Skocz do zawartości
Magda

FELGI / OPONY - oznaczenia, parametry montażowe

Rekomendowane odpowiedzi

Tiger07 >> możesz założyć 215/55 R16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam passata b4 kombi. Na obu osiach ma założone 15tki 195/65. Jest ok. Jednakże na tylnej osi koła dostały guzów i chce założyć na tylna oś opony 15tki 205/65. Czy bez problemu mogę je zamontować? Nie będą tarły o kielich? Czy ktoś ma założony ten rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam sam sobie bo sprawdziłem,załozyłem 205/65R15 spokojnie wchodzi na tył i nic nie trze w b4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie kupiłem felgi z oponami falken ZE912 w rozmiarze 225/45/18 2 szt. mają jeszcze sporo bieżnika, 2 szt. nadają się tylko do upalenia. Od jakiegoś czasu poszukuję właśnie takich opon w identycznym rozmiarze i oczywiście nie mogę trafić używek na allegro i innych tego typu portalach, za to jest wiele 225/40/18 oraz 215/45/18, a cena jest nawet przystępna.

 

Czy różnica w średnicy koła na osiach będzie miała negatywny wpływ na układ abs itp.?? Będą się wyświetlać jakieś błędu i auto będzie świrować ??

 

Np. montując koła w rozmiarze 225/40/18 na oś przednią a 225/45/18 na oś tylną, to koła przednie będą się obracać szybciej od tylnych. Różnica to 22,5mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między przednimi oponami a tylnymi masz tylko 5mm różnicy w wysokości opony

co nie którzy to mają nawet węższe opony i niższe profilowo z przodu a z tyłu szersze i wyższe profilowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie alufelgi 7,5Jx17H2 ET35 - jaki rozmiar opon do tego będzie najlepszy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i panie kupiłem felgi z oponami falken ZE912 w rozmiarze 225/45/18 2 szt. mają jeszcze sporo bieżnika, 2 szt. nadają się tylko do upalenia. Od jakiegoś czasu poszukuję właśnie takich opon w identycznym rozmiarze i oczywiście nie mogę trafić używek na allegro i innych tego typu portalach, za to jest wiele 225/40/18 oraz 215/45/18, a cena jest nawet przystępna.

 

Czy różnica w średnicy koła na osiach będzie miała negatywny wpływ na układ abs itp.?? Będą się wyświetlać jakieś błędu i auto będzie świrować ??

 

Np. montując koła w rozmiarze 225/40/18 na oś przednią a 225/45/18 na oś tylną, to koła przednie będą się obracać szybciej od tylnych. Różnica to 22,5mm

Myślę, że jeszcze nie powinno świrować.

 

W Astrze na monoblockach miałem 165/40/17 z przodu i chwilowo 195/45/17 z tyłu, ale to jest już baaaardzo widoczna różnica, to tak powyżej 120km/h zapalał się ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Panowie mam pytank oczy felgi o takim wymiarze podejda do PASSATA B6 bez problemow

 

17

5x112 ET 39

6.5Jx17H2

 

Jak tak to jake bym potrzebowal do nich opony ??

 

Oraz druge pytanie jak nie to z jakim ET szukac felg ?? I jake wtedy powinny miec opony lub jake jake ddokupic gdyby nie mialy ?? :ocochodzi

 

 

Z gory dzieki za pomoc :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanei czy wejda do passsata sedana B5 fl 10J x18H2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET ??

 

ja zakładałem..... ET 35 10j ale 17 cali..... wystawało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy moje felgi Chicago to chińczyki czy ori ? W necie nie mogłem znaleźć, jak wyglądają oryginalne oznaczenia. Wiem że ori są tylko w rozmiarze 18" et 45 i są szerokości 8J. Fotki moich oznaczeń ponieżej.

[ATTACH=CONFIG]114026[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114027[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114029[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114030[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114031[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114032[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114033[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114034[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114035[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114036[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwiedzałem tą stronkę, to znaczy jak nie mam wybitego numeru 3C0 601 025 T 16Z to chińczyki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy taki rozmiar felg będzie pasował do passata b6 sedan 1.9 tdi ?

18 CALI 5X112 ET 49 7,5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Domisia28

Witam.posiadam passata z 2010 b6 na felgach Borbet 16cali i ET 45 ale bardzo bym chciał je zamienic na felgi minneapolis 17cali ale ich ET to 47.czy beda pasowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori to 7.5x17 et47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem czy dobry dział, w razie czego z góry przepraszam

 

mam pytanie odnośnie alusów firmy Artec

Czy firma warta uwagi czy dać sobie od razu z nimi spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę. Felga Rial Ve Race C5 8jx17x112 jaka opona? Dodam że paszczak leży 4cm niżej od serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności