Skocz do zawartości
raver32

Banalne pytanie o rozmiar wycieraczek - jakie kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę jutro zmierzyc wycieraczki, ale dałbym głowę, że różnią się one długością - nie tylko umiejscowieniem mocowania - a mam zamontowane oryginały Boscha.

 

A żeby było jeszcze śmieszniej, to w sklepie wycieraczki firmy Visee są równej długości - 530 mm. Nie zwróciłem tylko uwagi jak mają rozmieszczone mocowania. A zatem dziwna sprawa dlaczego w katalogu online podają co innego.

 

Kurde sam już nie wiem - a może u mnie w Pasku ktoś wymieniał i dał prawą krótszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim pasku 3B na mocowanie U miałem jeszcze niemieckie wycieraczki i prawa była wygięta w banana i pasowała na szybę, w tym miałem obie 530 i prawa zachodziła na słupek, wymieniałem na te z katalogu visee, lewa 530mm, prawa 480mm i powiem, że nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile zapłaciłeś za komplet Visee? Ciekawi mnie ile kosztują w Koszalinie - czyli w miejscu produkcji - bo w Słupsku w sklepie 2 szt. 70 zł - czyli dość drogo :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w swoim pasku wycieraczek 530mm ale z asymetrycznym mocowaniem, niestety mocowanie wycieraczek mam na bolcu (nie wiem jak się to fachowo nazywa) a nie na zaczepie "U" i oprócz Bosha to mało co jest takich wycieraczek i niestety trzeba się wykosztować :rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie polecić jakieś wycieraczki które poradzą sobie z autostradowymi prędkościami?

Bosch Aero się nada? Szkieletowe czy bezszkieletowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkieletowe lepsze

mam teraz bezszkieletowe i podczas bocznych wiatrow wygina wycieraczki

nastepne jednak szkieletowe kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie robię tak. Mam oczywiście banany boscha z lewą wycieraczką mocowaną asymetrycznie. Odpinam boczny plastikowy zaczep i tam z jednej strony sama guma wycieraczki jest mocowana poprzez taki drut, który ową gumę trzyma do reszty. Wystarczy odgiąć ten pręcik, potem "wywlec" samą gumę i ( ja osobiście kupuję samą gumę z Championa ) "nawlec" nową używając jakiegoś płynu do naczyń ( lepszy poślizg ), potem dogiąć pręcik, założyć plastik i mamy nowe wycieraczki za 20 zł a nie za 80 czy 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z wycieraczkami można poradzić sobie w ten sposób, że od strony kierowcy montujemy wycieraczkę 530mm, a od strony pasażera 510mm i jest ok. Wtedy odpada problem poszukiwania wycieraczki z przesuniętym mocowaniem. Jeżeli chodzi o prędkości autostradowe, to w tradycyjnych wycieraczkach trzeba wyszukać takie ze spojlerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpinam boczny plastikowy zaczep i tam z jednej strony sama guma wycieraczki jest mocowana poprzez taki drut, który ową gumę trzyma do reszty.

 

Ja też chciałem tak zrobić, ale ten nie wiem jak zdjąć ten plastik żeby go nie połamać. Napisz jak on jest zamocowany i jak go zdejmować to też spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podważ ten plastik od strony banana ( góra ) bądź od strony dolnej, są tam takie małe zaczepy i mnie osobiście jeszcze się nigdy nie połamały także śmiało podważaj a reszta jest już prosta.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i niech kolega to robi najlepiej po uprzednim nagrzaniu plastikow bo przy niskich temperaturach moga sie polamac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jeszcze inaczej kombinuje i na stronę pasażera kupuję wycieraczkę o długości 525 mm i są tak na styk delikatna szparka :D jest. Od kierowcy to już zależy albo 530 albo 525.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ostatnio kupowałem wycieraczki Boscha 530mm dałem 110zł i pasują bez żadnego problemu. Stare też były Boscha i są dokładnie takie od strony pasażera jest tylko przesunięta nieznacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Boscha, obydwie 530 mm, spisywały się super i ta od strony pasażera, pasowała idealnie. No, ale zużyły mi się, a że wymieniałem wycieraczki przed zimą, to kupiłem Valeo, chyba model FIRST, też banany, ale z uniwersalnym mocowaniem, czyli albo na U, lub bolca jak w FL po którymś tam roku, było też mocowanie do Mercedesa itp. I się okazało, że prawa wycieraczka (od pasażera) 530 mm jest za długa i wystaje na słupek :), bo już inaczej jest zrobione mocowanie w samej wycieraczce, w innym miejscu. Pomijam już fakt, że wycieraczki średniej jakości, hałasują, no ale za taką cenę lepiej nie mogło być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może mi ktoś coś tu poradzi, jaka może być przyczyna ryrania wycieraczek po szybie? Czego ja już nie stosowałem, przerobiłem kilkanaście już sztuk wycieraczek i wciąż to samo. Kupiłem w końcu wycieraczki Boscha i nastąpiła lekka poprawa tzn rypie mi tylko wycieraczka od strony pasażera w końcowym etapie zejścia wycieraczki do dołu szyby. Gdy wycieraczki idą do góry cisza gdy schodzą w dół wycieraczka pasażera jakieś 8 cm nad dolną krawędzią rypie i widoczne na szybie od strony słupka jakby linie wody jedna nad drugą. Szybę odtłuszczałem zmywaczem do sylikonu a potem myłem płynem do mycia szyb - nie pomogło. Zastanawiam się już w końcu nad ramieniem wycieraczki może ono robi robotę? Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się już w końcu nad ramieniem wycieraczki może ono robi robotę? Jakieś sugestie?

 

Byc może sprężyna dociskająca ramie do szyby jest słaba. A może ramię nie jest idealnie proste tylko minimalnie przekoszone - np. po kolizji. Może to być na tyle niewielka nierówność, że nie jest widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
np. po kolizji
- auto w 100% bezwypadkowe ale też zastanawiam się nad właśnie sprężyną. Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego ale to mniej więcej zaczęło się po tym jak wetknąłem pomiędzy szybę a kokpit kawałek filcu żeby kokpit mi nie trzeszczał na wetepach ( powszechna przypadłość Passatów) może to mieć coś wspólnego z rypaniem wycieraczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wycieraczki Unipoint.

Dostepne chocby na BP.Po dwóch latach spisuja sie nadal dośc dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Chialem ostanio zmienic wycieraczki i okazuje sie ze nie moge nigdzie dobrac takiego rozmiaru.Tzn w moim Passacie oryginalnie zalozone byly Valeo o dlugosci 520mm,zjezdzilem rozne sklepy i nigdzie takiego rozmiaru nie maja i mowia i patrza na ta moja wycieraczke i nie moga sie nadziwic :642:Dali mi 530 ale kiszka,zachodzi na gume przy slupku,pozniej dali mi 500 ale jest za krotka o 2cm.Stare piora sa rownej dlugosci i maja po 520mm.Widzialem komplety Valeo w ktorych sa 2 wycieraczki,kierowcy ma 530mm a pasazera 510mm,czy takie cos zda egzamin?

 

http://www.wycieraczkisamochodowe.com/cennik-wycieraczek/samochody-osobowe/volkswagen/ tu znajdziesz odpowiedz na dlugosci wycieraczek,,,rok np 1997 ma 530 kierowca i 510 pasazer pozdro sam musze je wymienic i naprawic mechanizm bo mi staja heh;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności