Skocz do zawartości
raver32

Banalne pytanie o rozmiar wycieraczek - jakie kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Bez urazy, ale po cholerę komu oczko informujące o tym co widać na szybie ?  Mam się pocieszać, że jeszcze nie jest całkowicie żółte, a wycieraczka zamiast wycierać, to maże po szybie, czy mam się utwierdzić, że jest do wymiany, bo nie dość, że maże i gówniano zbiera, to ma już czujnik na żółto.

Gówniana mieszanka gumowa = wszelkie problemy, które zwalane są na czynniki zewnętrzne. Ot i cała tajemnica. Dobrej jakości mieszanka, wycieraczka zbiera jak lala i długo służy.

Od promieniowania UV groźniejsze jest wycieranie oblodzonej szyby.

Dlaczego wycieraczki, które sa montowane na pierwszy montaż tak długo wytrzymują, a te same, od tego samego producenta, kupione w ASO już nie ? Dziura ozonowa się powiększyła ? Teraz mój pasek ujeżdżany jest przez synową, a ja mam inne autko. Jest możliwość wymiany samych gumek. Cena gumki 1/10 ceny wycieraczki. Wytrzymuje tyle co nowa wycieraczka znanego producenta na liter B, Z tyłu jest niestety pioro, które jest wymieniane w całości i musi być dedykowane. Tegoż samego producenta na B, mimo iż samochód jest garazowany, a tylna wycieraczka używana jest 10-cioktornie rzadziej, to też wytrzymuje tylko sezon. Czary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pasektdi napisał:

Bez urazy, ale po cholerę komu oczko informujące o tym co widać na szybie ?

Widocznie niektórym to potrzebne ?

To była bardziej informacja-ciekawostka.

A na temat tylnej wycieraczki-tył auta zawsze zbiera caly syf z drogi, cały piach, olej i inne gówna... to też pewnie przyspiesza zużycie gumy.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Krawcol82 napisał:

Widocznie niektórym to potrzebne ?

to sięnazywa "chłyt" marketingowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Krawcol82 napisał:

Przede wszystkim promieniowanie UV (oprócz częstego używania wycieraczek). Są pióra wycieraczek z czujnikiem zużycia (takie oczko, najpierw czarne i przechodzące w żółte)-on zmienia barwę właśnie pod wpływem promieniowania UV.

Te właśnie miały czujniki zużycia :)

18 godzin temu, pasektdi napisał:

Bez urazy, ale po cholerę komu oczko informujące o tym co widać na szybie ?  Mam się pocieszać, że jeszcze nie jest całkowicie żółte, a wycieraczka zamiast wycierać, to maże po szybie, czy mam się utwierdzić, że jest do wymiany, bo nie dość, że maże i gówniano zbiera, to ma już czujnik na żółto.

Gówniana mieszanka gumowa = wszelkie problemy, które zwalane są na czynniki zewnętrzne. Ot i cała tajemnica. Dobrej jakości mieszanka, wycieraczka zbiera jak lala i długo służy.

Ja choć użytkowałem auto na tych wycieraczkach przez około 2tys. km byłem mega zadowolony jak te wycieraczki pracują. Nawet gdy wskaźnik informował o zużyciu wycieraczek (swego czasu zastanawiałem się jak ten czujnik działa) to wciąż pracowały jak nówki, bez żadnych problemów. Jak mam kupić wycieraczki to tylko ori VW bo zrobiły na mnie mega wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Frankoo napisał:

Jak mam kupić wycieraczki to tylko ori VW bo zrobiły na mnie mega wrażenie.

i tego się trzymaj.

 Dla mnie wymiana 12-13 razy w roku  wycieraczek, to jakiś absurd. A taki komiwojażer, znaczy e przedstawiciel handlowy, to chyba wozi karton w bagażniku, bo jego przebieg można pomnożyć tak z 30 x te 2 tyś, i w górę. Nie wspomnę o innych samochodach służbowych, które nierzadko maja przebiegi zbliżone do 100 000 w roku. 6 x wymiana oleju, filtrów i 50x wymiana wycieraczek. Hurrraaaaaaaaaa, jestem na tak.

Zdecydowanie wolę inwestować z porządne kosmetyki, między innymi do szyb,np. Autoglym Car Glass Polish (polecam)

Edytowane przez pasektdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie Oximo, zachęcony przez kolegę skusiłem się na nie. Początkowo była bajka, przyszło zimno i jest mega kaszana, nie chce mi się pisać nawet jakie guano, może powiem tylko że żałuję że wyrzuciłem stare (roczne) ori ze wskaźnikiem zużycia, bo teraz bym wrzucił i się nie martwił. Będę w pobliżu ASO to kupię jak Helmut przykazał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności