Skocz do zawartości
dszyszko

Silnik AFN i rozrzad

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie gdzie w okolicach śląska mogę za rozsądne pieniacze oddać paska na wymianę rozrządu?? silnik AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością polecam serwis VW pana Daneckiego w Piekarach Śląskich,to profesjonaliści.Jeden mankament,czas oczekiwania,niestety trzeba się umówić na termin wizyty ze sporym wyprzedzeniem.Ale jeśli taka ma być cena spokoju...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pana Daneckiego bardzo dobrze znam:) wymieniałem rozrząd u niego rok temu :) tylko problem z tymi terminami ale chyba bede musiał poczekac i wrócic do starego dobrego (najlepszego) mechanika:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam passata afn i niedawno wymieniałem rozrząd, mianowicie okazało się że nie miałem zamontowanej rolki prowadzącej. Przed wymianą kupiłem rolkę prowadzącą (śruby mocującej w komplecie nie było), jednak mechanik który robił mi rozrząd stwierdził, że jak nie było to nie trzeba i w starszych modelach w tym silniku jej standardowo nie było, ale w moim jest miejsce przykręcenia owej rolki. Rolka nie została zamontowana bo nie mieliśmy śruby mocującej, a sklepy były już zamknięte. Tak więc dalej jeżdżę bez tej rolki, no i pytanie musi być czy nie musi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta mała, pomiędzy wałkiem rozrządu a pompą, to musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez rolki prowadzącej??Ciekawostka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolka prowadząca która znajduje się na samej górze nad paskiem rozrządu, lekko ma dociskać pasek żeby lepiej nachodził na zęby koła wałka rozrządu.

Mój afn zrobił bez rolki prowadzącej pełne 60tys, nie wiem jak było wcześniej, może rolka była. Teraz też jej nie mam, dlatego pytam czy ona aż tak bardzo potrzebna? pytanie do fachowców:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego pytam czy ona aż tak bardzo potrzebna? pytanie do fachowców

Rolka koniecznie ma tam być. Nigdy nie było takich AFN bez rolki odwracającej, mechanik chyba zmęczony robotą był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień mechanika rolki tej nie było w silnikach D i TD nie wiem jak w SDI w TDI-kach była i powinna być skoro germany ją zamontowali .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak co do mechanika to ja juz swoje zdanie mam:) jak fabryka zrobiła to tak powinno być, ale zastanawia mnie to dlaczego jest to tak niezbędny element skoro to auto już zrobiło 80tys bez tej rolki? Mój Brat jak wymieniał przede mną rorząd mówił że rolke taką kupował a wcześniejszy mechanik nie wiadomo co z nią zrobił (pewnie zostawił dla siebie). Auto jeździ już długi czas bez tej rolki i nic sie nie dzieje! zakładać czy jeździc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładać oczywiście.Wszystko jest kwestią użytkowania,nikt nie powiedział,że bez rolki napinającej nie pojedzie....Nie miałeś żadnych symptomów nieprawidłowości??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyższych obrotach pasek na tym odcinku bardziej skacze bez tej rolki. Powoduje ona nieznaczne ugięcie paska, co przekłada się na opasanie sąsiednich kół zębatych. Są rzeczy, które wyglądają na dziwne i zbędne ale okazuje się, że mają swój sens. Może przykład dziwny, ale porównywalny. W pewnym serwerze (IBM Blade System) konieczne (zalecane) jest zamontowanie plastikowych zaślepek w nieużywanych slotach pamięci RAM. Dziwne, bo po, skoro nie posiadają elektroniki. Odpowiedź w celu zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Tu podobnie, "na chłopski rozum" ta rolka wygląda na zbędną (tak jak te zaślepki w serwerze - on bez tego też będzie działał), a jednak ktoś ją po coś zaprojektował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych dziwnych objawów nie ma, jednak tak jak napisaliście wyżej: jak zostało zaprojektowane tak powinno być, trzeba założyć. pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wita mam pytanie odnosnie rozrzadu do afn przymierzam sie do wymiany i znalazlem rozrzad z nr katalogowymi gates 5223xs, napinacza ruville 55426 i rolki prowadzącej ruville 55415 i chcialbym sie dowiedziec czy bedzie pasowac plyg&play?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazlem rozrzad z nr katalogowymi gates 5223xs, napinacza ruville 55426 i rolki prowadzącej ruville 55415 i chcialbym sie dowiedziec czy bedzie pasowac plyg&play?

Według katalogu Ruville, będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie dziwne pytanko? Wczoraj p[odczas przerwy w pracy kolega mi powiedział że wcześniej miał pasek Geates-a rozrządu orginalny i samochód chodził normalnie a teraz założył Contitecha i samochód troszke jakby stał się bardziej mułowaty...Możliwe to jest że od paska tak by się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe to jest że od paska tak by się stało?
Nie. Raczej niedbale ustawione koła przy wymianie rozrządu i jest lekko przestawiony. Niech sprawdzi VAG-iem TDI-timing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. Raczej niedbale ustawione koła przy wymianie rozrządu i jest lekko przestawiony. Niech sprawdzi VAG-iem TDI-timing
chyba że zła ilość ząbków na pasku to za cholere nie ustawisz rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech sprawdzi VAG-iem TDI-timing

 

Dokładnie jak radzi kolega. O ile to VP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,czy wymiana była przeprowadzona z blokadami,no i jaki silnik? Wymieniałem kiedyś rozrząd w Bora 1.9 tdi na pompkach i na nowym pasku było przesuniecie jakieś 2 może 3 milimetry.Było dokładnie widać na tzw. fasolkach.Gdybym robił wymiane bez blokad silnik może by pracował inaczej.Nawet byłem drugi raz w sklepie żeby spr. jeszcze raz pasek w katalogu.

Edytowane przez 08michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności