Skocz do zawartości
Remek

Wymiana nagrzewnicy w 35I – How To by Remek ;)

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mi dzisiaj padłą nagrzewnica i ten opis naprawdę pomocny myślę ze jutro się za to wezmę:) ale jest tak sprawa mam Climatronic i czy jak będę chciał wyciągnąć nagrzewnice to będę musiał wypuścić odczynnik od klimy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jak będę chciał wyciągnąć nagrzewnice to będę musiał wypuścić odczynnik od klimy???

 

Dwie szkoły są - jedni są zdania, ze wartowyciągnąć całą puchę razem z parownikiem, czyli trzeba spuścić czynnik.

------------------------------------------------

Nie dawno jednak znalazłem film, na youtube, jak gość nie wypuszcza czynnika, tylko rozpoławia obudowę, tj, odpina 6 spinek i w ten sposób oddziela cześć z nagrzewnicą od cześci z parownikiem.

 

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nem0

Niedawno sam wymieniałem nagrzewnicą w climatroniku w B4. Prewencyjnie odciągnąłem czynnik chłodniczy ale nie było potrzeby rozszczelniać układu. Wyrywasz tylko ta część z nagrzewnica co jest na spinki i tyle.

nie ma sensu wyciągać całości. Chyba, że jesteś pedantem, bo tylnych spinek (tych od grodzi) już się nie da założyć potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się nacieszyłem...

Pojechałem na wycieczkę do Mikołajek, podczas szukania miejsca parkingowego nagle para z nawiewów buch, wrzątek na nogi i tyle z wymienionej nagrzewnicy :dupablada

 

Cztery lata wytrzymała, czeka mnie powtórka z rozrywki, albo przed zimą auto na złom...:kijemgo

 

Całe szczęście udało się zorganizować (była to niedziela) kawałek rurki Cu22, piątka wody z marketu i tak śmigam...:plaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo potrzymała...

Jakiej firmy kupowałeś? Być może pisałeś ale nie chce mi się grzebać ;)

Nie ukrywam że mnie zmartwiłeś, ja kupiłem tanią i chyba piąty rok jeżdżę a nie ukrywam że nie chciałbym znowu pakować się z demontaż dechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ukrywam że mnie zmartwiłeś

Nawet nie wiesz, jak siebie zmartwiłem :/

 

Nie mam pojęcia jakiej firmy była. Ale najtańszej nie brałem ...

Edytowane przez Remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MnieNieZnaojim
Jeżeli:

- zamiast ciepłego powietrza leci tylko letnie

- przewody prowadzące płyn z/do nagrzewnicy na rozgrzanym silniku są ciepłe

- zauważyliśmy kawałki gąbki wylatujące z nawiewu

- nie mamy wycieku płynu chłodniczego w kabinie

to przyczyną kiepskiego grzania są:

 

 

Naprawa tych klap mi zajęła mi dwie godziny.

Potrzebne narzędzia to:

- płaski i krzyżakowy śrubokręt

- klucz 13

 

Potrzebne materiały to:

-klej butapren lub podobny

-pianka pod panele lub na przykład jakiś materiał który kiepsko przepuszcza powietrze (ja początkowo miałem użyć jeansu ze starych spodni:p)

 

Opis prac:

 

- odkręcić 4 wkręty trzymające półkę pod schowkiem i ją wyjąć

- odkręcić 3 wkręty trzymające schowek i go wyjąć odpinając lampkę od oświetlenia

- zdemontować piankę osłaniającą tunel nawiewu

- odkręcić wkręt podtrzymujący nawiew na nogi

- zdemontować linkę z dźwigienki regulującej siłę nawiewu

- odłączyć i wyjąć wentylator

- podważając płaskim śrubokrętem zdjąć 6 szt zapinek łączących tunel doprowadzający powietrze z komorą rozdzielającą to powietrze

- otworzyć maskę, odchylić plastik osłaniający sitko wlotu powietrza, wyjąć dwie zawleczki i jedną sprężynę trzymającą to sitko, wyjąć sitko i odkręcić te dwie śrubki(klucz 13) na które wysuniete były zawleczki.

- odłączyć przewody na tunelu doprowadzającym powietrze

- wyjąć tunel doprowadzający powietrze

 

W chwili tej mamy dostęp to klap sterujących ruchem powietrza, możemy sobie odmierzyć i wyciąć odpowiednią ilość materiału. Usuwamy resztki gąbki z klap. Smarujemy materiał klejem i przyklejamy go do klap. Ja je obkleiłem z dwóch stron. Jak zajrzymy głebiej trochę w lewo to widać także klapę od przekierowywania powietrza na panel środkowy u mnie też nie było na niej gąbki więc i ją też obkleiłem.

Po podklejeniu składamy wszystko w odwrotnej kolejności i cieszymy się cieplutkim powietrzem.

 

 

czy jestem idiotą że zakleiłem to taśmą ? dodam że nie byle jaką bo tą srebrną wzmacnianą montażową..

zgodnie z Twoim opisem "słabo przepuszcza powietrze" prawie wcale :) no ok. ani grama ;D

dobrałem się do tego zanim przeczytałem post i stąd moja improwizacja

dodam jeszcze że wcześniej jakiś gamoń wymieniał nagrzewnice w moim pasku nim go kupiłem i pozamieniał wszystkie linki i chaos panował w panelu ;]

ogrzewanie mam i zimny nadmuch też

ale nurtuje mnie pytanie czy dobrze zrobiłem klejąc to taśmą

 

---------- Dodano o 22:40 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:38 ----------

 

a tak w ogóle to dajecie radę dojechać do garażu ażu jak walnie nagrzewnica ica?

czy jak to się stanie buchnie parą arą i trzeba robić tam gdzie to się stanie anie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracisz płyn - brak chłodzenia silnika - zatarty silnik - laweta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MnieNieZnaojim

zrozumiałem aż dobitnie.

a co do poprzedniego pytania tego również ważnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wielkie dzięki autorowi tak dobrze zrobionego poradnika :ok Niestety w ostatnich dniach dopadła ta usterka w końcu i mojego passata. Nie wiem czy będę w stanie się podjąć takiego wysiłku i zrobić zamianę nagrzewnicy na nową dlatego chcialem się podpytać : Jak może być realna cena wymiany nagrzewnicy w Passacie z 93roku w okolicach Warszawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od pewnego czasu przygotowywałem się do wymiany tego ustrojstwa i jestem w połowie

tzn. pomiędzy wyjściami nagrzewnica - weże wodne

20.jpg

mam przewód jeden koniec dochodzi do czesci gdzie znajduje sie dmuchawa,

a druga gdzies w przedniej czesci komory silnika

1. od czego jest ten przewód

2. jak go zdjąć chyba ze moge powiekszyć otwór aby przewód wszedł we właściwe miejsce

 

juz sprawa załatwiona:)

Edytowane przez karl_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. od czego jest ten przewód

pewnie od podciśnień.. masz klimę/climatronic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma klimatyzację a już sobie poradziłem tylko zostało mi podłączenie kabli i gra... pewnie będzie z tym trochę problemu bo z paru kabelków zerwały się tasiemki od opisu, ale to tez jest do opanowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za opisik bo po 15.5 roku znowu mam porządne ogrzewanie w aucie:D Mi ten nieszczęśliwy wypadek przytrafił się w tamtym roku w lutym bądź styczniu ale wtedy nie miałem ani czasu ani sił żeby się samemu za to wziąć to oddałem auto do mechanika, wszystko było fajnie ładnie aż nastała zima... ile razy zmarzłem w moim aucie to szok i tak jeździłem do tej pory. W końcu trafiłem na ten wątek i pomyślałem że rozbiorę wszystko i sprawdzę czemu mój pasek nie grzeje jak powinien bo robiłem wszystko wymiana płynu, termostatu odpowietrzanie wielokrotne układu i nic. Jak rozebrałem wszystko w aucie to okazało się że "mechanik" który to robił zerwał całą gąpke z klapki która reguluje temp. powietrza (ciepło, zimno) i w efekcie miałem takie coś że klapka miała otwory i nie ważne jak gałkę się ustawiło to wiało zimne powietrze. Jak to zobaczyłem to wkur..ony byłem niesamowicie na tego gościa bo jak można takie coś tak zostawić... Chociaż dobrze że to forum tu jest :passatfan

A i zwracajcie uwagę na tę klapki bo naprawde drobnostka a tak utrudnia życie:drive:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też wywaliłem całą dechę itd. w passacie b3 kolegi i okazało się że brak jakiejkolwiek gąbki na wszystkich klapach,mecheś rok temu wymieniał nagrzewnicę i wyczyścił wszystkie klapy aż osłabłem jak się pokapowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mecheś rok temu wymieniał nagrzewnicę i wyczyścił wszystkie klapy

oj tam, samo odpadło.. jak robił nagrzewnicę to mogło jeszcze siedzieć.. albo już nie było ale to olał i zostawił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, według rady kolegi cysiokysio kupiłem klej butapren żeby przykleić gąbkę na klapki i po wnikliwej lekturze opakowania temperatura pracy wynosi 18-25 stopni celcjusza czyli ten klej się nie nadaje do tego żeby nim tą gąbkę kleić. Jaki klej polecicie żebym nie musiał później drugi raz rozbierać pół samochodu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wymieniałem (po raz drugi :/) to okleiłem klapkę ciepło-zimno szarą taśmą. Jak na razie jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze patent na taśmę mi się nie podoba...;/ a wolałbym to jednak jakoś tak zrobić bardziej konkretnie... A jeszcze się zapytam czy na klapce rozdzielającej nawiewy tez jest ta cholerna gąbka a raczej powinna być?? Bo jakoś słabo mi wieje na przednią szybę (więcej idzie na kratki niż na szybę i podczas odparowywania jest to trochę uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze się zapytam czy na klapce rozdzielającej nawiewy tez jest ta cholerna gąbka a raczej powinna być??

Na każdej klapce powinna być..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności