylko lusterko jest samo ściemniające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie nic tam nie ma na szybie tylko lusterko jest samo ściemniające

Czyli masz sensor.Sprobuj sprawdzic te wycieraczki w czasie deszczu tzn zapal samochod na wylaczonych wycieraczkach,przesun dzwignie na tryb czasowy i czekaj czy beda sie wlaczac same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce teraz iść do garażu i polewać szyby wodą ale w czasie deszczu kiedy próbowałem już wielu rozwiązań nie chciały zetrzeć szyby na okresowym nawet jak już nic nie widziałem a szybkość była na max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

ustaw wycieraczki w trybie pracy sensora deszczu i chlapnij wodą na szybe, dokładnie tam gdzie zamocowane jest lusterko. Ważna uwaga jest taka że po wyłączeniu i włączeniu stacyjki, wycieraczki pozostawione w tym trybie nie będą działać, trzeba je manetką wyłączyć i jeszcze raz włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź szybę przednią, datę produkcji ;)

jeśli się okaże, że była niedawno wymieniana to problem będzie leżał w źle przyklejonym czujniku deszczu, myślę, że go jednak masz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochlapałem się trochę w garażu i to raczej nie chodzi.

Jestem trochę nie kumaty z tym sprawdzeniem daty na szybach bo tam nic nie jest zapisane w formacie wygladajacym na datę ale zauważyłem że na wszystkich szyba jest napis w formie ; .....3 a na przedniej .....7 to jest oznaczenie roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pochlapałem się trochę w garażu i to raczej nie chodzi.

Jestem trochę nie kumaty z tym sprawdzeniem daty na szybach bo tam nic nie jest zapisane w formacie wygladajacym na datę ale zauważyłem że na wszystkich szyba jest napis w formie ; .....3 a na przedniej .....7 to jest oznaczenie roku?

Tak to oznaczenie roku produkcji szyby przedniej 2007 .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....3 a na przedniej .....7 to jest oznaczenie roku?

no to teraz potwierdza się to co napisałem wyżej ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można samemu odkleić lusterko i poprawić ten czujnik?

W ogóle dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można samemu odkleić lusterko i poprawić ten czujnik?

W ogóle dzięki za pomoc.

można samemu, przy pomocy żyłki, ale najpierw sprawdź połączenia (kostki), które idą w obudowie tego lustra, może ktoś zapomniał ich spiąć.

Czujnik powinien być klejony na specjalną folię żelową a ci co wymieniają szyby dają je na zwykły sylikon i stąd mogą się pojawić problemy, nikt nie powiedział, że nie wolno stosować sylikonu ale jeśli już to tak z umiarem ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem obudowę mocowania lusterka jest tam jakaś elektronika :)

Kostka dobrze spięta kable w miejscu nachodzenia zaślepki od płytki z elektroniką zgniecone ale nie przerwane. Dalej nie działają wycieraczki.

Jeśli już odkleję to lusterko (przecinając żyłką) to czy nie uszkodzę tego czujnika przy przecinaniu?

Można gdzieś kupić tą specjalną folię?

Później lusterko przyklejam na zwyczajny silikon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli będziesz odklejał czujnik to staraj się tę żyłkę maksymalnie dociskać palcami do szyby, nic nie powinno się stać.

Samej folii żelowej niestety nie widzę w sprzedaży, możesz zastosować sylikon bezbarwny, z tym, że minimalną ilość, najlepiej by było podjechać do jakiejś firmy wstawiającej szyby i podpytać dokładnie jaki to sylikon, co się stosuje w takich przypadkach.

Zanim weźmiesz się za demontaż czujnika obejrzyj dobrze od zewnątrz szybę w miejscu w którym przylega, czy nie ma pęcherzy powietrza, czy jest wyraźnie dużo sylikonu, to może utrudniać jego funkcjonowanie.

Przed demontażem, radził bym jeszcze podłączyć autko pod komputer, ten czujnik kosztuje koło 500 pln. ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przykleję sie do tematu ponieważ są dokładnie te same objawy.....

Co prawda problem mam nie w Pasku lecz w Skodzie SUPERB, ale sądzę że jest to dokładnie to samo. Problem jest taki, że kupiłem auto z pękniętą szybą, dałem wymienić i tak:

Przed wymianą jestem niemal że pewien, że działął sensor deszczu orar gdy tylko lekko kropiło i nie cała szyba była mokra to reagowały wycieraczki czasowe załączając się niekiedy.

Po wymianie wygląda to tak, że sensor deszczu działa, ale gdy poleję w tym miejscu wodą lub przyłożę mokrą gąbkę, natomiast podczas jazdy, szyba moze być kompletnie mokra zero widoczności a wycieraczki i tak sie nie włączą!!! Ani czasowo ani w wyniku działania sensora!!!

Proszę o odpowiedź czy gdy jest sensor, to wycieraczki czasowe powinny działać? Wnioskuję że tak skoro jest przełącznik do ustawienia prędkości czasowych. Być moze to przekaźnik ma winę lub przełącznik.....

A odnośnie sensora..... dlaczego nie włącza się podczas jazdy? wada szyby i za mała czułość? czy może błąd montażu??

Proszę o pomoc co z tym zrobić, czy sprawdzać elektrykę czy dać na reklamację firmie co wstawiała szybę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj cały watek ;)

czy dać na reklamację firmie co wstawiała szybę??

jechać do nich i stanowczo kazać im usunąć tę usterkę twierdząc iż wszystko było OK.

Pozdrawiam

ps.jakość szyby ?? :583: może ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co zrobic jak mam taki sam problem jak koledzy powyzej ,tylko ze ja niemam lusterka samozciemniajacego sie tylko zwykłe a objawy wycieraczek czasowych sa takie same ,i tez mnialem wymieniane szybe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem, kostki do manetki wpięte i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie chyba nie działa regulacja szybkości na drugim do góry przełożeniu. Bo nie widzę żadnej różnicy w szybkości pracy wycieraczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności