Skocz do zawartości
Remek

Wymiana nagrzewnicy w 35I – How To by Remek ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Sterowanie klapkami skopali przy montażu, wyjmij panel ogrzewania i zobacz czy linki siedzą na swoim miejscu, opisy znajdziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam o coś :) Ponieważ w moim aucie nagrzewnicę wymienił poprzedni właściciel, to nie wiem czy wszystko było OK zrobione. Chodzi mi o to, czy można jakoś wyregulować linkę sterującą temperatury (nie mam żadnej klimatyzacji) - w ciepłe dni, nawet jak mam ustawione pokrętło wyłącznie na zimne powietrze, z nawiewów leci lekko ciepławe; nie wiem czy tak ma być bo nie ma klimatyzacji, czy można jednak jakoś tak zrobić aby leciało w miarę chłodne (np. w Polonezie kiedyś udało mi się wyregulować sterowanie zaworem nagrzewnicy tak że nie było śladu ciepła w powietrzu z nawiewów, wiem że w Passacie nie ma zaworka żadnego, no ale ... może ktoś coś tam przy wymianie nie do końca dobrze zrobił ?)

Gdzie kończy się linka sterowania temperaturą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo mnie passat dzisiaj potraktował parą z nawiewów:

1. Jak zdjąć deske z dwoma poduszkami?

2. Jak później nawinąć taśme do poduszki kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawka

Człowieku dzięki tobie zaoszczędziłem 250 zł, mało tego - nikt nie chciał się tego podjąć, więc po pięciu godzinach kręcenia i rozpinania uporałem się z tym-nie było źle. Twój wysiłek niejednemu już pomógł. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Człowieku dzięki tobie zaoszczędziłem 250 zł

Na PW poszedł numer konta - 125 zł. wystarczy ;)

P.S. Od każdego który zaoszczędził :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kylo-x

dzięki za świetny opis, przyda się bo właśnie będę wymieniał to ustrojstwo.

Mam tylko pytanie czy macie kogoś kto sprzedaje części do B3, konkretnie chodzi mi o ramkę panela środkowego w której umocowane są:nawiewy;radio i panel sterowania nawiewem, oraz wspomniany wcześniej panel sterowania nawiewem w mojej okolicy na szrotach nie ma. Dodam, że na allegro jest kiepsko szczególnie z ramką, a mojej nie da się już zreanimować. Zanim wiec wezmę się za odkręcanie czegokolwiek potrzebuję tych rzeczy.Pomocy!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanko, a w sumie chcialem zeby mi ktos potiwerdzil diagnoze ze to nagrzewnica

 

objawy mam takie, paruje szyba przednia (na szybie slodki nalot tlustawy- wiec płyn) ale jest w miare ok do momentu kiedy przekrece pokretlo temperatury na cieple, nagle kupa dymu/pary i znika płyn chlodniczy ze zbiornika, jak jest na zimnym płyn nie znika :|

 

czy bo bedzie nagrzewnica czy moze cos innego?

 

no dzis nie dotykalem pokretla temperatury i tez płynu sporo ubyło wiec chyba czeka mnie to co Was :D

Edytowane przez gtkarol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcialem zeby mi ktos potiwerdzil diagnoze ze to nagrzewnica

 

:D

 

 

Ja wolałbym żeby mi jednak nikt takiej diagnozy nie potwierdzał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem tutaj zyjąc nadzieją, że to moze cos mniej inwazyjnego nawaliło... no ale juz nie mam złudzen, chyba bede miał bajeczny weekend przy demolce :)

 

 

juz po wymianie

Zajeła mi 8 godzin od zaczecia roboty do jazdy probnej (powoli, nie spiesząc sie, dluzej sie nie dało), dzieki za opis ktory pozwoli uwiezyc we wlasne siły, aha i pamietajce Ci ktorzy sie podejmą roboty zeby podpiac wtyczne do czujnika swiateł stop przy składaniu, ja ją pominąłem i podpiąłem na 2 dzien jak sie skapłem ze nie mam stopu, juz jest wszystko oki, nic nie cieknie, płyn nie znika, ładnie grzeje i pachnie nowoscią, narazie plastiki deski nie trzeszczą :)

Edytowane przez gtkarol
skończone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slavomir

doskonały opis mnie pomógł bardzo , chciałbym nać "+" ale nie wiem jak

 

co do moich spostrzeżeń to warto mieć elektryczny wkrętak gdyz przyspiesza to o wiele prace

 

ale musze też nadmienić że gdy brakuje ciepłego powietrza w waszym aucie to nie zawsze muci być uszkodzona nagrzewnica

 

w moim przypadku zużytew były wyjściłki które były przyklejone go przekpustnic które kierowały powietrzem

tekrórka, taśma klejąca i gąpkowa uszczelka - działa jak nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co deskę całą zdejmować????lekka przesada i za długo schodzi z tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co deskę całą zdejmować????lekka przesada i za długo schodzi z tym...

 

Przez licznik ją wyjmiesz :?:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję założyć klub tych co to już przeszli :)

Ja ze swojej strony chciałbym jedynie dodać tyle:

- nie trzeba wyciągać deski wystarczy ją (po rokręceniu patrz instr. Remka), pociągnąc od strony pasaźera na maxa do siebie wyjmując ostrożnie plastikowe elementy górnego nawiewu z prawej i lewej strony

- po upewnieniu się że nic Tam już nie trzyma lekkimi szarpnięciami pociągnąc do siebie częsc obudowy nadmuchu wraz z nagrzewnicą do momentu aż nagrzewnicę da się wyciągnąć do góry oczywiście bez wyciągania całej deski oraz obudowy nagrzewnicy.

- linek sterowania ogrzewaniem faktycznie nie trzeba odpinać , jedynie należy uważać aby kręcąc całym tym korpusem gdzie znajduje się nagrzewnica nie urwać mocowań pancerzy!!! lub nie pogibić spinek.

- acha nie należy zapomnieć że w podszybiu po stronie pasażera są dwie nakrętki na klucz 13 mocujące obudowę wraz z wentylatorem do podszybia nakrętki są zabezpieczone plastykowymi spinkami które się przesuwa płaskim śrubokrętem

- dobrze jeszce jest mieć zapas uszczelek do okien (samoprzylepne) aby uzupełnić te co

odpadły lub się rozpadły

-WAŻNE !!! upewnijcie się czy na wewnętrznej klapie z blachy ocynkowanej z otworami

znajduje się gąbka uszczelniająca (na całej pow. blachy) -pełni ona b.ważną funkcję i brak jej prowadzi do mieszania się cipłego powietrz z zimnym i kiepskim efektem grzew czym!!! - WIEM TO Z AUTOPSJII !!!

Pozdrawiam i zagrzewam do boju.

Ps. dzięki wszystkim za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Henryku:

Ponadto mogą nam się przydać: klej szybkoschnący (rodzaju kropelki lub poxipolu), plastikowe opaski zaciskowe, uszczelki na metry (coś w rodzaju uszczelek do drzwi czy okien), cienka gąbka (np. jak pod panele) oraz klej do niej, piankowe otuliny na rury (około fi 10) i taśma do nich, spray silikonowy do plastików oraz mnóóóstwo cierpliwości

 

---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:28 ----------

 

po co deskę całą zdejmować????lekka przesada i za długo schodzi z tym...
Czekam na Twoją wersję opisu - szybko łatwo i przyjemnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba wyciągać deski wystarczy ją (po rokręceniu patrz instr. Remka), pociągnąc od strony pasaźera na maxa do siebie wyjmując ostrożnie plastikowe elementy górnego nawiewu z prawej i lewej strony

Lepiej wyjąć całą deskę ;) po co ma wisieć na linkach i przeszkadzać w wyciąganiu nagrzewnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

Jasne że można, kwestia ilości miejsca w garażu.

Ale można też bez wyciągania.

Kwestia gustu.

Pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że można, kwestia ilości miejsca w garażu.

Ale można też bez wyciągania.

Kwestia gustu.

Pozdrawiam

 

chodzi też o czas...wymiana nagrzewnicy w warsztacie kosztuje 30-50 złotych u nas i nie bawią się w wyjmowanie deski,bo za długo to schodzi i za takie pieniądze nie opłacałoby się tyle czasu nad tym spędzać....

 

---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:25 ----------

 

coś podobnie jak tutaj w MKIII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana nagrzewnicy w warsztacie kosztuje 30-50 złotych

Czy kolega jest pewien o czym mówi :?:

 

Kurcze, akurat tydzien temu dalem za wymiane nagrzewnicy 250 zl
Człowieku dzięki tobie zaoszczędziłem 250 zł, mało tego - nikt nie chciał się tego podjąć

I wszędzie mniej - więcej takie ceny obowiązują ...

Edytowane przez Remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas biorą stówkę za wymianę,a nie 50 złotych,bo dzwoniłem przed chwilą...W MKII gość powiedział,że wymieni za 50,bo to chwilę zajmuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności