Skocz do zawartości
jakjurmich

Budowa lamp przednich Passat B5 FL rocznik 2005

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję schematu budowy lamp przednich VW Passat B5 FL.

Pilnie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do prosby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuję schematu budowy lamp przednich VW Passat B5 FL.

Pilnie!!!

 

Jak to rozumieć?:confused:Z czego składa się lampa?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakjurmich tmstp

 

Proszę bardzo.;)

Reflektor halogenowy

 

b52005reflektorhalogennf4.png

 

 

Reflektor ksenon

 

b52005reflektorksenonkx3.png

 

 

w504.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego lustro wyskoczyło z zaczepów gdzie te zaczepy są i jak je wcisnąć na nowo.Jednego znalazłem w górnej części kierunkowskazu.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć jak regulowana jest wysokość świecenia w reflektorze ksenonowym ?

 

Chodzi o sam reflektor, wiem że czujniki poziomu są przy amorach, ale jak to w końcowej fazie jest regulowane w reflektorze - na schemacie budowy reflektora ksenonowego nie widzę żadnego silniczka, tak jak ma to miejsce w halogenowej lampie.

 

Czy były różne wersje lampy ksenonowej - w niektórych opisach lamp B5 FL jest opis "bi-ksenon" ??

 

Pytam bo zastanawiam się nad kupnem oryginalnych lamp ksenonowych i chciałbym jakoś ręcznie regulować wysokość ich świecenia i zastanawiam się jak to zrealizować. (no chyba że nr 2 to silniczek)

 

Moje auto nie ma regulacji świecenia w kabinie, nie ma instalacji elektrycznej pod silniczki ot uroki wersji USA a niestety często robię trasy z załadowaną paką na maxa i wtedy świecę strasznie ludziom po oczach (mam HIDy w oryginalnych lampach halogenowych - normalna soczewka z B5 FL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może mi ktoś powiedzieć jak regulowana jest wysokość świecenia w reflektorze ksenonowym ?

 

Chodzi o sam reflektor, wiem że czujniki poziomu są przy amorach, ale jak to w końcowej fazie jest regulowane w reflektorze - na schemacie budowy reflektora ksenonowego nie widzę żadnego silniczka, tak jak ma to miejsce w halogenowej lampie.

 

Czy były różne wersje lampy ksenonowej - w niektórych opisach lamp B5 FL jest opis "bi-ksenon" ??

 

Pytam bo zastanawiam się nad kupnem oryginalnych lamp ksenonowych i chciałbym jakoś ręcznie regulować wysokość ich świecenia i zastanawiam się jak to zrealizować. (no chyba że nr 2 to silniczek)

 

Moje auto nie ma regulacji świecenia w kabinie, nie ma instalacji elektrycznej pod silniczki ot uroki wersji USA a niestety często robię trasy z załadowaną paką na maxa i wtedy świecę strasznie ludziom po oczach (mam HIDy w oryginalnych lampach halogenowych - normalna soczewka z B5 FL)

W 3bg byly refelktory bixenonowe zawsze nie bylo zwyklego xenona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego lustro wyskoczyło z zaczepów gdzie te zaczepy są i jak je wcisnąć na nowo.Jednego znalazłem w górnej części kierunkowskazu.

Z góry dziękuje.

 

Panowie, zwracam uwage na to, ze odblyscik moze sie wyczepic z trzpienia ale najczesciej zaczep przy odblysniku jest polamany (tak jak u mnie). Problem polega na tym ze nigdy, ale to przenigdy nie mozna regulowac (regulacja mechaniczna z komory silnika) wysokosci swiecenia swiatla przy rozgrzanej lampie, wtedy wlasnie zaczep sie najczesciej wylamuje

 

(*przy polamanym zaczepie odblysnika trzeba juz wymienic lampe)

 

A co do bixenonow, to jest to normalny Xenon z przeslona, czyli jak sie wlacza dlugie swiatla to w Xenonie otwiera sie przeslona ktora "wydluza" zasieg swiecenia. Przy zmianie z soczewki na ori Xenon nie ma mozliwosci regulowania poziomu swiecenia z kabiny poniewaz sprawe zalatwia autopoziomowanie

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zmianie z soczewki na ori Xenon nie ma mozliwosci regulowania poziomu swiecenia z kabiny poniewaz sprawe zalatwia autopoziomowanie

 

Jak w aucie nie ma autopoziomowania to nie zostaje nic uinnego jak stworzyć możliwość regulacji ze środka - moje pytanie to jak jest tam regulowana wysokość świecenia.

 

Jeśli element nr 2 to silniczek to tylko trzeba sprawdzić jakie ma sterowanie (napięcie) i takie sterowanie mu zapewnić z kabiny - manualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w aucie nie ma autopoziomowania to nie zostaje nic uinnego jak stworzyć możliwość regulacji ze środka - moje pytanie to jak jest tam regulowana wysokość świecenia.

 

Jeśli element nr 2 to silniczek to tylko trzeba sprawdzić jakie ma sterowanie (napięcie) i takie sterowanie mu zapewnić z kabiny - manualnie.

 

Zgadza się 2 to silnik regulacji lustra.Czyżbyś nie miał w swoim Passku tego regulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze przy bixenonach masz silnik krokowy i nie dziala on ze zwykla instalacja. Samopoziomowanie dziala na zasadzie punktu odniesienia z czujników , to taka elektroniczna przekladnia. VAS maja opcje ustawiania zasiegu xenonów, potem czyjniki daja ci juz tylko informacje do sterownika a on sam juz wylicza ile ma sie zmienic. ja w swoim B5 z 99 zakladalem samopoziomowanie i spryski. caly dzien zabawy z wziazkami i kostakami, i na koniec wizyta w ASO by ustawic neutralny punt dla lamp gdy auto jest NIE OBCIAZONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w aucie nie ma autopoziomowania to nie zostaje nic uinnego jak stworzyć możliwość regulacji ze środka - moje pytanie to jak jest tam regulowana wysokość świecenia.

 

Jeśli element nr 2 to silniczek to tylko trzeba sprawdzić jakie ma sterowanie (napięcie) i takie sterowanie mu zapewnić z kabiny - manualnie.

 

Dostalem informacje ze nie da sie tego zrobic, nie wiem jak inni koledzy skomentuja taka mozliwosc ale ja sie juz o cos takiego pytalem i dostalem negatywna odpowiedz

 

ja w swoim B5 z 99 zakladalem samopoziomowanie i spryski. caly dzien zabawy z wziazkami i kostakami, i na koniec wizyta w ASO by ustawic neutralny punt dla lamp gdy auto jest NIE OBCIAZONE

 

Zakladales samopoziomowanie? Masz ori kloszcze do Xenonow? Napisz mi na priv jak to wyszlo i jakie sa łączne koszty wszystkich przerobek?

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłanczam się do prośby Sedrisa niedługo zakładam też samopoziomowanie ,i jakieś wskazówki by się przydały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem lampy DEPo bo moje org ktore kupiłem mialy polamane uchwyty. Koszt bagatela, ponad 1,5tys, + caly dzien roboty z kablami. najdrozszy sterownik, spryski, pompka, drugi zbiorniczek, malowanie klapek na spryski, czujniki polozenia wahaczy, no i kostki do sterownika, wtyczki, tego wychodzi tyle ze trzeba dobrze posiedziec z ETKa by to zamowic z sesem. No i studiowanie Elsy sie klania tak samo. Generalnie wszystkie miejsca sa, do przykrecenia drugiego zbiornika, na spryski, na czujniki w nadwoziu, z tyłu tylko jest niezle zaklejony tym czyms od konserwacji nadwozia, ale sa otwory nagwintowane, wiec tylko wkrecic. Wywalasz tylne fotele bo tam idzie wiazka by pociagnac kable od tylnego czujnika, no i ulozenie nowej instalacji. regulator wysokosci swiatel mozesz zostawic, bo jest on tylko odlaczony. no i na koniec klania sie wizyta w ASO by ustawili zasieg lamp,

jak ktos bedzie sie porywal, to radze kupic nowy sterownik, a nie jakis z Ebay pod nazwa GOLF, PASSAT, BORA 96-03. mam taki jeden, kosztowal 100 euro i nie ma z nim komunikacji wogole. Nowy ok 600zł w zaleznosci od ASO i wielkosci rabatu jaki sie ma ;)

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem lampy DEPo bo moje org ktore kupiłem mialy polamane uchwyty. Koszt bagatela, ponad 1,5tys, + caly dzien roboty z kablami. najdrozszy sterownik, spryski, pompka, drugi zbiorniczek, malowanie klapek na spryski, czujniki polozenia wahaczy, no i kostki do sterownika, wtyczki, tego wychodzi tyle ze trzeba dobrze posiedziec z ETKa by to zamowic z sesem. No i studiowanie Elsy sie klania tak samo. Generalnie wszystkie miejsca sa, do przykrecenia drugiego zbiornika, na spryski, na czujniki w nadwoziu, z tyłu tylko jest niezle zaklejony tym czyms od konserwacji nadwozia, ale sa otwory nagwintowane, wiec tylko wkrecic. Wywalasz tylne fotele bo tam idzie wiazka by pociagnac kable od tylnego czujnika, no i ulozenie nowej instalacji. regulator wysokosci swiatel mozesz zostawic, bo jest on tylko odlaczony. no i na koniec klania sie wizyta w ASO by ustawili zasieg lamp,

jak ktos bedzie sie porywal, to radze kupic nowy sterownik, a nie jakis z Ebay pod nazwa GOLF, PASSAT, BORA 96-03. mam taki jeden, kosztowal 100 euro i nie ma z nim komunikacji wogole. Nowy ok 600zł w zaleznosci od ASO i wielkosci rabatu jaki sie ma

 

Czyli suma sumarum ile? wszystko od poczatku do konca ile Cie wynioslo? Bo to wlasnie od kosztow zalezy czy sie bede w to bawil:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na niektore zeczy w ASO do 60% rabatu, w zaleznosci od tego w jakiej grupie rabatowej sa dane produkty

co musisz kupic :

1 Sterownik

2 czujniki polozenia wahaczy (masz je razem z uchy do wahaczy)

2 Uchyty do zamocowania czujników do nadwizia

2 spryskiwacze + 2 dekielki na spryski

1 Zbiornik na płyn (nie pamietam czy mozna dac jeden wiekszy, zobacz w Etce) ale i

tak, musisz kupic

1 Pompka do spryskiwaczy

3 Szybkozłaczki + jeden rogaleziacz (to do podlacenia plynu)

2 kostki do podlaczenia czujników wahaczy

1 kostka do podlaczenia pompki

1 kostka do podlaczenia sterownika

no i gotowe kable ze wsówkami zebys nie musial zeźbic za bardzo.

chyba nie zapomniałem o niczym waznym

Znajdz sobie to w ETKA i podjedz do ASO i ci piowiedza ile to bedzie kosztowalo

ja to robiłem 2 lata temu, wtedy miałem jeszcze swojego B5

A..... i dopusc sobie szukanie uzywanych pompek do spysków lub jakis spryskiwaczy od Golfa czy Audi. Nic innego jak do B5 ci tam nie podejdzie i naprawde nie ma sesu przerabiac bo jak kupisz uzywane to sa nie wiele tansze niz nowe

Ale tak jak mowie, wszystko zalezy od tego jaki masz rabat, no i czy uporasz sie z nowa instalacja by to podlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a orientuje się ktoś czy te lampy da się przestawić z angielskich na europejskie chodzi mi o halogenową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a orientuje się ktoś czy te lampy da się przestawić z angielskich na europejskie
Wedle info z tego pdf niby da się przestawić na EU, ale sprawdzałem to na swoich lampach i jest tylko opcja ustawienia symetrycznego, nie da się uzyskać oświetlenia pobocza, tak jak jest to w lampach dedykowanych do danego ruchu.

Przestawianie ?wiat?a w lampie.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do tematu.

Otóż w moim nie działa mi samopoziomowanie ( lewa i prawa strona) na kompie wyskakuje błąd " zwarcie z + " czy to koniec silniczków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności