Skocz do zawartości
raver32

Banalne pytanie o rozmiar wycieraczek - jakie kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chialem ostanio zmienic wycieraczki i okazuje sie ze nie moge nigdzie dobrac takiego rozmiaru.Tzn w moim Passacie oryginalnie zalozone byly Valeo o dlugosci 520mm,zjezdzilem rozne sklepy i nigdzie takiego rozmiaru nie maja i mowia i patrza na ta moja wycieraczke i nie moga sie nadziwic :642:Dali mi 530 ale kiszka,zachodzi na gume przy slupku,pozniej dali mi 500 ale jest za krotka o 2cm.Stare piora sa rownej dlugosci i maja po 520mm.Widzialem komplety Valeo w ktorych sa 2 wycieraczki,kierowcy ma 530mm a pasazera 510mm,czy takie cos zda egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Absolutnie w każdym Passacie wycieraczki przednie czy to standardowe czy w wersji AeroTwin obie są o długości 530mm. Tylna ma 380mm. Tak jest od modelu 3B, przez 3BG do 2005r. Innych długości nie stosowano.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego 530 zachodza na gume ktora idze przy slupku?Zdjalem swoja oryginalna,ktora byla na samochodzie sprowadzonym z Niemiec i jakby nie patrzec ma 520,przykladalem do 530 i jest wyraznie krotsza o 1cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

mam dwie 530 i tak też widziałem , może ramie masz od innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% długość wycieraczek przednich wynosi 530mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - może banalne. Jak zdjąć całe ramię wycieraczki. Wiem, że są jakies klucze specjalistyczne ale ja ich niestety nie posiadam. A nie chciałbym czegoś szarpiąc uszkodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrados - > FAQ!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zdjąć całe ramię wycieraczki

 

Zdejmujesz plastikowy kapturek, odkręcasz nakrętkę (klucz 13) i zdejmujesz ramię, uważając, żeby Ci nie odskoczyło i nie "pękło" szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uważając, żeby Ci nie odskoczyło i nie "pękło" szyby.

 

A dzieje sie to bardzo czesto, np. ja musialem wymieniac szybe po tym, jak jakis pajac nie potrafil zdjac wycieraczki i strezlila mu w szybe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to to ja wiem. Ale za nic nie mogę z trzpienia zdjąć ramienia, jakby sie zapieko. I tu napotkałem na obstrukcję... niechcę na siłę ciągnąc, zeby czegoś z mechanizmu nie urwać skrzywić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma czego urwać. Spróbuj podważyć od dołu większym kluczem np. 17 i zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten wątek i niestety, ale sytuacją mam podobną. Wycieraczka od pasażera zachodzi na słupek. MOże powinna mieć asynchroniczne mocowanie. Zeby nie być gołosłownym i nie odpisywać na pytania, czy aby mam na pewno oryginalne ramiona itd, załączam foty:

 

wycieraczki nie sa pomylone prawa z lewą

 

ed47386cd14ffd30m.jpg

 

2e67528480a128c3m.jpg

 

ewidentnie wycieraczka zachodzi na słupek, poza szybę

 

f284ab81251c7116m.jpg

 

lewa nad prawą, co ma zobrazować, że są obie symetryczne

 

bc02b498c134b3d7m.jpg

 

tak byłoby OK, gdyby miała fabryczny rozmiar 530 cmm ale miała niesymetryczne mocowanie

 

9fbc7a0f7b7714c8m.jpg

 

Niech ktoś się do tego ustosunkuje, bo muszę kupić nowe wycieraczki. Valeo mą w kompletach 530 mm, te co sa załozone, to rózniez Valeo, zakupione jako oryginalna cześć zamienna do Skody Superb ( niby identyczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wycieraczki od pasażera i kerowcy są różnej długości. Kierowca 530mm, pasażer 510mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki mają obie po 53 cm.Ale pasażera ma zaczep przesunięty.Poszukaj na Allegro,Boscha i się przyjrzyj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takież zadałem pytanie sprzedawcy zarówno Boscha, jak i Valeo. Jedynie co potrafili wyjąkać z siebie, to to, że obie maja 530 mm. Niestety nie pokazuja na zdjęciu dwóch obok siebie, żeby sprawdzić, czy mają przesunięty (asymetryczny) zaczep. cHYBA MUSZE POSZUKAC W SKLEPIE FIZYCZNYM I PO PROSTU TO SPRAWDZIC. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boscha (do passata FL )mają jednakową długość, jest tylko przesunięcie mocowanie
sprawdziłem i dla potomnych :

Bosch A 925 S lub pełny numer 3397 118 925

 

Valeo VM 301

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tymi wycieraczkami w FLu :hmm Większość źródeł i sprzedawców podaje równą długość obydwu - tj. 530 mm. To samo mówiono mi dzisiaj w sklepie. Tymczasem przyjrzałem się dzisiaj moim wycieraczkom i prawa jest wyraźnie krótsza od lewej. W katalogu http://visee.pl/ po wpisaniu FLa wyskakuje lewa 530, a prawa 480.

 

To jak to w końcu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te od visee to na starego typu ramiona. Aerotwiny mają 530mm i mocowania przesunięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie mocowanie jak w serii Aquatec (z bolcem). Dokładnie to samo, co w oryginale od Boscha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, już widzę. Pokazuje mi dół strony i muszę przewinąć do góry.

 

Moim zdaniem jest tak: firma robi wycieraczki do wszystkich aut, i nie opłaca im się robić specjalnie do passata prawej wycieraczki z przesuniętym mocowaniem, więc pakują do pudełka najdłuższe jakie mają i nie zachodzą na słupek.

Miałem Valeo, Boscha i jeszcze jakieś no-name, wszystkie miały jednakową długość i przesunięte mocowanie.

PS. Bosch najlepiej się u mnie spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności