Skocz do zawartości
fejder

Społeczność vw-passat.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, raptem tydzień temu stałem się, mam nadzieję, szczęśliwym posiadaczem VW Passata. Auto zdecydowanie odmienne od dotychczas przeze mnie posiadanych. Do tej pory były to klasyki, oczywiście spod znaku VW :)

Przez ostatni tydzień miałem okazję zadać kilka pytań technicznych użytkownikom tego forum, odpowiedzi otrzymywałem natychmiast. Mało tego, dostałem kilka prywatnych wiadomości ze szczegółowym wyjaśnieniem tematu, bądź też dokumentacją zdjęciową chociaż nie upominałem się o to :) Czysta bezinteresowność :) Forum zrobiło na mnie ogromne wrażenie, społeczność jaką skupia to forum to zdecydowanie powód do dumy. Przez cały swój old/young-timerowy "żywot" nie trafiłem na takie podejście użytkowników. Prawdopodobnie część problemu tkwi w zdecydowanie węższym przepływie informacji z racji na trudną dostępność poszczególnych części. Tak więc aby zdobyć "smaczek" w postaci choćby tylnych lamp czy szyby do ovala trzeba się nie mało nagimnastykować. Nie chcę oczerniać tu miłośników staruszków, sam wciąż nim jestem, jednak przyzwyczajony przez lata do "czajenia" się i mozolnego zdobywania informacji doznałem lekkiego szoku ;)

 

Poniżej zdjęcia moich dwóch ulubionych pojazdów. Historię czarnego garbusa śledzę na bieżąco, trafił w najlepsze ręce jakie mógł i został ukończony zgodnie z koncepcją. Natomiast czerwony bus zniknął mi z oczu kilka lat temu, od tej pory nie wiem co się z nim dzieje, może ktoś z forumowiczów trafił na to auto?

 

f46d73a7aef76db6med.jpg

00011.jpg

Edytowane przez fejder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast czerwony bus zniknął mi z oczu kilka lat temu, od tej pory nie wiem co się z nim dzieje, może ktoś z forumowiczów trafił na to auto?

Centralnie kopara mi opadła :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomalnie choposzku tu sa po prostu same CYNY:ok:, a teraz Ty jestes jedna z nich:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnego garba kojarze z ulic mojego miasta :) Tylko tyle powiem... ale robi gnój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sjakis inowroclaw itp.

:D

 

AAAAnatol jest to specyficzne quorum, ale vw jest po0nad wszystko.

a ten ogor i zuk - miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarnego garba kojarze z ulic mojego miasta :) Tylko tyle powiem... ale robi gnój

 

zgadza się! przejął go serdeczny kumpel z Inowrocławia. Jedyna osoba, która przeszła casting na nowego właściciela :P

 

a tak swoją drogą... kto zgadnie jaki siedział w ogórku motor? W nagrodę zaproponować mogę puszkowane Guinnessy :D

Edytowane przez fejder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... kto zgadnie jaki siedział w ogórku motor? W nagrodę zaproponować mogę puszkowane Guinnessy :D

 

hmm W8 ?? :D

Edytowane przez Jaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za OT, ale muszę....

..... to jeden z najpiękniejszych ogórków jakie widziałam :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie dorzuce że pięknie Ci wyszły furki :)

A silniczek może 2.8 VR6? :D albo 2.0 z ogóra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto zgadnie jaki siedział w ogórku motor? W nagrodę zaproponować mogę puszkowane Guinnessy

Silniki montowane w T2:

 

1.6 35kW / 47KM (1967r.)

 

1.6 37kW / 50KM (1971r.)

 

1.7 46kW / 62KM

 

1.8 50kW / 68KM

 

2.0 51kW / 70KM

 

A za guinnessa dzięki (lekarz zabrania) ale dobrego soczku bym wypił. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a tak swoją drogą... kto zgadnie jaki siedział w ogórku motor? W nagrodę zaproponować mogę puszkowane Guinnessy :D

 

silnik od Porsche tam siedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno boxer, z porsche czy z subaru ? A może boxer VW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunek, świetne auta :)

 

A w Ogórku był 2.0 na dwóch gaźnikach Webera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

och, koledzy wysoko mierzą :P

dla ułatwienia - niestety nie był to boxer, tym bardziej nie był chłodzony powietrzem :(

Nie ukrywam, żałuję, ale konwersja którą przeprowadziłem a przede wszystkim jej nie inwazyjność w wygląd nadwozia sprawiła, że byłem z niej w pełni usatysfakcjonowany ;)

Dzisiaj było by to pewnie coś koło 1776ccm i więcej, na dwóch dellorto bądź weber'ach.

Edytowane przez fejder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności