Skocz do zawartości
Remek

Wymiana nagrzewnicy w 35I – How To by Remek ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzejmie proszę o info, czy są jakieś różnice pomiędzy nagrzewnicami w B4 1.9 tdi? Szukam nagrzewnicy na alle i patrząc po opisach, do mojego 1994 są tylko jakieś badziewne (?) za 28 pln. Droższe (chyba lepsze?) nagrzewnice FEBI mają w opisie info, że pasują do B4 od 1996. Czyli do mojego 1994 nie podejdą? Pozdrawiam z Krakowa, DASP.

Edytowane przez DASP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1996-2000 to już b5 jest a nie b4

28 to niezła cena ale ponowna wymiana za kilka miesięcy przemawia za tym żeby kupić lepszą nagrzewnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1996-2000 to już b5 jest a nie b4

28 to niezła cena ale ponowna wymiana za kilka miesięcy przemawia za tym żeby kupić lepszą nagrzewnicę

 

Ale B4 występują chyba do 1997?

 

Ale wracając do meritum - postanowiłem kupić w Inter Cars. W katalogu mają NISSENS, FEBI i THERMOTEC.

 

Chciałem dziś przepłukać to cholerstwo i niestety ułamałem jedną końcówkę. Nie spodziewałem się, że jest plastikowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pomocy. Posiłkując się w/w super opisem udało mi się rozbebeszyć deskę, wytargać box z nagrzewnicą i ją podmienić na nową. Pokryłem też klapki nową gąbką, której nie było wcale (wszystko wywiało przez kratki). Do tego momentu było super. Niestety nie mogę wpasować boxu w jego miejsce. Jest cholernie ciasno a ta druga część z klimatyzacją jest sztywna nie do ruszenia. Kiedy wciskam box z nagrzewnicą śruby wchodzą od razu w swoje otwory w grodzi i nie mam ruchu na boki, żeby dopasować kanał powietrzny. Myslę o tym miejscu, które było zczepione kilkoma metalowymi spinkami.

Pytanie: czy można poluzować trochę część z klimatyzacją? Nie mogę znaleźć miejsc, w których jest ona mocowana..

A może jest inny patent na wciśnięcie nagrzewnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz pieniądze wziął i nie wejdzie?? ;)

A tak na serio.. Musisz użyć drugiej osoby żeby patrzyła czy dobrze Ci wchodzi a Ty musisz wkładać równo jedną i drugą stronę.. Jak włożysz z jednej to nie wejdzie z drugiej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę Qdlik, że druga osoba nie ma tam nic do oglądania. Właśnie wyguglałem temat na forum audi b4. Piszą tam, że trzeba odkręcić część z parownikiem klimy. Jeśli sie nie chce ryzykować uszkodzenia przewodów aluminiowych najlepiej je odkręcić (niestety tracąc czynnik). Niektórzy dali rade bez rozszczelniania.

Niestety opis Remka dotyczy B3. U mnie to wygląda nieco inaczej :/

 

---------- Dodano o 23:22 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:42 ----------

 

Ok, to może ktoś mi podpowie, jak wyciągnąć ten cały kombajn z parownikiem klimy i dwmuchawą? Gdzie to jest przykręcone? W układzie i tak nie mam już czynnika, więc spokojnie mogę rozpiąć przewody aluminiowe klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę Qdlik, że druga osoba nie ma tam nic do oglądania

Jakoś zmieniałem nagrzewnicę i druga osoba która patrzyła od silnika i kierowała mnie dużo pomogła.. Powodzenia!!

 

EDIT:

Właśnie wyguglałem temat na forum audi b4. Piszą tam, że trzeba odkręcić część z parownikiem klimy.

Tylko że w b3/b4 "box" nie jest rozkręcany... Wszystko trzymają metalowe spinki..

Piszą tam, że trzeba odkręcić część z parownikiem klimy. Jeśli sie nie chce ryzykować uszkodzenia przewodów aluminiowych najlepiej je odkręcić

Jak Ty niby ten Twój "box" wyjąłeś jak węży od klimy nie odkręciłeś?

Niestety opis Remka dotyczy B3. U mnie to wygląda nieco inaczej :/

Dla sprostowania. Opis Remka dotyczy b3 bez klimy. U Ciebie jest inaczej bo masz klimę i "box" jest większy, inaczej zbudowany. "Boxy" w b3 i b4 są bardzo podobne...

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc spokojnie mogę rozpiąć przewody aluminiowe klimy.

I tak zrób.

Ja wymieniałem nagrzewnicę i mam klimę i bez rozkręcenia przewodów przy zaworze rozprężnym nie da się wyjać obudowy parownika klimy i nagrzewnicy o wydłubaniu kalp nie wspominając.

Niby sie da ale aby dojść do metalowych spinek łączących obie obudowy od strony silnika trzeba by mieć ręce jak człowiek-guma.

 

Też jestem zdziwiony tak jak łukasz jak niby wkleiłeś nowe gąbki a nie rozłączyłeś rurek od klimy.

 

Istotna uwaga.

Obok rurek z klimą szukaj takiej samej śruby jaka trzyma obudowę nagrzewnicy z grodzią....

Po wyjęciu całej obudowy na stół, dojście do klap jest rewelacyjne ale Ty, jak zrozumiałem jestes niczym ten ginekoloeg co rozebrał silnik przez rurę wydechową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie druga osoba by nie pomogła, bo obudowa nagrzewnicy bez problemu "znalazła drogę do otworów". natomiast z powodu ciasnoty trudno było nałożyć na swoje miejsce tą część, która jest zapinana na spinki. Te spinki, o których już wiele tu napisano, są cholernie trudne do rozpięcia, a potem jeszcze trudniej je zapiąć. Ja zrezygnowałem z zapininania tej nabardziej schowanej, od strony grodzi.

Koniec końców udało mi się zamocować to draństwo - po poluzowaniu śrubek trzymających część z parownikiem (śrubli od strony grodzi, przy przewodach alu). Kombajn ruszył się kilka milimetrów i udało się wcisnąć.

Kierownicę, jako ostatni element, przykręciłem już po zmroku. Jedyna porażka to źle poprowadzone kable do prawego głośnika, no i teraz gra tylko jeden. Jak się zorientowałem, że wtyczki nie dosięgają głośnika to juz było za późno, żeby to poprawić.

Najważniejsze, że pierwszy raz od kupienia paska (dwa i pół roku temu) mam ogrzewanie :-)

 

Piszę to, bo może znów ktoś z klimatyzacją znajdzie ten temat, i może dzięki temu nie zdziwi się, że wygląda to inaczej pod deską.

 

---------- Dodano o 22:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:01 ----------

 

Lebow - ja wyjąłem całą obudowę z klapami i nagrzewnicą, nie ruszając z miejsca obudowy parownika klimy. Zrobiłem to rozpinając metalowe zapinki. Natomiast problematyczne było wciśnięcie tej obudowy spowrotem.

Także klapy okleiłem mając obudowę na stole.

 

Kurcze, nie widziałem w okolicach przewodów alu tej śruby! Może jest schowana pod ociepleniem (izolacją)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czeka mnie rozkręcanie tego całego ustroństwa. Czy ma ktoś może fotki które Kolega Remek wrzucał, albo czy Autor ma je jeszcze gdzieś w czeluściach dysku? :) Bardzo by się przydały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czeka mnie rozkręcanie tego całego ustroństwa. Czy ma ktoś może fotki które Kolega Remek wrzucał, albo czy Autor ma je jeszcze gdzieś w czeluściach dysku? :) Bardzo by się przydały

 

Dla potomnych :)

http://www.sendspace.com/file/c924jt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wersja w PDFie przygotowana przez kolegę greypl

Link rapidshere :

https://rapidshare.com/#!download|20...k.pdf|3645|R~0

Link chomikuj :

http://chomikuj.pl/greypl/Wymiana+na...,639298912.pdf

W pierwszym poście też są ;)

A czemu fotki znikły nie wiem... Zaraz pokombinuję.

 

EDIT

Wróciły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pierwszym poście też są ;)

 

My bad! :) Nie zauważyłem. Nie mniej jednak bardzo przydatny poradnik. Ja swój samochodzik już rozbebeszyłem. Jutro się okaże co tam się stało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro się okaże co tam się stało :)

 

No i co się okazało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro się okaże
09-01-2014[

 

 

No i co się okazało?
17-11-2014

 

Że jutro nie nadeszło ;)

Pisz co się dzieje a nie zadajesz pytanie które już w momencie pisania było przeterminowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz tutaj nie pisalem bo poskladalem wszystko jak nalezy, i smiga ;) macieks-c przyjechal do mnie z nowa chlodniczka nagrzewnicy poniewaz stara sie rozciekla, przy okazji zrobilem na nowo gabki, i autko jezdzi do dzis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja u siebie w tamtym tygodniu wymieniłem nagrzewnice bo była rozszczelniona i słabo grzało w temperaturze poniżej 0. Zajeło mi to łącznie 6 godzin z czyszczeniem wszystkiego. Zakleiłem te blachy ocynkowane taśmą izolacyjną i na klape od kierowania powietrza na nagrzewnice dałem uszczelke na przedniej części tej blachy. Po złożeniu wszystkiego dalej letnie powietrze, nagrzewnica ma temperature silnika bo testowałem przed założeniem deski i śmierdzi z niej tym środkiem konserwującym ale dalej ledwo grzeje. Czy szło by zakleić ten tunel co idzie nim zimne powietrze i skierowac na stałe na nagrzewnice i zrobić na wężu do nagrzewnicy zawór i do niego doprowadzić linke od regulacji temperatury?? Miałem taki patent w Audi 80 B2 coupe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nagrzewnica jest gorąca to problem tkwi w klapkach. Albo słabo okleiłeś i gdzieś przepuszcza albo słabo wyregulowane linki/połamane mocowania linek. Montując jakies dodatkowe zawory i zamykając dopływ świeżego powietrza powiększysz tylko pie_dolnik, bez gwarancji że bez sprawnych klapek prawidłowo to zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki dobrze chodzą bo jak to miałem to na stole i zaczepy mocno trzymają że linki nie przesuwają sie z pancerzami tylko same cięgno sie przesuwa. Jak bede miał czas to otworze to od strony wlotu powietrza z dmuchawy i zakleje dookoła na slikon ta klapke z dwóch stron bo teraz mam na tej najdłuższej części dana uszczelke z gumy. (czasu mało bo praca prawie po 12 godzin) Mrozy odpuściły i dzisiaj buchało gorącym powietrzem, na oko gdzies z 60 stopni aż lekko parzyło w ręke.

 

 

 

------edit------------edit------------edit------------edit------------edit------------edit------------edit------------

 

 

Dobiłem sie do klapki od regulacji ciepło zimno poprzez demontaż tunela z wiatrakiem i na środku pomiedzy klapką a nagrzewnicą była szpara że palce tam wchodziły jak klapka była na ciepło ustawiona. Zakleiłem ta dziure taśmą dość mocną tą szarą i poskładałem to w kupe, rozgrzałem silnik i jeszcze nie było 70 stopni to już buchało gorącym powietrzem a po zagrzaniu do 90 stopni po przyłożeniu ręki do wylotu to aż parzy do 3 biegu na 4 troszke mniej ale też jest gorąco. kilka dni temu nagrzewnica sie wyśmierdziała z tego środka konserwującego i psikłem do środka odświerzaczem powietrza i to na dobre zabiło ten smród. Czas jaki mi to zajeło to nie cała godzina

Edytowane przez pawel1201
Grzeje gorącym powietrzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności