Skocz do zawartości
Magda

FELGI / OPONY - oznaczenia, parametry montażowe

Rekomendowane odpowiedzi

jak możecie to wrzucie foty pasków na felach Championach i jak ktoś z was ma takie fele to czy ten dekielek na środku jest plastikowy czy może z jakiegoś metalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry dział ale spróbuje :)

Panowie, felga 8x18 cala ET45 i chciałem do tego oponę 215/40 ale ciężko coś sensownego znaleźć. Mam gwint. Jak wrzucę 225/40 to będzie obcierał przód? Pewnie jakiś dystans wpadnie ale to jeszcze do obliczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wejdzie 215/40 na 8J teraz mam 205/40r17 na 8J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić felgi 17 calowe i tu moje pytanie, jakich producentów unikać, a których mogli byście polecić z czystym sumieniem, nowe oryginalne są trochę za drogie, używki to co innego np:

 

http://allegro.pl/oryginal-vw-passat-3aa-3c-b5-touran-17-ca-raty-i5476772646.html

http://allegro.pl/felgi-17-oryginalne-vw-passat-golf-turan-jetta-eos-i5965425614.html

 

I tu moje pytanie, warte są waszym zdaniem tych pieniędzy, czy może podejrzanie tanie? Do jakiej kwoty waszym zdaniem jest sens brać używki VW OEM, a kiedy lepiej kupić nówki innego producenta? No i tu są schody po producentów jest pełno, chińskiego badziewia też. Co byście polecili do powiedzmy: 2800zł za komplet, bo to już chyba cena dająca szanse na zakup czegoś porządnego. No i jakie polecacie sklepy internetowe lub normalne w okolicy Poznania, gdzie mają pewny towar za rozsądne pieniądze. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany czy nie przesadziłem? Kupiłem felunek do b6 combi przód 18x8,5 et 45 tył 18x9,5 et 40 opony 235x40 czy to nie będzie wystawać i obcierać. Zawieszenie seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zamierzam kupić felgi 17 calowe i tu moje pytanie, jakich producentów unikać, a których mogli byście polecić z czystym sumieniem, nowe oryginalne są trochę za drogie, używki to co innego np:

 

http://allegro.pl/oryginal-vw-passat-3aa-3c-b5-touran-17-ca-raty-i5476772646.html

http://allegro.pl/felgi-17-oryginalne-vw-passat-golf-turan-jetta-eos-i5965425614.html

 

I tu moje pytanie, warte są waszym zdaniem tych pieniędzy, czy może podejrzanie tanie? Do jakiej kwoty waszym zdaniem jest sens brać używki VW OEM, a kiedy lepiej kupić nówki innego producenta? No i tu są schody po producentów jest pełno, chińskiego badziewia też. Co byście polecili do powiedzmy: 2800zł za komplet, bo to już chyba cena dająca szanse na zakup czegoś porządnego. No i jakie polecacie sklepy internetowe lub normalne w okolicy Poznania, gdzie mają pewny towar za rozsądne pieniądze. Z góry dzięki za pomoc.

 

ja za bardzo nie znam sie na alumach i na producentach mozesz wpisac w googlach jakie sa sprawdzone marki i porownac ceny,te co pokazales sa swietne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejmą te fele do paska będą trochę schowane w nadkola ale po co ci takie szerokie kapcie 225 na tych 7 calowych felgach opony 205 lub 215 wystarczą i jeszcze jakiś dystans by się przydał żeby felgi się ładnie spasowały z rantem błotników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakie powinno byc ET przy felgach 16" a jakie przy 17" by ladnie to wygladalo a nie obcieralo o nadkole,nie chce dystansow zakladac

. moj pass jezdzi na 15"teraz i fekga 45et. ale czas zmienic na wieksze a jest tego tyle ze chocho... doradzie jakie 16 jakie 17 i opona by dobrze bylo.... kasy nie zawiele kolo2tys. moge wydac. a pass jezdzi na orginalnym zawiasie

za wszelakie porady dziekuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak beda mialy mniej niz 8" to wtedy co to oznacza dla komforty i dopasowania....?

nieznam sie na tym ,z tych co podalem to pierwsze 2 szt. 17 mi sie podobaja ale one nie maja 8"

a i czamu bys celowal w minimum 17" na 16 zle ...

Znalazłem np.takie ale chyba za duże et.

Kute felgi 8x17 5x112 A4 A6 BBS z oponami (6110507491

Edytowane przez jerzyoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż foto tych felg lub link do nich i możesz sobie zobaczyć u mnie w temacie mam fele 8J17 et35 z oponą 205/40r17 i miałem wcześniej opony 215/45r17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewności i rozwiania wszelkich wątpliwości, te felgi będą bez problemu pasować do B7?

http://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/bbs-sr-grau-7-50x17-5x112-00-et45-00#16553500

 

Dobry wybór? Czy za te pieniądze dostał bym nowe oryginalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Do usunięcia.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a jak beda mialy mniej niz 8" to wtedy co to oznacza dla komforty i dopasowania....?

nieznam sie na tym ,z tych co podalem to pierwsze 2 szt. 17 mi sie podobaja ale one nie maja 8"

a i czamu bys celowal w minimum 17" na 16 zle ...

Znalazłem np.takie ale chyba za duże et.

Kute felgi 8x17 5x112 A4 A6 BBS z oponami (6110507491

 

Rozumiem że kupujesz felgi żeby auto wyglądało chociaż ciut ładniej. Passat jest dość dużym autem więc jak dla mnie 16" ginie w tym samochodzie chyba że kpl na zime żeby się nie stresować. Podałem Ci szerokość 8" i ET żeby felgi nie były schowane do środka. Im szersza i większa średnica felgi delikatnie komfort spada. Optymalnie moim zdaniem jest 17" chociaż to jest kwestia umowna ja mam 18 i z przodu 8,5 et 45 i tył 9,5 et 40 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale twój pass jest poliftowy a u mnie przed. Czyli do seryjnego zawieszenia szukać 17 z et od 38 do 42 tak żeby nie wystawaly i nie obieramy o nic do tego szerokość 7,5 /8" i do tego opona 215/225x45/50

Po tych wszystkich postach tak mi wychodzi. ..

A i jeszcze ja teraz mam u siebie felgi 15 stalowe et 45 i z przodu felga jest tak blisko zacisku że może z 7mm tam jest.

Edytowane przez jerzyoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności