Skocz do zawartości
jsxx

[3BG B5.5] Wymiana postojowek przod - FOTO PORADA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zmienilem postojowki i porobilem przy okazji pare fotek moze komus sie przyda..

 

Robimy to tak :

 

1 Strona kierowcy(u mnie pasazer:) )

 

zdejmujemy oslonke zbiorniczka plynu do wspomagania(na wysokosci korka, od przodu i tylu sa zaczepy)

stronakierowcy1om0.th.jpgthpix.gif

 

 

(1) nastepnie zsuwamy w prawo uchyt od przewodow

(2) jak juz jest na boku, wyciagamy go z dolu z jednego zatrzasku i mozemy go przesunac calkowicie na bok

(3) zdejmujemy oslonke z lampy, najpierw do tylu, pozniej do gory

 

 

stronakierowcy2br1.th.jpgthpix.gif

 

Teraz mamy juz dostep do postojowek. Najlatwiej je wydostac ciagnac za kable.

 

 

 

 

Strona pasazera(u mnie kierowcy:) )

 

 

Odkrecamy dwie srubki zaznaczone na zdjeciu i zdejmujemy oslone

strpasa1gp6.th.jpgthpix.gif

 

 

Teraz wyciagamy przewod od filtra powietrza. Najpierw tam gdzie 1 ciagniemy do gory, pozniej tak jak pokazuje strzalka nr. 2 :)

strpasa2is1.th.jpgthpix.gif

 

 

Odkrecamy trzy srubki nr.1 i wyjmujemy caly element wedlug zdjecia (2)

strpasa3nf0.th.jpgthpix.gif

 

 

Odpinamy klapke i zmieniamy zarowke :)

strpasa4is9.th.jpgthpix.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pozycje wyciagamy na chama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to brutalnie zabrzmi ale tak :) upewnij sie ,ze chwyciles wlasciwe przewody i pociagnij w strone silnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie zrobilem i poszla, znaczy oprawa wyszla ;-)

Wymienione... ale samo dojscie i wymiana to chyba jakis nie niemiecki sposob.... ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3B też trzeba na chama pociągnąć? bo jak wczoraj obczajałem to jak kręcę żarówką to czuję jakby tam jakaś spręzynka była. nie chce niczego urwac bo szkoda by bylo:P:P

 

 

----------------------------------

 

szarpnięte - wyciągnięte:)

Edytowane przez _chris_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile wymian wytrzymują przewody za które musimy ciągnąć, żeby wytargać postojówkę ;-) ? Ale to i tak wygodniejsze niż wymiana żarówki kierunku z przodu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wsazówki jak wymieniac nie jest to takie trudne pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie też wymieniłem, wprawdzie ten opis znalazłem już po wymianie, jednak potwierdzam jego zgodność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie odnośnie wymiany żarników w oryginalnych ksenonach od B5 FL. Iść tą samą drogą, czy trzeba przy tym dokonać jakiś większych cudów? Niektórzy piszą o zdejmowaniu przedniego zderzaka, ale aż mi się wierzyć nie chce... Z góry dzięki za odpowiedź!

 

 

 

EDIT

 

Nie doczekałem się niestety odpowiedzi, ale chcąc podzielić się własnymi doświadczeniami po wymianie palników we własnym aucie powiem tyle, że niestety musiałem zdejmować zderzak. Na szczęście nie ma w tym zbyt wiele roboty (odkręcenie po 4 wkręty w każdym z nadkoli, następnie zdjęcie grilla i na końcu tablicy rejestracyjnej pozwala zdjąć już zderzak. Trzeba o niej pamiętać bo u mnie przynajmniej wkręty które ją mocują przechodzą przez belkę na wylot). Po zdjęciu zderzaka mamy z górki. odsłonięty jest już pas, trzeba odkręcić 5 wkrętów mocujących coś na podobę wzmocnienia belki zderzaka, a potem już lampy... Po 4 śruby na każdą ;) Składanie poszło jeszcze szybciej niż się można tego było spodziewać. Cała operacja trwała powiedzmy godzinkę - półtorej.

 

Nie taki diabeł straszny, chociaż pomysł zdejmowania tylu elementów do wymiany głupiego palnika jest co najmniej porażką...

Edytowane przez piotereq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że odkopuję stary temat ale chciałem bardzo podziękować koledze jsxx za ten poradnik. Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o motoryzację ale dzięki powyższemu opisowi dokonałem bezproblemowej wymiany postojówek. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy można odświeżyć zdjęcia pokazujące sposób wymiany postojówek w Passat b5 fl.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję wymienić swoje żarówki postojowe w passku b5 3b 1998r. i mam pytanie do Was.

 

Czy żarówki led będą pasować do żarówek światła mijania TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA +120%?

Które żarówki będą dobre:

http://allegro.pl/9-led-postojowki-canbus-smd-t10-r10-w5w-can-bus-fv-i5358291730.html

http://allegro.pl/zarowka-postojowki-13x-led-canbus-w5w-can-bus-fv-i5358292230.html

 

9 led czy może 13 led?

 

Kolejna sprawa (trochę z innej beczki), ostatnio zaświeciła mi się kontrolka (po czym od razu zniknęła) z wykrzyknikiem. Sprawdziłem płyn hamulcowy i stan jest. Klocki z tarczami wymieniałem chyba w tym roku na nowe, z tyłu też jakoś 2 lata temu. Dziwne bo hamulce działają bez zarzutu i nie wyczułem nic niepokojącego.. W przeciągu kilku dni zdarzyło mi się już drugi raz zapalenie tej kontrolki i zniknięcie po kilku sekundach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blease - co do postojówek skontaktuj się z Tomnik, generalnie robi moduł LED chyba całego oświetlenia Passerratti :) Nie mogę znaleźć konkretnego wpisu , ale widziałem jego efekt ( na foto ) w 3B5 i jest nader zadowalający ( jak dla mnie ).

 

Co do diody - możliwe że masz przerwę na przewodzie od czujnika hamulca - sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bigoos - dzięki za odpowiedź. Co do modułów LED kiedyś się z nim kontaktowałem, na razie chciałbym tylko pozycyjne żarówki wymienić i kupić z allegro albo w sklepie.

 

Co do diody nie sprawdzałem tego przewodu, nie wiem dokładnie gdzie on jest.. :/

 

I takie pytanie, czy gdybym miał pozycyjne ledowe, a mijania mam takie bielsze żółte (nie są takie standardowe żółte tylko mają ciut bielszą, ale nadal żółtą barwę) to czy będzie się do rzucało w oczy podczas normalnej jazdy dziennej? Bo nie chciałbym aby to wyglądało "wieśniacko" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem samochód i prawy postój z przodu nie działa. Jaką żarówkę powinienem kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde moze to banalne, ale NIE mogę znaleźć postojówek.. ehh - w sensie po omacku :)

Postojówki są w miejscu gdzie długie (za tą osłoną plastikową, prawda ?)

Żeby wymienić postojówki, muszę wyciąnąć silniczek od regulacji wys. lampy ?

 

Ni hu hu nie moge sobie dać rady :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam gdzie "długie", najłatwiej je wymontujesz ciągnąć za kabelki. Nic się nie urwie.

Silniczki zostaw w spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz moze jakies zdjęcie jak tam dokladnie wyglada ?

Probowalem robic telefonem ale nie moglem zpalac ostrosci - nie wiem jak dokladnie wyglada ta oprawka, jak ja wyjac i jak wlozyc, hmm

 

Jakies kabelki tam "wymacałęm" ale było wiecej niz 2 (wiec pewnie od długich wymacałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności