Skocz do zawartości
Remek

Wymiana nagrzewnicy w 35I – How To by Remek ;)

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dolaczam sie do tego watku poniewaz mam ogromny problem, otoz nigdzie nie moge kupic przewodu idacego od silnika do nagrzewnicy, mechanik powiedzial, ze musi on byc z wejsciem na czujnik, w aso taka czesc kosztuje 590 zl ale wycofano ja z produkcji w 2009 roku, co robic? pomozcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udaj się na szrot, może tam znajdziesz. Niestety ten przewód jest najsłabszym ogniwem układu chłodzenia. Lubi się rozciec przy gnieździe na czujnik. Pomyśl też o przeniesieniu czujnika w inne miejsce. Może w którymś króćcu masz wolne gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do intercarsu zaglądałeś?

Do 2e mieli wszystkie węże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pianki i sposobu oklejania klapek:

 

Do wyklejania podłogi używałem tego typu pianki kauczukowej - klej ma rewelacyjny (używałem oczywiście grubsze niż 3mm):

https://www.bitmat.pl/Pianki-wygluszajace/Pianka-kauczukowa/K3s-Pianka-izolacyjna-akustyczna-3mm-z-klejem

 

Zastanawiam czy do klapek nie byłaby dobra taka 3mm.

 

Te gąbki do paneli jaką mają grubość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja właśnie zmagałem się z wymianą. Robiłem to sam, przez dwa dni....mhm krótki dzień. Dzięki Koledze udało się. ��. Kilka plastików poszło w niepamięć �� m.in. pękła obudowa od nagrzewnicy przy wyszarpywaniu, bo jakiś asior tą dolną śrubkę pod maską zaspawał ��. Tak więc przy rwaniu obudowa pękła. Tragedia była przy zakładaniu deski, kanał od środkowych nawiewów stawiał opór, giął się, haczył o plastik od nawiewów przedniej szyby, dosłownie kataklizm...jakoś wlazło w końcu. Najcenniejsza jednak była uwaga, żeby poopisywać sobie wtyczki przy wypinaniu . Pozdrawiam wszystkich i Wesołych Świąt

Edytowane przez dolkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich poszukiwań, jak rozbebeszyć deskę rozdzielczą i naprawić klapki polecam dwa filmy naszego sąsiada z zachodniej granicy:

Są napisy angielskie

 

Jak zdemontować deskę rozdzielczą:

 

Jak naprawiać klapki - oklejanie - podejście ambitne z rozebraniem puchy z nagrzewnicą (pokazane, że można wyciągnąć cześć grzewczą bez ruszania parownika, ale wyraźnie pokazuje facio, że trzeba obluźnić śruby przy rurakach klimy, żeby był luz):

 

Z mojego punktu widzenia polecam jednak odpiąć przewody klimy i wyciągnąć całą puchę, potem ładnie na stole można ją rozpołowić (tzn. oddzielić cześć z parownikiem od części z nagrzewnicą).

Osobiście nie rozbierałem części z nagrzewnicą tak ambitnie jak na filmie. klapki okleić dać bez takowego rozbierania (ja dałem matę 3mm z jednej i drugiej strony klapek - taką do wygłuszania aut z klejem, klapki są 3).

Spinki wtedy wszystkie można ładnie spowrotem założyć.

Edytowane przez robertk2
uszczegółowienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica Febi za 45zł czy Nissens za 75zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Febi to "pakowacz", nie producent, kiedyś może i dobre rzeczy pakował, teraz kto wie...

Ktoś z forum nie polecał nagrzewnic Febi.

Nissens pewnie lepszy, choć też obecnie rodem ze skośnymi oczyma.
Z drugiej strony napiszę, że mam chłodnicę wody tej marki od 2009 roku i jest git.

Podobno bardzo dobrą firmą jest NRF - sprawdź czy nie oferują nagrzewnic.
Ostatnio kupiłem sklaplacz do klimy (chłodnicę klimatyzacji) tej firmy bo mi polecono (300zł - mimo, że chinola można może kupić za 1xx).

 

Roboty przy rozbieraniu / składaniu jest tyle, że nie żałowałbym nawet wydać za nagrzewnicę 100-150zł, żeby tego szybko nie powtarzać.

------------------------------------------
Jakby ktoś bardzo chciał - to mam nagrzewnicę FEBI w piwnicy - leży od może 5 lat (kupiłem na zapas kiedyś).

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NRF to też czasami pakowacz (jak zamawiałem uszczelniacze do kompresora od NRF to przyszedł Suntech ;) ).

Febi jest tania i to jedyna zaleta. Z Nissensem i NRF w zasadzie nie ma problemów - mimo, że jedni i drudzy do starszych aut nie produkują sami tylko pakują ale jeśli już pakują to raczej dobre części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nagrzewnicę Nissens za 52zł. Ale czy to faktycznie Nissens czy Hart z innym logo tego nie wiem... Jedynie odczytałem takie oznaczenia Pa66-gf30 plus naklejka z Nissens

 

image.php?dt=CE1Q image.php?dt=ZFCU image.php?dt=4RXF

 

 

 

Teraz muszę dużo czytać i przygotowywać się psychicznie do wymiany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz naklejkę Nisses to jest Nissens :) - wiesz o co chodzi.
Choć tak jak powiedziałem moja chłodnica już 8 lat jest OK, ale co było 8 lat temu a teraz.... Bądźmy dobrej myśli.

Adams - masz klimę manualną / climatronic / czy bez?

Ja robiłem to  z klimatronikiem zeszłego lata. Podstawa dobrze zapisywać na kartce wszystko.
Do radia fabrycznego trzeba mieć odpowiedni kluczyk, jak masz poduchę powietrzną to trzeba odłączyc aku, w razie W do mnie napisz na PW.

Koniecznie 3 klapki uszczelnić na nowo po rozebraniu, ale facet z Niemiec podszedł trochę za ambitnie, można je zakleić bez rozbierania puchy (w moim przypadku bez rozbierania tej połowy puchy - części z nagrzewnicą).
Jak masz klimę to najlepiej - odessać czynnik, odłączyć przewody przy zaworze rozprężnym na ścianie grodziowej, wtedy całą puchę ładnie wyciągasz,

rozpoławiasz na stole - przy okazji cześć z parownikiem tez umyjesz.
Masz wtedy tył parownika dostępny (od ściany grodziowej) - możesz to porządnie umyć odkazić, odpływ skloplin klimy umyć itd, całą połowę puchy z nagrzewnicą też można ładnie wyczyścić.

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B4 2.8 z climatronikiem, poduszkami i wszelakim dziadostwem jakie występowało w tym czasie. Tak właśnie czytam fora i oglądam filmiki... Jestem już niemal przekonany że odessam czynnik (nabijany pół roku temu) i wyjmę wszystkie graty, położę na stół, rozpołowię, wymyję i okleję klapki. Dodatkowo mam błąd jednego silniczka w klimie 01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71) Mam już komplet silniczków na wymianę więc i tym się zajmę... Ciekawe ile czasu pochłonie mi taka kompleksowa wymiana...

 

Mam jeszcze niepewność co do materiału którym oklejać klapki, ostatnio wygłuszałem drzwi i taka gąbka trzyma się doskonale (tylko cieńszą bym zastosował) https://www.bitmat.pl/Pianki-wygluszajace/Pianka-kauczukowa/K3s-Pianka-izolacyjna-akustyczna-3mm-z-klejem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie taką pianką z klejem oklejałem te klapki - zrobiłem to DWUSTRONIE, więc jakby puściło z jednej strony to jeszcze trzyma z drugiej (a grubość 3mm nie przeszkadza w przemieszczaniu klapki).
Klej w tym jest bdb. Ja mam dopiero to nieco ponad pół roku więc trudno oceniać ile wytrzyma, ale ciepełko jest, myślę, że to się może sprawdzić - pytałem gościa co sprzedaje te pianki - twierdził, że jest ona dość wytrzymała na temperaturę.

 

Co do błędu V71 - też go mam sporadycznie po mojej ingerencji - raz jest raz nie - nie wiem czy to moja wina - czy zbieg okoliczności.

Gdzie dostałeś silniczek (pewnie szrot bo nowy to z 3xxzł)?

 

Są tacy co robią to w jeden dzień podobno - ja to robiłem cały weekend i tak jeszcze kończyłem robotę w poniedziałek :).

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniczki wysłał mi znajomy ;]

Po wygłuszaniu drzwi mam jeszcze z 1m ale tej grubszej, ma z 6mm na pewno. Musze kupić cienką

 

1 sztuka = 25 x 50 cm

2 sztuki = 25 x 100 cm

4 sztuki = 50 x 100 cm

 

którą opcje wybrać by starczyło na wszystkie klapki?

 

Na co zwrócić szczególną uwagę przy demontażu tej ustrojstwa? Jakieś ukryte śruby? Łatwo łamiące się mocowania itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 4 szt. bo bałem się, że 25cm to będzie za mało, żeby była w jednym kawałku przy klejeniu , z tego co pamiętam zostało mi sporo.

niestety nie pamiętam jakie rozmiary mają klapki, możliwe, że rozmiar 25cm by wystarczył, żeby mieć jeden kawałek. Muszę zobaczyć ten pozostały kawałek to Ci powiem.

 

Żeby puchę wyciągnąć to trzeba na pewno odkręcić 4 śruby (nakrętki) na ścianie grodziowej. Po ich odkręceniu i tak miałem problem, myślałem, że taka plastikowa nakrętka na dole jeszcze trzyma, odkręciłem ją, ale i tak nie chciało wyjść, po czym pokombinowałem i wyszło (myślę, że ta plastikowa nakrętka nie miała znaczenia - może ona podtrzymywała tylko izolację ściany grodziowej).
Może jeszcze trzyma odpływ klimy (jest na wcisk) - nie pamiętam

Mi pomógł sporo (oprócz oczywiście tego wątku) film sąsiada zza zachodniej granicy co wkleiłem parę postów temu.

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, adams napisał:

Kupiłem nagrzewnicę Nissens za 52zł. Ale czy to faktycznie Nissens czy Hart z innym logo tego nie wiem... Jedynie odczytałem takie oznaczenia Pa66-gf30 plus naklejka z Nissens

image.php?dt=CE1Q image.php?dt=ZFCU image.php?dt=4RXF

Teraz muszę dużo czytać i przygotowywać się psychicznie do wymiany....

PA66-GF30 to z tego co pamiętam gatunek materiału (tworzywa) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.01.2018 o 16:37, adams napisał:

Silniczki wysłał mi znajomy ;]

Po wygłuszaniu drzwi mam jeszcze z 1m ale tej grubszej, ma z 6mm na pewno. Musze kupić cienką

 

1 sztuka = 25 x 50 cm

2 sztuki = 25 x 100 cm

4 sztuki = 50 x 100 cm

 

którą opcje wybrać by starczyło na wszystkie klapki?

 

Na co zwrócić szczególną uwagę przy demontażu tej ustrojstwa? Jakieś ukryte śruby? Łatwo łamiące się mocowania itp?

ja kupiłem - tak wcześniej pisałem 4 sztuki tej 3mm pianki z klejem - i jeszcze mam odcinek na szerokości 1m - tak 21-23cm na długości 58cm, na reszcie metra mam z 15cm, ale wyklejałem nie tylko dziury w tych klapach, ale różnież użyłem pianki do obklejenia rantów deski rozdzielczej - bałem się, że będą mi skrzypieć plastiki po zamontowaniu.
Niestety nie znam rozmiarów tych klapek od puchy nagrzewnicy.

Adams jak to rozbierzesz - zmierz - będzie dla potomnych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zabrałem się za wymianę... Zajęło mi to 14 godzin

image.php?dt=RXVG image.php?dt=REK0 image.php?dt=DLNX image.php?dt=UKP5

 

Spuściłem czynnik z klimy, zdjąłem deskę, wyjąłem kombajn i go rozebrałem. Wymieniłem nagrzewnicę, wyczyściłem parownik, wymieniłem jeden silniczek od climatronika który walił błąd, okleiłem klapki, poskładałem to wszystko do kupy i nabiłem czynnik. Jest mega dobrze. Klima działa jak marzenie, ciepłe powietrze niemal parzy i wszystkie zadane pozycje na panelu climatronica działają jak należy!

 

Jednej rzeczy nie przewidziałem. Podczas wyjmowania kombajnu rozszczelniamy klimę, a co za tym idzie trzeba wymienić uszczelki na przewodach na nowe... Na szczęście okazało się że są takie dostępne do ręki w ASO. Na dniach postaram się podać ich numery seryjne

 

Dziękuję za pomoc panowie!

 

 

EDIT

 

Numery uszczelek o których pisałem.

7H0820749

7H0820896

Uszczelki dostępne są w ASO

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności