Jump to content
raver32

Banalne pytanie o rozmiar wycieraczek - jakie kupic?

Recommended Posts

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM(BMP)
    Rok prod: 2007

Witam.Chialem ostanio zmienic wycieraczki i okazuje sie ze nie moge nigdzie dobrac takiego rozmiaru.Tzn w moim Passacie oryginalnie zalozone byly Valeo o dlugosci 520mm,zjezdzilem rozne sklepy i nigdzie takiego rozmiaru nie maja i mowia i patrza na ta moja wycieraczke i nie moga sie nadziwic :642:Dali mi 530 ale kiszka,zachodzi na gume przy slupku,pozniej dali mi 500 ale jest za krotka o 2cm.Stare piora sa rownej dlugosci i maja po 520mm.Widzialem komplety Valeo w ktorych sa 2 wycieraczki,kierowcy ma 530mm a pasazera 510mm,czy takie cos zda egzamin?

Guest hha

Absolutnie w każdym Passacie wycieraczki przednie czy to standardowe czy w wersji AeroTwin obie są o długości 530mm. Tylna ma 380mm. Tak jest od modelu 3B, przez 3BG do 2005r. Innych długości nie stosowano.

HHA

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM(BMP)
    Rok prod: 2007

To dlaczego 530 zachodza na gume ktora idze przy slupku?Zdjalem swoja oryginalna,ktora byla na samochodzie sprowadzonym z Niemiec i jakby nie patrzec ma 520,przykladalem do 530 i jest wyraznie krotsza o 1cm.

Guest DOBI1205

mam dwie 530 i tak też widziałem , może ramie masz od innego ?

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 1997

Na 100% długość wycieraczek przednich wynosi 530mm.

Samochód: B5(3B) 1.9TDI-PD 115KM (AJM)
    Rok prod: 1999

A ja mam pytanie - może banalne. Jak zdjąć całe ramię wycieraczki. Wiem, że są jakies klucze specjalistyczne ale ja ich niestety nie posiadam. A nie chciałbym czegoś szarpiąc uszkodzić...

Rok prod: 1997

Konrados - > FAQ!.

Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG
    Rok prod: 2008
    Jak zdjąć całe ramię wycieraczki

Zdejmujesz plastikowy kapturek, odkręcasz nakrętkę (klucz 13) i zdejmujesz ramię, uważając, żeby Ci nie odskoczyło i nie "pękło" szyby.

Samochód: B8 2.0 TDI 150KM DSG6
    Rok prod: 2015
    uważając, żeby Ci nie odskoczyło i nie "pękło" szyby.

A dzieje sie to bardzo czesto, np. ja musialem wymieniac szybe po tym, jak jakis pajac nie potrafil zdjac wycieraczki i strezlila mu w szybe :/

Samochód: B5(3B) 1.9TDI-PD 115KM (AJM)

No dobra to to ja wiem. Ale za nic nie mogę z trzpienia zdjąć ramienia, jakby sie zapieko. I tu napotkałem na obstrukcję... niechcę na siłę ciągnąc, zeby czegoś z mechanizmu nie urwać skrzywić...

Rok prod: 2002

Tam nie ma czego urwać. Spróbuj podważyć od dołu większym kluczem np. 17 i zejdzie.

Przeczytałem ten wątek i niestety, ale sytuacją mam podobną. Wycieraczka od pasażera zachodzi na słupek. MOże powinna mieć asynchroniczne mocowanie. Zeby nie być gołosłownym i nie odpisywać na pytania, czy aby mam na pewno oryginalne ramiona itd, załączam foty:

wycieraczki nie sa pomylone prawa z lewą

ed47386cd14ffd30m.jpg

2e67528480a128c3m.jpg

ewidentnie wycieraczka zachodzi na słupek, poza szybę

f284ab81251c7116m.jpg

lewa nad prawą, co ma zobrazować, że są obie symetryczne

bc02b498c134b3d7m.jpg

tak byłoby OK, gdyby miała fabryczny rozmiar 530 cmm ale miała niesymetryczne mocowanie

9fbc7a0f7b7714c8m.jpg

Niech ktoś się do tego ustosunkuje, bo muszę kupić nowe wycieraczki. Valeo mą w kompletach 530 mm, te co sa załozone, to rózniez Valeo, zakupione jako oryginalna cześć zamienna do Skody Superb ( niby identyczne)

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (AJM)

Kolego wycieraczki od pasażera i kerowcy są różnej długości. Kierowca 530mm, pasażer 510mm.

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB)
    Rok prod: 2001

Wycieraczki mają obie po 53 cm.Ale pasażera ma zaczep przesunięty.Poszukaj na Allegro,Boscha i się przyjrzyj .

takież zadałem pytanie sprzedawcy zarówno Boscha, jak i Valeo. Jedynie co potrafili wyjąkać z siebie, to to, że obie maja 530 mm. Niestety nie pokazuja na zdjęciu dwóch obok siebie, żeby sprawdzić, czy mają przesunięty (asymetryczny) zaczep. cHYBA MUSZE POSZUKAC W SKLEPIE FIZYCZNYM I PO PROSTU TO SPRAWDZIC. Dzięki

Rok prod: 2004
    Kolego wycieraczki od pasażera i kerowcy są różnej długości. Kierowca 530mm, pasażer 510mm.

Boscha (do passata FL )mają jednakową długość, jest tylko przesunięcie mocowanie.

Na rynek wyspiarski wycieraczka kierowcy jest uzupełniona rysunkiem przedstawiającym kierowcę ;)

Edited by bodino

Boscha (do passata FL )mają jednakową długość, jest tylko przesunięcie mocowanie
    sprawdziłem i dla potomnych :

Bosch A 925 S lub pełny numer 3397 118 925

Valeo VM 301

Dziwna sprawa z tymi wycieraczkami w FLu :hmm Większość źródeł i sprzedawców podaje równą długość obydwu - tj. 530 mm. To samo mówiono mi dzisiaj w sklepie. Tymczasem przyjrzałem się dzisiaj moim wycieraczkom i prawa jest wyraźnie krótsza od lewej. W katalogu http://visee.pl/ po wpisaniu FLa wyskakuje lewa 530, a prawa 480.

To jak to w końcu jest?

Samochód: B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT)
    Rok prod: 2004

Ale te od visee to na starego typu ramiona. Aerotwiny mają 530mm i mocowania przesunięte.

Mam takie mocowanie jak w serii Aquatec (z bolcem). Dokładnie to samo, co w oryginale od Boscha.