Skocz do zawartości
pogromca

Kontrola przepalenia zarowki w 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

wystarczy zakodować na Kanadę (3) i będzie gong zostawionego kluczyka - wada - zegar 12 godzinny zamiast 24

 

Fajna sprawa.

Szkoda, że nie ma kodowania z zegarem 24 godzinnym i gongiem.

Podejrzewam, że można to zrobić porównując zawartość pamięci eeprom dla odpowiednich kodowań. Niestety nie mam odpowiedniego iterface :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co - nad pedałem hamulca masz czujnik - wystarczy się tam wpiąć

Ale z czujnika wychodzi jeden wspólny przewód na oba światła, a moduł monitoruje każdą żarówkę osobno, dlatego trzeba podać osobno jeden przewód od lewego stopu i jeden od prawego a nie jeden wspólny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale z czujnika wychodzi jeden wspólny przewód na oba światła, a moduł monitoruje każdą żarówkę osobno, dlatego trzeba podać osobno jeden przewód od lewego stopu i jeden od prawego a nie jeden wspólny.

 

odgrzeję kotleta :)

moduł monitoruje każdą żarówkę osobno, to fakt, ale na wyświetlaczu i tak nie daje znać która (L czy P) poszła, tylko tyle że jest spalona. Jeżeli tak jest, to po co ciągnąć kable do samego tyłu, skoro faktycznie można się wpiąć pod czujnik i zrobić rozgałęzienie na wejścia do przekaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moduł monitoruje każdą żarówkę osobno, to fakt, ale na wyświetlaczu i tak nie daje znać która (L czy P) poszła, tylko tyle że jest spalona. Jeżeli tak jest, to po co ciągnąć kable do samego tyłu, skoro faktycznie można się wpiąć pod czujnik?

To już zależy na podstawie czego moduł zczytuje informację,bo jeśli na podstawie płynącego prądu to kontrolka zaświeci się dopiero po przepaleniu obydwu żarówek,bo wtedy dopiero wartość prądu będzie zero,gdyż dopiero wtedy obwód będzie otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do licznika trzeba poprowadzić dwa przewody na pin nr 6 i 16 niebieskiej kostki ( w schemacie są te piny opisane jako wolne/nieużywane ale w rzeczywistości są podłączone)

 

Mam zamiar to zrobić. Czeka mnie tylko wyprawa do serwisu po przekaźnik i piny i będe działał. Mam tylko pytanie odnośnie tych pinów: Czy chodzi Ci o to, że podłączone są w liczniku czy fizycznie są juz we wtyczce niebieskiej i tylko trzeba sie w kable wpiąć czy trzeba dopiero wtyczkę uzbroić w te piny?

 

I jak z xenonami,czy ten przekaźnik je obsłuzy czu musi być inny. Niby na rozpisce na jego boku jest na światła przednie podane w pierwszym słupku 35w a w drugim 55, co by sugerowało, że i xenon i normalne można podpiąć, pewnie różnica jet w stykach , które trzeba podłączyć.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar to zrobić. Czeka mnie tylko wyprawa do serwisu po przekaźnik i piny i będe działał. Mam tylko pytanie odnośnie tych pinów: Czy chodzi Ci o to, że podłączone są w liczniku czy fizycznie są juz we wtyczce niebieskiej i tylko trzeba sie w kable wpiąć czy trzeba dopiero wtyczkę uzbroić w te piny?

 

I jak z xenonami,czy ten przekaźnik je obsłuzy czu musi być inny. Niby na rozpisce na jego boku jest na światła przednie podane w pierwszym słupku 35w a w drugim 55, co by sugerowało, że i xenon i normalne można podpiąć, pewnie różnica jet w stykach , które trzeba podłączyć.

 

Chodzi o to, że licznik już jest fizycznie przygotowany do tej funkcji, czyli wystarczy tylko podprowadzić kable na te dwa piny.

Xenon oczywiście obsługuje, podłącza się tak samo jak do zwykłych lamp.

W razie czego służę pomocą a mam nadzieję, że opiszesz montaż na forum.

Przekaźnik taniej dostaniesz na Allegro, wpisz w wyszukiwarce "przekaźnik 387".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. Szukałem na ebayu ale nie ma, napisałem do ludzi którzy wystawiają A6tki na części czy mają. Na allegro znalazłem za 35 zł nawet i chyba się skuszę-i tak do pl lece wkrótce. Znasz może numer katalogowy tych pinów?

Jak mi wyjdzie to oczywiście opiszę :)

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w takim razie pytanie do tych którzy już mają kontrolę przepalonych żarówek jaki był całościowy koszt zamontowania tego usprawnienienia w Waszych passatach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego jeszcze nie zamontował, ale koszt można łatwo określić. Przekaźnik na allegro od 45 zł z przesyłką, trochę kabli, piny, ewentualnie podwójne gniazdo na przekaźnik, żeby schludnie wyglądało-to tez raczej nie duże pieniądze. No i oczywiście potrzebny sprzęt do zgrania eepromu z licznika i wgrania zmienionego i vag do zmiany kodowania. Jak masz interfejsy juz to koszt niewielki-jak musisz interfejsy kupić to już gorzej, aczkolwiek jak ktoś lubi kombinować tak jak ja, to to się przyda jeszcze nie raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego jeszcze nie zamontował,

 

Jak to nie przecież kolega "pogromca" chyba już to ma w swoim passacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to wyczytałeś? Bo ja nigdzie nie widziałem wzmianki o tym, że już to założył, za to czytałem to:

 

Ja jeszcze nie zainstalowałem tego modułu, muszę kupić w ASO podwójne gniazdo przekaźnika i odpowiednie kable aby wszystko wyglądało jak fabryka chciała, poza tym dopiero niedawno montowałem tuner TV, musiałem demontować fotel kierowcy, progi itp. aby poprowadzić kable i jakoś nie bardzo chce mi się na razie powtarzać tego samego, aby dostać się do tych kabelków od stopu. Do tego pogoda też nie zachęca.Także chwilę się wstrzymam aż się nastroję:).

 

Ja jeszcze nie zakładałem, nie wiem czy jeszcze ktoś się tym interesuje tak poważnie bo na żadnym forum w PL nie znalazłem informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba faktycznie nikt tego w PL nie zakładał, wliczając mnie, części co prawda mam, ale tak się złożyło że ten passat w którym miałem to zakładać został sprzedany a w obecnym modze na razie co innego hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyczytałem tylko napisałem, że "chyba" założył, ale jak się teraz przekonałem to faktycznie w tym temacie wciąż czekamy na pioniera. Powiem szczerze, że sam się nad tym poważnie zastanawiam, ale wciąż nie mogę się przemóc w kwestii pocięcia fabrycznej instalacji, co w tym wpadku jest koniecznością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się to zrobić w B5 bez Cana na pełnym fisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, licznik nie jest przystosowany do współpracy z modułem.

 

Jeszcze odnośnie montażu to można to zrobić bez cięcia instalacji, tylko do odpowiednich pinów zakupić odpowiednie wtyczki z katalogu części VW i za ich pomocą połączyć kable. Ja będę próbował w ten sposób bo też nie chcę ciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie też powstrzymuje to cięcie i ciągnięcie dodatkowych kabli. Przekaźnik czeka w każdym razie ;)

 

---------- Post added at 16:04 ---------- Previous post was at 15:58 ----------

 

Dodam, że sprawdziłem na liczniku 3B0920929AX z 1/2 fis działanie kontrolki przepalonej żarówki i wyszło to co najmniej dziwnie. Po zmianie pierwszej wartości kontrolka nie zaświeciła, za to kontrolka otwartych drzwi umarła, po zmianie drugiej wartości kontrolka zaświeciła, bez żadnego komunikatu i dźwięku, ale za to licznik kilometrów się skrzaczył, już nie pamiętam czy pokazało się def czy jakieś krzaki, w każdym razie działał nie poprawnie. Nie wiem dlaczego tak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta...

Czy ktoś z Was finalnie pokusił się o montaż tego wynalazku ? Mam przekaźnik 387, 393 oraz gniazdo z kawałkiem wiązki do niego, jednak chętnie skorzystałbym z wskazówek kogoś kto ma to już za sobą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skończyło się tylko na zamiarze i kupnie przekaźnika niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja u siebie podłączyłem ten moduł, jak na razie działa bez zarzutów. Co prawda nie są kontrolowane wszystkie żarówki. Jest ich za dużo dla świateł pozycyjnych i moduł nie jest w stanie ich kontrolować.

Poniżej zdaję relację, co jak i gdzie podpiąłem.

Oczywiście że sam do tego bym się nie zabrał, nakłoniły mnie posty naszego kolegi z forum "Pogromcy".To dzięki jego schematom i opisom oraz osobistej pomocy udało mi się uruchomić ten układ.

To jedziemy:

 

Podłączenie modułu przepalonej żarówki. „383i 387”

Moduł:

Pin 1……………………………………..Zaśilanie z bezpiecznika S5 po włączonym zapłonie.

Pin 2……………………………………..Masa

Moduł złącze licznika niebieska kostka

Pin 9……………………………………..T23/6

Pin 3……………………………………..T32/16

Światła stopu :

Pin 5 i 7………………..Zasilanie z czujnika św. stopu, Przewód koloru czerwono-czarny. NIE PRZECINAĆ, tylko się do niego podpiąć, ponieważ ten przewód jest wykorzystany do kontroli trakcji i po jego przecięciu pojawi się błąd.

Pin 4………………………Wyjście z modułu do żarówki św. stopu na prawą lampę.

Pin 8…………………….. Wyjście z modułu do żarówki na św. stopu lewa lampę.

Pin 16…………………….Wyjście z modułu do środkowej lampy św. stopu (dodatkowej) listwa LED.

Jeżeli ktoś ma w trzeciej lampie św. stopu żarówki, zamiast LED, musi połączyć pin 16 i 6.

Uwaga: Każda żarówka musi być podłączona osobno. Czyli, czeka nas wykonanie kolejnej wiązki z trzech przewodów i przeciągnięcie jej do tylnych lamp świateł stopu. Kolor przewodu czerwono- czarny. Żeby je podłączyć, musimy odciąć oryginalne przewody zasilające żarówki i zaizolować je.

Światła mijania:

Tutaj wpinamy się przy skrzynce bezpieczników. Musimy je przeciąć i wpiąć je do modułu.

Moduł:

pin 11……………….. do zasilania po bezpieczniku nr 21, przewód koloru żółto-czarny, lewa lampa.

Pin 13………………… do przewodu który nam został po przecięciu.

pin 14………………… do zasilania po bezpieczniku nr 20, przewód koloru żółto-biały, prawa lampa.

Pin 15………………… do przewodu który nam został po przecięciu.

Światła pozycyjne:

Zważywszy że, paski po lifcie mają aż cztery żarówki św. poz. w tylnej lampie, nie da się jak na razie podłączyć modułu pod tylne lampy, próbowałem chyba już każdej opcji aby to zadziałało jak należy. Niestety moduł nie kontroluje więcej niż jedną żarówkę. Więc musiałem się zadowolić tylko podłączeniem do św. pozycyjnych. przednich lamp.

Pin 18…………………..do zasilania z bezpiecznika nr 23, św. pozycyjnego lewego, kolor przewodu szaro-czarny, są dwa takie same przewody, nas interesuje ten który idzie do przedniej lampy. Tniemy i podłączamy do modułu.

Pin 17………………….do przewodu który nam zastał po przecięciu, czyli do żarówki.

Pin 10………………….do zasilanie z bezpiecznika nr 22, św. pozycyjnego prawego, kolor przewodu szaro-czerwony. Podobna sytuacja jak z lewą lampą. Dwa przewody, interesuje nas ten do przedniej lampy .

Pin12……………………do przewodu który nam został po przecięciu.

Zostaje na m teraz podpiąć się z Vag-tacho i czytać zawartość epromu licznika. Zmieniamy komórki w epromie:

1E9 ……………….. A9 jest AA

1F7 …………………3B jest 01

Wgrywamy tak przerobiony wsad, rozłączany akumulator na kilka minut. Podłączamy VAG-a i dodajemy do kodowania licznika +08.

Cieszymy się nową opcją w naszych paskach.

 

Miłej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności