Skocz do zawartości
Gość wiesgaj

Tapicerka drzwi tylnich

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wiesgaj

Pomóżcie potrzebuje ściągnąć tapicerkę tylnych drzwi w B6 i nie wiem jak.

A problem mój to chyba brak głośników .I nie wiem teraz bo wyczytałem że wychodziły wersje radia

bez możliwości podłączenia tylnych głośników.

Edytowane przez wiesgaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby masz pod raczka do ciągnięcia drzwi - trzeba ten plastik delikatnie podwazyc i wyciagnac i jest dostep do dwóch srub , i jedna widoczna na dole tapicerki. Czasami pekaja takie nowego typu spinki (kupilem w ASO 10szt i nieżaluje zawsze któras peknie).

Co do głośników to niestety oszczednosci koncernu nie ma nawet przewodów i też je trzeba ciągnąć( tak było u mnie) a u kumpla to mu nawet zaślepki głośników w tapicerce dali pełne ze musiał je zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u kumpla to mu nawet zaślepki głośników w tapicerce dali pełne ze musiał je zmieniać

Taka sytuacja w VW zdarza się bardzo często, B5 to miały, B6 też :). Jak nie ma głośników - pełna zaślepka, choć zdarzają się wyjątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesgaj

W tapicerce jest osłona głośnikowa oryginalna .

Ale mi coś nie pasuje bo w radiu nie znalazłem fadera tylko sam balans.

I wygląda mi to na brak obsługi 4 głośników.

A jak poodkręcam te śruby to tapicerkę się dżwiga do góry czy jest na zatrzaskach i trzeba mocno ją

oderwać od drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na spinkach o ktorych mowil viperjn. Jak pociagniesz mocniej to panel wyskoczy. Mi przy sciaganiu obydwu tylnych pekl tylko jeden ( powinny zostac w drzwiach, przynajmniej u mnie tak bylo, wtedy zeby je wyjac musisz delikatnie podwazyc cienkim srubokretem i wyskocza z drzwi). Ale zawsze dobrze sie zabezpieczyc kupjac nowe. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cookie

Śruby masz pod raczka do ciągnięcia drzwi - trzeba ten plastik delikatnie podwazyc i wyciagnac i jest dostep do dwóch srub , i jedna widoczna na dole tapicerki. Czasami pekaja takie nowego typu spinki (kupilem w ASO 10szt i nieżaluje zawsze któras peknie).

Co do głośników to niestety oszczednosci koncernu nie ma nawet przewodów i też je trzeba ciągnąć( tak było u mnie) a u kumpla to mu nawet zaślepki głośników w tapicerce dali pełne ze musiał je zmieniać

 

Witam.

Udało sięPanu sciągnąć tę tapicerkę? Ja mam inny problem: szyba mi się nie opuszcza. Albo pękłą albo ktoś zapomniał jąprzykręcić. Tak, czy siak potrzebujęsciągnąć tapicerkę i to naprawić. Zauważyłem, że rączka jest skłądana. Żeby dostać się do śrub trzeba ją rozwarstwić, czy sciągnąć całość?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedź!

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisane wyzej. Musisz delikatnie sciagnac zaspleke na uchwycie ( czyt. raczce ) tam sa dwie sruby. I jedna jest na dole tapicerki widoczna. Jak odkrecisz to pozniej trzeba szarpnac bo reszta trzyma sie na spinkach. Mocno ale z wyczuciem to nie popekaja a nawet jesli to w ASO kosztuja jakos 1,1 zl za sztuke czy jakos tak. W kazdym badz razie to nie majatek. U mnie przy sciaganiu pekla jedna a wiekszosc zostala w drzwiach. Wiec pozniej delikatnie srubokretem wyjac je z drzwi wlozyc na miejsce w boczku i na docisk zalozyc z powrotem. Nic wiekiego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi proszę potrzebuje wymienić harmonikę w drzwiach tylnych która wchodzi do samochodu i do drzwi. jak to zrobić ? ostane się do niej po ściągnięciu boczku i odkręceniu śrub która trzyma to aluminiowe coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zdejmować tapicerki drzwi. Wszystko robisz na otwartych drzwiach. Za harmonijka jest kostka, która odpinasz i wtedy swobodnie zciagasz harmonijke. Dodatkowo należy jeszcze odciąć opaske zaciskowa, która jest wewnątrz harmonijki schowana. Cały zabieg trwa około15 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da rady zmienić harmoniki bez ściągnięcia tapicerki i zapewne wyciągnięcia szyby... przyszła mi dzisiaj nowa wiązka z harmoniką i nie da rady rozebrać tej kostki która wchodzi w słupek... więc jedynie co to albo zdemontować wszystko i wsadzić nową wiązkę albo uciąć wiązkę w samochodzie i dosztukować do nowej kostki z harmonika... no chyba że jest jakieś inne obejście albo da się zdemontować kostkę ? ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robiłeś? Ja wymieniłem harmonijke bez zdejmowania tapicerki drzwi. Nawet zmienialem kostkę, która jest pod harmonijka bez zbędnego zdejmowania tapicerki itp. A Ty piszesz jeszcze, że trzeba szybę wyjmować. Może jeszcze trzeba kierownicę zdjąć? Po co udzielać takich rad i wprowadzać innych w błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o tą harmonikę s-l1600.jpg ona wchodzi od tylnich prawych drzwi do słupka... kostka się wpina w słupek ... próbowałem kostkę rozebrać ale nie da rady... a kostki nie przecisnę przez gumę bo z jednej strony jest otwór że się tylko mieszczą w niej kable... pacjent B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi o tą samą harmonijke chodzi. Żeby ja wymienić musisz wypiac kostkę czyli zsunac, odbezpieczyc harmonijke. Odbezpieczyc kostkę następnie wyjąć wszystkie piny właśnie z kostki. Później wyjmujesz wąskim kanałem harmonijke kable jeśli tak można to nazwać i harmonijka w tym momencie jest zdjeta. Bez znaczenia jaki to model i ktore drzwi. B6 i B7 są tak samo mocowane.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak te piny powyciągać ? czym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć specjalne szczypce. Ale jeśli ich brakuje to użyj igły lub spinacze do papieru. Mi tą metodę kolega pokazał i od dłuższego czasu tylko tak robię. Wystarczy z jednej strony odbezpieczyc zabezpieczenie i pon ładnie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat ogarnięty ! duże piwo dla Ciebie ! ;) bardzo dziękuje za pomoc ;) użyłem spinacza do papieru. najpierw wypróbowałem to na " sucho " na nowej wiązce do zamówiłem a później ogarnąłem temat w samochodzie aczkolwiek powiem że ciężko było wsadzić mi znów harmonikę do drzwi bo bałem się że mi znów pęknie... ale na szczęście wsadziłem bez uszczerbku na zdrowiu :lol;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności