Skocz do zawartości
rysiek19

obieg zamknięty w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Zasysałem ten wężyk ustami i zero reakcji ze strony klapy, do zaworu podciśnienie dociera, a sam zawór też jest ok, bo pod napięciem przekierowuje ruch powietrza. Pozostała sama klapa i jej siłownik, stąd pytanie jak się do tego dogrzebać. Spróbuję odpiąć ten wężyk, jak radzisz, od strony siłownika i sprawdzić jego drożność, mam nadzieję, że tylko będzie zapchany. Czy ten siłownik do klapy to jakaś membrana?

 

Oglądałem do dziś dokładnie i okazało się, że siłownik działa poprawnie, przy podciśnieniu wysuwa się, ale jego ruch nie przenosi się na ruch klapy. Niestety nie ma tam praktycznie dojścia i wymontować tego też nie można. Ma ktoś pomysł jak to naprawić ?

Edytowane przez pepito82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zwracam się do Was o pomoc. Przedwczoraj siedziałem przy tym 3 godziny i zero postępu. Czy ktoś z Was orientuje się którędy można dostać się do tego siłownika. Próbowałem wymontowując poduszkę pasażera, ale mimo to nie umiem wyjąć silnika z nadmuchu. Co mogło się stać, że siłownik działa (wsuwa i wysuwa), a klapka praktycznie ani nie drgnie. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to zdemontować nadkole, ale nie wiem czy to ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to zdemontować nadkole

Nadkole ...ale po co...

Jeśli masz poduchę to i dolną półkę też, zdemontuj ją, silnik nadmuchu wyjmiesz ale musisz odkręcić śruby które trzymają dechę -dwie z boku--naprzeciw drzwi..wtedy cała dechę można odgiąć do wewnątrz i silnik wychodzi..po prawej od silnika jest siłownik obiegu...śruby które go mocują do dechy chyba są pionowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta:) Ten zaworek obiegu zamkniętego występuje tylko w wersji z klimą w 1.9 tdi 1z?

Jest podlączony jednym krućcem wężykiem z pompą vacum a drugim z wężykiem idącym ze ściany grodziowej? Dobrze myśle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze myśle?

Dobrze, zasilanie to z pompy vacum pod nadkolem jest trójnik a przed trójnikiem powinien być zaworek zwrotny ale nie wiem czy w dieslu też....trójnik bo jedno wyjście na zawór obiegu- drugie na akumulator podciśnienia ale też nie wiem czy jest on potrzebny w dieslu a wyjście z zaworu jest na króciec między wężami nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności