Skocz do zawartości
raver32

Banalne pytanie o rozmiar wycieraczek - jakie kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

ja akurat przedwczoraj kupilem i dzis zalozylem

str kierowcy 55cm

str pasazera 53 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Paskach było w oryginale 510 i 530mm. 550 to za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550 na stronie pasazera to faktycznie za duzo

ale na str kierowcy jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta długość wycieraczek w B5 to jest kwestia nie do ustalenia. Niektórzy twierdzą, że obydwie wycieraczki powinny mieć równą długość (530), przy czym wycieraczka pasażera powinna mieć przesunięte mocowanie. Inni twierdzą, że powinno być 530 / 510, gdzie ten drugi wymiar dotyczy wycieraczki pasażera. Spotkałem się też z wykładnią 530 / 480 i u mnie chyba wlaśnie tak jest - wycieraczki mam oryginalne BOSCH. O wymiarze 550 słyszę po raz pierwszy.

 

Jedno jest pewne - ci co głoszą pogląd, że wycieraczki w B5 są zawsze równe długością, nie mają racji.

 

Pozostaje chyba tylko podjechac do sklepu i przymierzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Audi mam obie 530,z tym że ta od pasażera ma przesunięte mocowanie,czyli coś jest na rzeczy z tym mocowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta długość wycieraczek w B5 to jest kwestia nie do ustalenia. Niektórzy twierdzą, że obydwie wycieraczki powinny mieć równą długość (530), przy czym wycieraczka pasażera powinna mieć przesunięte mocowanie. Inni twierdzą, że powinno być 530 / 510, gdzie ten drugi wymiar dotyczy wycieraczki pasażera. Spotkałem się też z wykładnią 530 / 480 i u mnie chyba wlaśnie tak jest - wycieraczki mam oryginalne BOSCH. O wymiarze 550 słyszę po raz pierwszy.

 

Jedno jest pewne - ci co głoszą pogląd, że wycieraczki w B5 są zawsze równe długością, nie mają racji.

 

Pozostaje chyba tylko podjechac do sklepu i przymierzać.

 

Jeżeli kupujesz dedykowane wycieraczki do b5 to obydwie mają długość 530mm, z tym że nie są symetryczne (przesunięte mocowania względem siebie).

Jeżeli kupujesz uniwersalne z mocowaniem po środku to niestety jedna musi być krótsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja akurat przedwczoraj kupilem i dzis zalozylem

str kierowcy 55cm

str pasazera 53 cm

Ciekawe jakim cudem.

Mam dokładnie takiego Passat'a i wycieraczka pasażera mająca 510mm wchodzi na wymiar pół cm od uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500mm (20 cal) pasażer i 530mm (21 cal) kierowca - taki wymiar podaje i Bosch i Valeo w TecDoc dla pierwszego z brzegu Passat Variant 3B5 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam od pasażera banana 530 a od kierowcy 610 uniwersalną. Pomiędzy wycieraczkami mam 0,5cm luzu i przynajmniej nie robi się ten niedoczyszczony trójkąt na środku szyby który mnie zawsze denerwował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut odgrzewam ale nikt nie podal np linku do aukcji...tak jak koledzy wczesniej pisali. Wycieraczki do passata b5 3bg (nie wiem jak 3b)http://allegro.pl/wycieraczki-bosch-aero-twin-passat-b5-01-superb-i5791614187.html maja po 530mm sa przesuniete mocowania i nic nie zachodzi na uszczelke. Te mam i sa idelanie dopasowane pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maja po 530mm sa przesuniete mocowania i nic nie zachodzi na uszczelke.

 

Ale rozumiem, że tylko wycieraczka pasażera ma przesunięcie?

 

Też sobie muszę sprawić nowe wycieraczki na wiosnę, ale mam opory przed kupowaniem na Allegro bo u mnie aktualnie wycieraczka pasażera jest sporo krótsza. Uprzedzając pytania, mam oryginały BOSCHa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z alle Boscha 530 z przesuniętym mocowaniem pasażera i jestem bardzo zadowolony, jedyny minus to cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zalozone dokladnie te z aukcji. Maja przesuniete mocowanie i pasuja idealnie. Dzialaja juz blisko 2 lata...wiec na jakos tez gites.

Tak wycieraczka pasazera ma przesuniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem oryginalne BOSCHe i w końcu w moim aucie zapanowała cisza. Ale niestety idealnie nie jest: wycieraczka kierowcy niedokładnie zbiera wodę. Idąc w górę zbiera ładnie, ale schodząc w dół zostawia warstwę wody:kwasny Dokładnie tak samo było na starych wycieraczkach.

 

Czy ktos ma pomysł dlaczego tak sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrobione sprężyny w ramionach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztacie i diagnoza jest taka, że ze względu na luz na trzpieniu jest za mały docisk wycieraczki do szyby. Zaproponowali wymianę mechanizmu wycieraczek :wmorde

 

Czy są jakieś domowe sposoby na zwiększenie docisku wycieraczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby był luz na trzpieniu (wieloklinie) to by wycieraczki stały w miejscu... A skoro wycieraczki działają to trzpienie muszą być w porządku. Sprężyny w ramionach pewnie już wyciągnięte i stad brak dobrego docisku pióra do szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny pewnie swoją drogą są wyciągnięte, ale chodzi o luz nie na wieloklinie tylko gdzieś głębiej w mechanizmie - cały trzpień razem z ramieniem ma trochę luzu, przez co pióro jest minimalnie poderwane bo trzpień nie trzyma kąta względem szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kumpla w astrze było tak wyrobione, że latało jak łyżka w szklance, a wycierało ładnie :D

podejrzewam, że masz skręcone ramię wycieraczki, i pióro nie jest przyłożone pod prostym kątem do szyby. Spróbuj np. Francuzem skręcić trochę ramię, jak będzie gorzej, to można zawsze z powrotem, a jak będzie lepiej, to się ucieszysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a czy któryś z was może mi powiedzieć jak spisują się aerotwin Boscha przy prędkościach autostradowych?

Tydzień temu zamontowałem wycieraczki valeo first ... Masakra przy prędkości powyżej 100km/h unoszą im się końce....I wyciera tylko środek....

Jakieś sugestie co kupić? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności