Skocz do zawartości
Gość Tomek051

Passat B6 3C po prostu zgasł

Rekomendowane odpowiedzi

witam u mnie padła niestety pompa paliwa, ale mozna ja tylko dostac na zamowienie i to dopiero po swietach!! Znajomy cos mowil o zamienikach firmy Marval lub Pierbul (moge zle pisać) mieliscie jakas styczność z tym?? Kosztuje ok 650zł a orginał 1100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skub a pompe miales fabrycznie na kolach zebatych czy lancuszek? nie kumam z tymi pompami czy to az taki szajs ze kazda wysiada czy wina nie takiego paliwa chyba ze cos jeszcze innego mzoe byc ze tak padaja? normalnie nie wiem czy juz nie zbierac na dwumase i pompe pomalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U minie dwa razy stanął:

1. wymiana pompowtryskiwacza w pierwszym cylindrze

2. wymiana pompowtryskiwacza w drugim cylindrze

 

mam nadzieję że zanim trzeci cylinder strzeli to już wymienię na nówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skub a pompe miales fabrycznie na kolach zebatych czy lancuszek?

 

Chodzi o pompę paliwową a nie oleju :)

 

Znajomy cos mowil o zamienikach firmy Marval lub Pierbul (moge zle pisać)

 

Według wyszukiwarki Inter Cars do Passata 3C 2.0TDI można zastosować pompę:

 

Pierburg o oznaczeniu 7.28303.60.0

 

W IC pompa kosztuje (jak już wspomniał kolega, którego cytuję) ok. 600zł.

 

Więcej informacji znajdziecie na niemieckiej stronie:

 

http://www.teilesuche24.de/ersatzteile/kraftstoffpumpe,pierburg_728303600?c=100717

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o tą pompe paliwową "Pierburg o oznaczeniu 7.28303.60.0"

koszt jej to dokladnie 590 zł w inter carsie jak ktos juz mial z nia doczynienia to piszcie!!

Edytowane przez SKUB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja dzwoniłem do IC i powiedzieli mi że jest koszt ok 600 zł mówię ok zadzwonię do znajomego jakieś zniżki zawsze to taniej on zadzwonił do kolesia który tam pracuje i powiedział że nie ma takiej pompy tylko w serwisie ale coś mi nie chce się wieżyc przecież serwis musi od kogoś kupić. Ale powiem ci że dzwoniłem di wujka i powiedział mi że że jest koszy 750 w Wielkopolsce właśnie tej firmy Pierburg tak że nie wiem .

Ja poprostu poczekam na swojego mechamika po nowym roku mu zostawie auto wyjmie stara kupi nawa i założy na spokojnie nie bede sie spieszył przed świetami

ZDROWYCH SPOKOJNYCH ŚWIĄT KOLEDZY

Edytowane przez wolintom
DOPIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście udało się wyprostować temat, okazało się że paliwo przymarzło bo pewnie było h...we no i nie chciał iść, wymieniłem filtr paliwa, odkręciłem cały "kubełek" w którym siedzi ten filtr wypłukałem go, zalałem filtr paliwem no i zacząłem kręcić oczywiście akumulator był za słaby więc podpiąłem się pod inny sam. i zaczeliśmy kręcić aż załapał. Zatem lać tylko dobre paliwo i sprawdzać filtr paliwa mój był czarny i pełno syfu na dnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem sam wkład pompy paliwa dałem za oryginał koło 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też wymieniłem sam wkład ale na jakiś zamiennik za 170zł. i już ponad miesiąc jeżdżę i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba lać dobre paliwo..............hmmmmm.. ja tankuje tylko na Shellu i widać tego efekty!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tankowalem tylko na shelu i filtr po wymianie wytrzymal tylko 2 miesiace takie tam maja zajebiste paliwo.... pozdro teraz zadna stacja paliw nie jest pewna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W końcu i mnie też dopadła ta przypadłość .Podczas jazdy coś lekko szarpnęło autem ,zaczęły spadać obroty i zgasł.Nie pomogło odpinanie aku.Po prostu padzaczka.Auto na lawecie odjechało do serwisu.Z przeczytanych postów wynika ,że albo pompa paliwa albo pompo wtryskiwacz.Auto zakupiłem w czerwcu i ma na liczniku 112000km .Z tego co wiem z historii pojazdu w kwietniu przy przebiegu 99000km też miał wymieniany prawdopodobnie jeden pompo wtryskiwacz.Jeśli by się okazało (co jest mało prawdopodobne ) ,że padł ten sam to powinni go chyba wymienić w ramach gwarancji ale jeśli nie to chyba będzie troszkę "bolało".

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobne objawy...nierowna praca silnika, buczenie, i samochod gasnie tak samo jak wszystkim...czy to na pewno pompa czy moga byc inne przyczyny? Mam jeszcze jedno pytanie jeśli wymieniaja te pompy w ramach gwarancji to czy bedzie ona obowiazywac nawet wtedy gdy samochod byl serwisowany w Niemczech? czy jedynie w Polsce ? Bardzo Proszę o pomoc ! :(

Edytowane przez chmielu90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napojil si go na VCDS? co ci poviedzal?

Edytowane przez ejne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie diagnoza jest krótka i jednoznaczna- pompowtryskiwacz :( i weź tu człowieku pojedź takim autkiem na wczasy powiedzmy za granicę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modle sie zeby to nie byl pompowtryskiwacz bo sama cena pompy jest nieciekawa a co dopiero myslec o pompowtryskiwaczu :( zalewam bak powyzej 3/4 i po sylwku jade do zaufanego serwisu gdzie moze jakos taniej mi to zrobia niz w WV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Panowie a ja trochę z innej beczki leje shell v power ten z gtl czy jakimś gównem ale nie o tym czy dolewacie jakichś wynalazków np na zimę dla lepszej pracy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jakość paliwa nie miała nic do rzeczy ponieważ z tego co mówią w serwisie uszkodzeniu ulega zazwyczaj cewka w pompowtryskiwaczu.W serwisie wraz z wymianą sugerują zgodnie z procedurami wymianę wiązki elektrycznej wtryskiwaczy.Przy poprzedniej (pierwszej) wymianie pompowtryskiwacza tego nie zrobili dlatego teraz mówią ,że powinno się to zrobić.Czy macie jakieś sugestie i doświadczenie w tej sprawie?

 

 

30.12.2009.

Właśnie odebrałem swojego pasiora z serwisu. Pompowtryskiwacz załatwiłem sam we własnym zakresie i kosztował mnie 930zł z przesyłką(w serwisie krzyknęli mi za niego 2300!!).Do tego wymieniono wiązkę ,dorzucono komplet naprawczy tzn.śruby mocujące pompowtrysk ,uszczelki i śruba regulac.Koszt z robocizną po małych rabatach 850zł.Razem taka przyjemność 1780zł.Czy drogo?

Ponieważ samochód był regularnie serwisowany i ma wstęplowane pieczątki przy każdym przeglądzie(gwarancja mobilności na 30 tyś.km) nie płaciłem za lawetę do serwisu(byłby to koszt ok.240zł).

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam pytanie może ktoś miał podobny problem. Jechałem i zgasł zapaliły się kontrolki świec żarowych i akumulatora przed tym jak zgasł troszkę szarpnął , wszystko wskazywało na pompę paliwa . Wymieniłem na nową oryginalną z takimi samymi numerami . Auto dalej nie odpala , przyjechał kolega z programem i podłączyliśmy , wyświetla brak napięcia na wtryskiwacze (brak impulsu) , może ktoś miał podobny problem , sprawdzone wszystkie bezpieczniki i nic , który przekaźnik odpowiada za napięcie wtryskiwaczy , 2 tygodnie i nie można uruchomić samochodu.

Passat b6 2.0TDi 170kM , wtryskiwacze Siemens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł Ci pompowtrysk albo wiązka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności