Skocz do zawartości
Gość rrhoads

brak światła STOPu - dziwny problem -B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rrhoads

Witam,

 

przeczytalem kilka tematow ale nie znalazlem w nich rozwiazania dla siebie :/

 

Otoz na przegladzie wyszlo ze nie mam światła stop, wumienilem te rzeczy ktore podejrzewalem (zarowki, bezpiecznik) ale dalej nic to wszedlem na forum i zaczalem czytac temat: [ elektryka/elektronika] Brak świateł stopu

zajrzalem do mojego samochodu, chcialem zobaczyc czujnik i sie dosc mocno zdziwilem :/.

przesle Wam zdjecia bo za nic nie wiem czy to co bedzie widac na centarlnym punkcie zdjecia ( o zoltym kolorze) jest czujnikiem czy tym co po nim zostalo gdy mi wymieniano nagrzewnice :/ i cos spaprano.

 

 

 

[poniewaz mam problem ze wstawianiem zdjec , wstawie LINK do nich http://www.fotosik.pl/moje_obrazki.php?page=0 ]

bede Wam wdzieczny za jakeis pomysly co to moze byc i co zrobic bym mial znowu swiatla :)

 

71e37526e5ad2c48.html

64ec5d8ee116f8cc.html71e37526e5ad2c48.html

Edytowane przez rrhoads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale niepodłączony nie może działać więc najlepiej postaraj się znaleść wtyczke pasującą do tego automatu(czujnika), wepnij ją i sprawdz czy działa. A co do niektórych mechaników no to brak słów, tak już mają. W Twoim przypadku naprawiali przecież nagrzewnice a nie światło stopu więc tym się wogóle nie interesowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rrhoads
No ale niepodłączony nie może działać więc najlepiej postaraj się znaleść wtyczke pasującą do tego automatu(czujnika), wepnij ją i sprawdz czy działa. A co do niektórych mechaników no to brak słów, tak już mają. W Twoim przypadku naprawiali przecież nagrzewnice a nie światło stopu więc tym się wogóle nie interesowali.

 

 

wiem, najgorsze jest to ze nigdzie nie widze tej wtyczki :confused: nie wiem co mogl z nia zrobic ten mechanik :/ bede musial jej jeszcze poszukac,

 

orientujesz sie moze ktoredy jest prowadzone polaczenie (kabel) od swiatla stopu do czujnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu też wymieniałem nagrzewnicę, i też mi trochę czasu zajęło zidentyfikowanie wtyczki do podłączenia stopu... Odkręć lewą dolną część deski rozdzielczej, ew. wyjmij licznik i radio i powinieneś znaleźć tą wtyczkę :ok:

Powodzenia :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rrhoads

Udalo sie, znalazlem kabelek pod srodowa konsolą, gdzies tam byl ukryty :) moge jezdzic bezpiecznie hehe,

dzieki za pomoc chlopaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sorka że odkopuje temat ale są święta a ja nie mam światełek stopu... a trzeba niedługo w trasę jechać. Bezpieczniki sprawdziłem jest ok żarówki też bo nawet 3 światło stopu tzn diody nie świeco się. Myślę o tym że mogła się wtyczka od piąć się od czujnika ?? ale nić nie było robione w aucie jak koledzy piszą że coś wymieniali a ja nie wymieniałem. Jaka jest prawdopodobieństwo ze padł czujnik stopu ??

Edytowane przez Kamil-Driver
Sorka nie zobaczy?em ze to do b3 jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest prawdopodobieństwo ze padł czujnik stopu ??

Dość duże, przejrzyj tematy w dziale B5 zatytułowane Świeci się kontrolka świec żarowych albo ABS często chodzi o czujnik stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B3 czujnik stopu jest przy pedale hamulca. Nie wiem jak w B5, ale jeśli się tam znajduje to zdejmij z niego kable (2 szt) i je zewrzyj. Jak się zapalą STOPy to wymień czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi właśnie padł ten czujnik. Wyjąłem wszystkie półeczki,plastiki. Tylko za cholere nie wiem jak wyjąć ten czujnik. Można na siłe, ale nie chce nic połamać. Wie ktoś jak to wyjąć :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No mi właśnie padł ten czujnik. Wyjąłem wszystkie półeczki,plastiki. Tylko za cholere nie wiem jak wyjąć ten czujnik. Można na siłe, ale nie chce nic połamać. Wie ktoś jak to wyjąć

Piotrek, wydaje mi się że w B3 będzie podobnie, tzn trzeba przekręcić owy czujnik o kilka stopni w lewo, lekko go dociskając. Tak jest w B4.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek, wydaje mi się że w B3 będzie podobnie, tzn trzeba przekręcić owy czujnik o kilka stopni w lewo, lekko go dociskając. Tak jest w B4.

Powodzenia.

 

o widzisz,

Nie chciałem nic przekręcać, ale w takim razie spróbuje.

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mireknarza

A u mnie trzecie swietło stopu to które jest zaszybą działa a dwa główne z tyłu nie święcą czy macie jakiś pomysł co to może być dodam tylko że przy tym też mruga mi kontrolka od świec żarowych i kontrolka od ESP, oraz kontrolka od klocków hamulcowych. POMOCY

Edytowane przez mireknarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o które jest zaszybą działa a dwa główne z tyłu nie święcą
a sprawdzałeś żarówki ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś w odpowiednim dziele :?: --->B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udalo sie, znalazlem kabelek pod srodowa konsolą, gdzies tam byl ukryty moge jezdzic bezpiecznie hehe,

dzieki za pomoc chlopaki

możesz zapodać Jaka to wtyczka i jakie kolory przewodów, bo też zginęły mi światła stopu, gniazdo czujnika jest gołe a nie mogę znaleźć wtyczki.

...nigdzie nie mogę znaleźć schematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwono-żółty i czarno-czerwony, kostka o ile pamiętam koloru białego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czerwono-żółty i czarno-czerwony,

:kumple Dzięki ormowiec! Po kabelkach znalazłem wtyczkę pod środkowym panelem za radiem, podwiązaną jako zbędną do głównej wiązki (robiłem porządki z kablami przy okazji wymiany nagrzewnicy ostatniego lata :debil), więc musiało mi się zdawać, że ostatnio były i nagle znikły!?

 

Szukajcie, pytajcie a znajdziecie:dobrze

 

Aha - u mnie wtyczka jest koloru czarnego - Pozdrawiam!

Edytowane przez arkady0124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo jest i u mnie nic nie zmienialem w samochodzie i nie mam zadnego stopu;( nie wiem co robic mam paska b5 z 1996roku czekam na odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności