Skocz do zawartości
Remek

Wymiana nagrzewnicy w 35I – How To by Remek ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo jak zwykły panel.

Podhacz od dołu palcami i delikatnie wyjmij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś i ja uporałem się z wymianą nagrzewnicy w pasku b3 '92... mój mechanik zaśpiewał mi 300 za samą robocizne więc mu podziękowałem i kupiłem za 40 zl nowy sprzęt, za 2 zł metr kwadratowy pianki pod panele, mialem w narzędziówce taśme dwustronną ktrórej użyłem do przyklejenia do ocynkowanych blaszek wczesniej wspomnianej pianki. Przydały sie też uszczelki do okien. założyłem je gdzie tylko sie dało.

Co do samego demontażu nie rozbierałem calej deski, kratki, włączniki świateł zostawilem w spokoju, linki żadnej nie odpinałem, przyciski światel mgłowych i ogrzewanie szyby tylnej tez zostaly, panel sterowania po odkręceniu 4 wkrętów ładnie wskoczył do środka i nie przeszkadzał mi w dalszej pracy deska wisiała na przewodach, zrobiłem sobie miejsce po stronie pasażera i poszło jak po maśle. Oczywiście zalało mi dywaniki, w plastiku było moze 2 litry płynu, troche błota z liśćmi.... brakowało tylko węży. Wnętrze dmuchawy osuszyłem opalarką, dymiło jak z komina.

Po wymianie, deska wskoczyła mi na swoje miejsce bez zadnych problemów, połączyłem tylko kanały i zabrałem się za kręcenie i składanie do kupy. Łączny czas pracy to jakieś 4-5 godzin z osuszaniem.

 

Proponuję wykręcić metalowe łopatkki łączące z nadwoziem, z dołu trzymają je jeszcze 2 śrubki ósemki. Wówczas nie mamy problemu ze ściąganiem calego kokpitu.

PB080015.JPG

 

 

Nie taki diabeł straszny jak go malują... czas najwyższy było zajrzeć i w te miejsce auta.

Wstępnie jest wszystko ok, nawiewy dmuchają gdzie tylko sobie tego zażycze, nie rozgrzałem jeszcze silnika wiec nie wiem jak z temperaturą ale ciepło jest napewno. Nic nie trzeszczy, sztywna, zbita forma. Jak będzie cieplej zajmę się osuszaniem. Nowa nagrzewnica daje dziwny zapach ale jak koledzy wczesniej pisali, minie to z czasem :)

Powodzenia i dzięki Remek, rozjaśniłeś mi troche w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia i dzięki Remek, rozjaśniłeś mi troche w głowie.

 

Po to takie topiki się pisze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam (jeśli tego nie było) że w Pasku z silnikiem SB należy pamiętać, że trzeba jeszcze odczepić rączkę od zmiany kąta wtrysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Z tego względu ze pracy w wymiana nagrzewnicy jest sporo od jakiegoś czasu przygotowuje sie do owej czynności .

 

Miejsce już ma teraz tylko termin pewnie w jakieś tydzień wakacji ale do rzeczy .

Pozwoliłem sobie opracować dokument pdf Remka poradnika ze względu ze nie każdy ma internet chodź by w garażu lub na innych miejscu na ziemi gdzie będzie się grzebał ze swoim paskiem :D

 

Link rapidshere :

https://rapidshare.com/#!download|207tg|2031160336|Wymiana_nagrzewnicy_by_Remek.pdf|3645|R~0

Link chomikuj :

http://chomikuj.pl/greypl/Wymiana+nagrzewnicy+Passat+B3-+B4/Wymiana+nagrzewnicy+by+Remek,639298912.pdf

 

Jeżeli zniknie w RS proszę o PM wstawię ponownie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki wrzucone do pierwszego posta :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem wątek, ale niestety nie znalazłem info na nurtujący mnie problem.

Miałem wyciek z nagrzewnicy i zalało mi praktycznie wszystko co tylko

się dało ;)

Chciałbym wyczyścić kanał od wiatraka, ale nie mogę go zdemontować.

To jest mój problem :

 

http://imageshack.us/f/192/19436924.jpg/

 

Z tego co rozkminiłem całość trzyma ten element :

 

http://imageshack.us/f/688/64724926.jpg/

 

Przykręcony 2-ma śrubami :

 

http://imageshack.us/f/97/18929370.jpg/

http://imageshack.us/f/853/72322007.jpg/

 

Jakiego bym klucza nie wziął jest to nie do odkręcenia - brak dostępu.

Nic nie jest na wciski, itp...

Proszę o podpowiedź, bo może zupełnie złą drogą idę.

 

Odkręcenie tego kanału niesamowicie ułatwiłoby demontaż nagrzewnicy,

ale z tym sobie poradziłem odpinając spinki z tyłu obudowy (straszna dłubanina).

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz właśnie odkręcić te 2 śruby bo inaczej nie zdejmiesz tego kanału. U mnie na szczęście nie było z tym problemu a odkręcałem chyba zwykłym płaskim kluczem. Dostęp co prawda utrudniony ale napewno możliwe do zrobienia:)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiego bym klucza nie wziął jest to nie do odkręcenia - brak dostępu.

Nic nie jest na wciski, itp...

Proszę o podpowiedź, bo może zupełnie złą drogą idę.

 

Odkręcenie tego kanału niesamowicie ułatwiłoby demontaż nagrzewnicy,

 

chłopie, wez do reki płaski śrubokręt i na tych śrubkach co zaznaczyłeś sa nakładki plastykowe, wysuń lewą w lewo a prawą w prawo, przyjrzyj sie to rozkminisz o co cho, mi dojscie do tego zajeło jakieś 1,5minuty, trzeba tylko chwile z bliska popatrzeć ;)

wim że już po czasie ale może komuś sie to info przyda

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli:

- zamiast ciepłego powietrza leci tylko letnie

- przewody prowadzące płyn z/do nagrzewnicy na rozgrzanym silniku są ciepłe

- zauważyliśmy kawałki gąbki wylatujące z nawiewu

- nie mamy wycieku płynu chłodniczego w kabinie

to przyczyną kiepskiego grzania są:

 

 

Naprawa tych klap mi zajęła mi dwie godziny.

Potrzebne narzędzia to:

- płaski i krzyżakowy śrubokręt

- klucz 13

 

Potrzebne materiały to:

-klej butapren lub podobny

-pianka pod panele lub na przykład jakiś materiał który kiepsko przepuszcza powietrze (ja początkowo miałem użyć jeansu ze starych spodni:p)

 

Opis prac:

 

- odkręcić 4 wkręty trzymające półkę pod schowkiem i ją wyjąć

- odkręcić 3 wkręty trzymające schowek i go wyjąć odpinając lampkę od oświetlenia

- zdemontować piankę osłaniającą tunel nawiewu

- odkręcić wkręt podtrzymujący nawiew na nogi

- zdemontować linkę z dźwigienki regulującej siłę nawiewu

- odłączyć i wyjąć wentylator

- podważając płaskim śrubokrętem zdjąć 6 szt zapinek łączących tunel doprowadzający powietrze z komorą rozdzielającą to powietrze

- otworzyć maskę, odchylić plastik osłaniający sitko wlotu powietrza, wyjąć dwie zawleczki i jedną sprężynę trzymającą to sitko, wyjąć sitko i odkręcić te dwie śrubki(klucz 13) na które wysuniete były zawleczki.

- odłączyć przewody na tunelu doprowadzającym powietrze

- wyjąć tunel doprowadzający powietrze

 

W chwili tej mamy dostęp to klap sterujących ruchem powietrza, możemy sobie odmierzyć i wyciąć odpowiednią ilość materiału. Usuwamy resztki gąbki z klap. Smarujemy materiał klejem i przyklejamy go do klap. Ja je obkleiłem z dwóch stron. Jak zajrzymy głebiej trochę w lewo to widać także klapę od przekierowywania powietrza na panel środkowy u mnie też nie było na niej gąbki więc i ją też obkleiłem.

Po podklejeniu składamy wszystko w odwrotnej kolejności i cieszymy się cieplutkim powietrzem.

 

 

 

I oto właśnie chodziło. Krótko i na temat. 2 godziny roboty i znów w moim dziadku jest cieplutko po 10 minutach. Patent z pianką do paneli jest nie do przebicia:dobrze a kleiłem ją na klej montażowy szybkoschnący. Dziękuję za konkretne podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do listy tych wszystkich którym pomogła fotorelacja Remka, wielkie dzięki. Ze swojej strony muszę dodać że w moim przypadku podczas wymiany nic nie popękało ze starości, żadne otuliny się nie rozsypały jak wielu z Was pisało, nie musiałem podklejać deski żadną uszczelką do okien itd. Po złożeniu nic nie skrzypi nic nie trzeszczy:) Jeszcze raz dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli:

- zamiast ciepłego powietrza leci tylko letnie

- przewody prowadzące płyn z/do nagrzewnicy na rozgrzanym silniku są ciepłe

- zauważyliśmy kawałki gąbki wylatujące z nawiewu

- nie mamy wycieku płynu chłodniczego w kabinie

to przyczyną kiepskiego grzania są:

 

 

Naprawa tych klap mi zajęła mi dwie godziny.

Potrzebne narzędzia to:

- płaski i krzyżakowy śrubokręt

- klucz 13

 

Potrzebne materiały to:

-klej butapren lub podobny

-pianka pod panele lub na przykład jakiś materiał który kiepsko przepuszcza powietrze (ja początkowo miałem użyć jeansu ze starych spodni:p)

 

Opis prac:

 

- odkręcić 4 wkręty trzymające półkę pod schowkiem i ją wyjąć

- odkręcić 3 wkręty trzymające schowek i go wyjąć odpinając lampkę od oświetlenia

- zdemontować piankę osłaniającą tunel nawiewu

- odkręcić wkręt podtrzymujący nawiew na nogi

- zdemontować linkę z dźwigienki regulującej siłę nawiewu

- odłączyć i wyjąć wentylator

- podważając płaskim śrubokrętem zdjąć 6 szt zapinek łączących tunel doprowadzający powietrze z komorą rozdzielającą to powietrze

- otworzyć maskę, odchylić plastik osłaniający sitko wlotu powietrza, wyjąć dwie zawleczki i jedną sprężynę trzymającą to sitko, wyjąć sitko i odkręcić te dwie śrubki(klucz 13) na które wysuniete były zawleczki.

- odłączyć przewody na tunelu doprowadzającym powietrze

- wyjąć tunel doprowadzający powietrze

 

W chwili tej mamy dostęp to klap sterujących ruchem powietrza, możemy sobie odmierzyć i wyciąć odpowiednią ilość materiału. Usuwamy resztki gąbki z klap. Smarujemy materiał klejem i przyklejamy go do klap. Ja je obkleiłem z dwóch stron. Jak zajrzymy głebiej trochę w lewo to widać także klapę od przekierowywania powietrza na panel środkowy u mnie też nie było na niej gąbki więc i ją też obkleiłem.

Po podklejeniu składamy wszystko w odwrotnej kolejności i cieszymy się cieplutkim powietrzem.

 

I mi pomogło (mam nadzieje) bo jeszcze nie złożyłem. Klej schnie :) A już się bałem że coś gorszego. Jak zdjąłem tunel nawiewu to gąbki z 3 płytek może było 5 na 5 cm. :( Masakra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy jestem właśnie po zmianie nagrzewnicy cieplutko jak się patrzy szybki trochę parują ale to pewnie resztki płynu:D mam takie pytanko odnośnie oświetlenia nawiewów bo została mi jedna kostka od oświetlenia a mianowicie do czego jest ta kostka?poketłą.jpg zaznaczona na zielono czyżby od podświetlenia? Przepraszam REMEK za ingerencje w twoje zdjęcia czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dokładnie nie pamiętam, ale tam to tylko od podświetlenia może być.

 

---------- Dodano o 16:47 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:42 ----------

 

Edit:

 

jak wyjmowałem licznik, znalazłem za nim luźną wtyczkę

Wtyczka.JPG

dzisiaj się do tego dobrałem, i okazało się że jest to wtyczka od oświetlenia pokręteł nawiewu. Jako ze jakiś czas temu dorobiłem tam sobie kilka diod to nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
została mi jedna kostka od oświetlenia a mianowicie do czego jest ta kostka?

 

Sam sobie odpowiedziałeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam sobie odpowiedziałeś :D

chodzi mi czy ma być podłączona w miejsce zaznaczone w poprzednim poście??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panie dzięki wielkie za instrukcje, bo bez tego bym nie wymienił sam a tak, fakt faktem że przez 3 dni ale udało się :)

Edytowane przez Marcin_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisik bardzo dokładny i przydatny:D gdy ja w swoim pasku wymieniałem nagrzewnice nie wiedziałem ze trzeba te gąbki nowe założyć na klapki i mam przedmuchy zimnego powietrza:/: i będę musiał znowu przez to przechodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i będę musiał znowu przez to przechodzić
Nie musisz. Wystarczy odkręcić schowek, wentylator pod maską, wyciągasz tunel z nim i masz ładny dostęp do klapki ciepło, zimno. Ja ostatnio w pół godziny uszczelniłem tą klapkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności