Skocz do zawartości
Magda

FELGI / OPONY - oznaczenia, parametry montażowe

Rekomendowane odpowiedzi

EXCELLENCE 205/55R16 94V XL - co oznacza XL w tym oznaczeniu? czyta opona jest po prostu jakaś większa? czy co? jest to opona GoodYeara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XL -dodatkowo wzmocniona ( ale ręki nie dam za to odciąć ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanie czy na alu felgi gdzie są opony 205/55/16 mogę założyć opony 195/55/16 bo 205 wykazują większe spalanie i niepodobają mi się szerokie gumy oznaczenie alu w brifie to 7jx16h2,et45 proszę więc o szybką rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co oznacza XL w tym oznaczeniu?

Może to oznaczać XL rim protection czyli duży rant na oponie (przy samej feldze) osłaniający felgę przed uszkodzeniem. Ale chyba czesciej oznaczana jest tak jak napisal kolega bochaczyk, czyli opona wzmacniana. W zaleznosci od producenta oznaczenie C lub XL.

witam wszystkich mam pytanie czy na alu felgi gdzie są opony 205/55/16 mogę założyć opony 195/55/16 bo 205 wykazują większe spalanie i niepodobają mi się szerokie gumy oznaczenie alu w brifie to 7jx16h2,et45 proszę więc o szybką rade

Mozesz zakladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alex_jaw

Mam takie pytanko. Czy rozmiar felg i opon 7JX15" 195/50 R15 bez większych problemów podejdzie do mojego passata b3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy rozmiar felg i opon 7JX15" 195/50 R15 bez większych problemów podejdzie do mojego passata b3?

Mówiąc szczerze, to opona 195 do felgi 7" jest za wąska. Ranty felgi wystają poza obrys balona opony i po pierwsze łatwiej wtedy o uszkodzenie felgi, dwa- idiotycznie to wygląda. Zresztą, załóż oponę na felgę i sam ocenisz czy Ci to odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówiąc szczerze, to opona 195 do felgi 7" jest za wąska. Ranty felgi wystają poza obrys balona opony i po pierwsze łatwiej wtedy o uszkodzenie felgi, dwa- idiotycznie to wygląda.

Absolutnie nie mogę się zgodzić z powyższym (odgrzewam trochę temat, ale będzie dla potomnych ;) ).

Też miałem dylemat jak alex. Wg tabel 7" to maksymalna szerokość felg pod oponę 195. Przewertowałem kilka for (magicy z forum golfa zastanawiają się nawet jak oponę 165 na taką felgę przypasować) i się zdecydowałem.

Dzisiaj oponki Toyo Proxes T-1R 195/50R15 wylądowały na feldze 7Jx15 i leżą idealnie.

Ranty nie wystają poza obrys balona i nie wygląda idiotycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boss 123456

witajcie mam pytanko 15' 195/50 w pasku jak spalanie i wrażenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy czego się spodziewasz... dla mnie jazda na 195/65 R15 jest żadna (195/50 który podajesz to nie standard passata, prędkościomierz będzie przekłamywał wskazanie nie mówiąc już o tym że między oponę a nadkole włożysz głowę ;] czyt. auto będzie wyglądało idiotycznie), nie czujesz dobrze furki, jest miekko, w ciasnych łukach przy większych prędkościach masz wrażenie że zaraz sie lusterkami będziesz podpierać... spalanie przy normalnej jeździe w cyklu miejskim 6.5 l/100 km, trasa przy średniej prędkości 110 km/h 5.7l / 100 km. Do tego mokra nawierzchnia 2 bieg 2 osoby w środku but w podłogę i tracisz trakcje (1.9 AVF 130 HP)... na suchym bywa różnie... wg mnie absolutne minimum jakie należy zakładać do 3B(G) to 16" + gumy 205ki.

 

@jackrally

opona 195 do felgi 7" jest za wąska? 195 mm = 19,5 cm / 2,54 cm = 7.6" zatem 195 idealnie będzie się nadawało na felgę 7". Max felgę jaką bym sugerował do gumy 195 mm to 7,5", ale w tym wypadku opona będzie się już w tzw. stożek układała. Sam używałem 7" na oponie 195 w Golfie MK3 i guma wyglądała idealnie.

 

pozdro

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Max felgę jaką bym sugerował do gumy 195 mm to 7,5", ale w tym wypadku opona będzie się już w tzw. stożek układała.

To po co sugerujesz, skoro nie będzie pasować. Są tabele, rozmiarówki i tego się trzeba trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak? to Kolego wytłumacz mi fakt dlaczego na felge 9" wkładają gumy np 225 skoro katalog max co przewiduje do tych opon to felge o szerokości 8,5"? Zależy jaki efekt chcesz uzyskać, jeżeli chcesz założyć ogumienie na tzw. stożek musisz do tej samej gumy zastosować szerszą felgę niż katalog innej możliwości nie ma. Wyraźnie zaznaczyłem, że 7J idealnie pasuje do opony 195 mm, jeżeli chcesz na tzw. stożek to wrzucaj 7,5J, więc nie rozumiem tej bulwersacji z Twojej strony

 

EDIT:

aby nie być gołosłownym poniżej zamieszczam foto 195/45 R13 felga 10" szeroka

tn_100_4960.jpg

 

fakt to już jest hardcore ale ludzie jeżdżą na takich setupach w szczególności modne to jest u naszych zachodnich sąsiadów.

 

I cos już bardziej 'normalnego' 195/45 R16 felga 9"

 

ccc1216ff63f9e1emed.jpg

 

I cos juz powiedzmy standardowego jezeli chodzi o naciąganie profilu opony. 195/45 R15 felga 8"

 

p1070689.jpgp1070689.jpgp1070689.jpg

 

Tak więc katalog katalogiem a życie życiem. Przy 7,5" guma 195 naciągnie się bardzo bezpiecznie i będzie spoko wyglądać.

 

pozdro

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co oznacza H2 w oznaczeniu felgi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poniżej cytat racingforum.pl

H2 na końcu oznaczenia felgi oznacza "double hump", czyli obecność grzbietu zapobiegającego przesuwaniu się opony bezdętkowej w poprzek obręczy na obydwu przylgniach. Innymi słowy jest to felga do opon bezdętkowych, a oznaczenie to posiada 90-95% dzisiejszych felg do osobówek.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam A ja mam pytanie Mam okazje kupić za małą kase FELGI 5*112 18 CALI ET 47 opona 245/40/18 jak jest szansa zamontować je do passsata b5 fl variant

Edytowane przez tomkitomki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzela1976

czesc wszystkim.

mam takie szybkie pytanie fabrycznie mam felgi stalowe 6,5x16 a zamowilem alu 7x16 czy bedzie to mialo jakis roznice??

z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Różnica w szerokości felgi to 0.5 cala czyli ok 13mm.

Reasumując będziesz miał felgi szersze od seryjnych o ok13mm

Pozdrawiam DNA007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica będzie w wyglądzie i..... raczej w niczym innym przy Twoich 16" felgach możliwe, że będzie minimalnie bardziej miękki pojazd i na tym się różnice kończą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak na szybko. Czy zakładanie 17" + opony 45 do Passka B5 1.6 benzyna sprzed liftu ma sens, czy też skończy się to zamuleniem?

 

Pozdrawiam.

 

OK, sobie poradziłem. http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40449

Edytowane przez mgs100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja równierz mam pytanie... czy do paska b4 afn 5*100 wejdzie felga 16/7j et 43???czy zaduże et i cza będzie dystans pakować??prosze w w miare szybką odpowiedz bo dosyć pilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jednak się pomyliłem.;/

felgi jakie mam przewidziane na opony zimowe to 8Jx18 et44, jakie opony najlepiej kupić?

obecnie letnie mam 235/40/18 (na innych felgach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności