Skocz do zawartości
dszyszko

Silnik AFN i rozrzad

Rekomendowane odpowiedzi

tak jest panowie ta kreseczka oznacza moment w którym następuje wtrysk paliwa to jest kilka stopni przed GZP tłoka i dla waszej informacji są lampy stroboskopowe do silników wysokoprężnych którymi ustawia sie zapłonik a ten znak się wtedy przydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreseczka kreseczką ja mam jedno no może dwa pytania odnośnie tego afn i rozrządu oraz pompy. Chciałam dziś kupić na allegro pompe firmy SKF i niestety niewiem którą wybrać bo nie widzę różnicy poza ceną i numerem katalogowym skf-u , a porównując modele pojazdów do których są przeznaczone wychodzi że obydwie pasują. Może ktoś wie na czym polega ta różnica,.Bardzo proszę o odpowiedż zależy mi na czasie (za dwie godziny mąż wraca z pracy i części muszą być zamówione hihi).

http://www.allegro.pl/item934985215_pompa_wody_skf_vw_golf_passat_1_6_1_8_2_0_1_9_tdi.html to jest jedna

http://www.allegro.pl/item930318390_pompa_wody_skf_audi_a4_a6_vw_passat_polo_1_9tdi.html to jest druga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja kupiłem taką jak w pierwszym linku, nie pasowała a niby do AFNa(mój jest marzec '99)... Miałem w swoim taką jak w drugim linku. Kolega w drugim passku AFN(styczeń '98) też ma taką jak ja/drugi link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet od tej pierwszej tłumaczył że różnią się tylko jakąś tylnią obudową tzn w tej droższej wersji ta obudowa jest a w tej tańszej nie ma w intercarsie też coś o tym gość mówił. Niewiem już sama o co chodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z moim mechanikiem próbowałem założyć tę z obudową to nic nie dało się zrobić, trzeba było na szybko kupować tą bez obudowy w sklepie bo auto rozłożone (robiłem też rozrząd)... Tę z obudową kupiłem w sklepie internetowym, a jak w normalnym sklepie powiedziałem że chcę pompę do AFNa to od razu mi dali tą bez obudowy, podobno teoretycznie obie pasują, ale oni zawsze sprzedają tą drugą. Naprawdę mam zagadkę jak można tą pierwszą zamontować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AFN pompa wody ma nr 028121004 i jej odpowiednikiem w SKF jest VKPC 81615 więc prawidłową odpowiedzią jest link drugi ;) - klik

 

Sprzedający na alledrogo powiedzą wszystko by opchnąć towar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam te numery w Emi(pół dnia już siedze i główkuje:) i wszystko wskazuje że ta droższa powinna być dobra tylko po jaką cholerę wypisują przy tej tańszej że pasuje i to sporo znalazłam tych ogłoszeń u różnych sprzedawców??

W katalogu Etki nie znalazłam nawet oryginalnego numeru tego zamiennika z pierwszego linku następne tłumaczenie faceta brzmiało że oznaczenie mogło się zmienić a część pozostała ta sama. Niewiem ile w tym prawdy.

Edytowane przez niuskamala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup tą z drugiego linka, moim zdaniem to jest ta właściwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W katalogu Etki nie znalazłam nawet oryginalnego numeru tego zamiennika z pierwszego linku następne tłumaczenie faceta brzmiało że oznaczenie mogło się zmienić a część pozostała ta sama. Niewiem ile w tym prawdy.

Chyba naprawdę chcesz kupić dwie pompy - najpierw kupisz tą z pierwszego linka (bo tańsza) by za chwilę nabyć prawidłową z drugiej aukcji...

Wszędzie masz podane, że ta pompa nie będzie pasować - więc w czy problem? Kup tą właściwą (z drugiej aukcji) !!

Jest droższe ale WŁAŚCIWA!

 

A gościo wciska kit bo po prostu chce opchnąć część. Na aukcji może napisać co tylko chce. Jak widzisz na płocie napisane d..a - podchodzisz ją klepnąć?? :-D

 

EDIT:

Ta z pierwszeo linka pasuje do AFN ale w G3 i pasku b4.

:ok: Dokłądnie tak :ok:

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z pierwszeo linka pasuje do AFN ale w G3 i pasku b4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie dzięki za rozwikłanie zagadki:) szczególne podziękowania dla kolegi tony(tonego?) za bardzo fajne odzywki i męskie zachowanie w stosunku do kobiet :) Pozatym nie lubię jak coś mnie trapi i staram się znależć rozwiązanie to po pierwsze a po drugie nie jestem rozrzutna więc każdy grosz się liczy i nie widzę w tym nic złego że próbuję się zorientować co i jak. Po trzecie kto pyta nie błądzi i napewno nie jeden facet zastanawiał się nad ta samą sprawą a co dopiero ja biedna kobitka:)Pozdrawiam i dzięki :)

Może się upewnie jeszcze co do rozrządu czy ten bedzie ok

http://www.allegro.pl/item940562209_rozrzad_kpl_skf_vw_polo_passat_1_9_tdi_90_110_km.html

Edytowane przez niuskamala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok w takim razie dzięki za rozwikłanie zagadki

Od tego jest to Forum ;)

...za bardzo fajne odzywki i męskie zachowanie w stosunku do kobiet

Mam nadzieje, że nie odebrałaś tego dosłownie - zastosowane porównanie było tylko dla wzmocnienia wypowiedzi ;)

Do życia trzeba podchodzić z dystansem. :fajny

Jeśli jednak Cię to uraziło - najmocniej przepraszam :kwiatek

Pozatym nie lubię jak coś mnie trapi i staram się znależć rozwiązanie

Kto pyta nie błądzi ;) Ważne by były to mądre pytania - i takie zadałaś :ok:

Bo jakbyś spytała "jaki olej?" - to by Cię chyba moderatorzy rozstrzelali ;)

nie jestem rozrzutna więc każdy grosz się liczy i nie widzę w tym nic złego że próbuję się zorientować co i jak.

... i nikt Ci tego nie zarzuca :ok:

kto pyta nie błądzi i napewno nie jeden facet zastanawiał się nad ta samą sprawą a co dopiero ja biedna kobitka

... i dlatego wspólnymi siłami doszliśmy do rozwiązania.

Może się upewnie jeszcze co do rozrządu czy ten bedzie ok

http://www.allegro.pl/item940562209_...90_110_km.html

Będzie OK :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko gra nie mam żadnych pretensji i urazy:)Ważne że rozrząd zamówiony pompa będzie dziś kupiona w intercarsie także teraz z dwie grzewki piwa i bedę kibicować mężowi przy wymianie:)Jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dwie grzewki piwa i bedę kibicować mężowi przy wymianie
- też chciałbym taką żonę :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! pasek albo paski jak kto woli wymienialem sam plus dwa napinacze .odkrecania co nie miara najlepiej srubki wkrecac sobie potem w te odkrecane miejsca lub tez odkladac gdzies wg kolejnosci odkrecania , po skreceniu zostaly mi dwie takie blachowkrety :P kolega co zajmuje sie profesjonalnym warsztatem smial sie ze tylko dwie jak sie okazalo calkiem nie dawno byly od zderzaka pod spodem takze nie grozne :P

 

 

Nie musicie sciagac calego przodu wystarczy tylko odchylic lekko jest dosc miejsca uwazajcie na klime zeby nie uszkodzic weży, na zdjeciu widac jak poradzilem sobie z weżami od chlodnicy , troche mi ucieklo plynu ale to nic :

dsc05326o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

pompy wody nie wymienialem bo nie jest na pasku w AFN wiec zerknelem tylko na jej stan. pozaznaczalem sobie bialym markerem dla orietacji zebatki, ale nie zablokowalem tego kola tam zaznaczylem na zdjeciu po przesunieciu zebatki bedzie miejsce aby je zablokowac wsadzic wiertlo albo cos w tym stylu no ja tego jak juz mowilem nie zrobilem i jak sciagnelem pasek ta zebatka byla pod cisnieniem wtryskow i mi sie przesunela oczywiscie panika pozostalem dwie zostalu w swoim miejscu

 

39090972.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

panika jak juz mowilem wypilem piwko nalozylem nowy pasek, starszy byl o jakies 1,5 cm rozciagniety ale to robilo wlasnie roznice na zebach jakis milimetr , nowy wsadzilem zalozylem napinacz trzeba miec specjalny klucz do napinania wiec ja sobie zrobilem sam go zespawalem obcielem z elektrody koncówki przyspawlem je to blaszki w odpowiedzniej odleglosci od siebie (suwmiarką mozna sobie zmierzyc dziurki na napinaczu) dospawalem raczke i poszlo krece patrze a te nieszesne nie zablokowane kolo wraca co pozycji odziwo tamte stoja w miejscu wrocilo do pozycji od znaczku bialego markera sukces jeszcze tylko pare pare obrotow dolna zebatka co by sie zeszly znaczki idealnie po zrobieniu jednego kola obrotowego :P

 

pasek od klimy zalozylo sie bez problemu ale pasek od alternatora to juz byl meksyk haha nie pamietalem jak stary pasek obtaczal te kola wiec kombinowalem jak nic aby go zalozyc

 

oprocz tego duzo zapieczonych srub :( sposob podgrzewalem palnikiem a potem szybko chlodzilem woda dostawaly szoku leciutko mlotkiem w klucz pyk pyk i puszczaly

Edytowane przez xmalpa23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem na wymianie rozrządu w moim AFNie. bez wyjmowania przedniej belki, bez problemów. czas wymiany około 2 godzin, łącznie z wymianą filtrów paliwa, powietrza i kabinowego, oraz uszczelniacza wałka pośredniego zapłaciłem 220pln. warsztat z moich obserwacji godny polecenia, kameralny, czysty i fachowy.

pozdrawiam

Edytowane przez marcinradom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzecia rolka napina pasek klimy lub alernatora jak sie nie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oprocz tego duzo zapieczonych srub sposob podgrzewalem palnikiem a potem szybko chlodzilem woda dostawaly szoku leciutko mlotkiem w klucz pyk pyk i puszczaly

 

sruby do wymiany bo chyba stracily swoje wlasciwosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kronikarskiego obowiązku wklejam fotki wymienionych przeze mnie elementów:

 

rozrzad1.jpg

 

rozrzad2.jpg

 

rozrzad3.jpg

 

paliwo.jpg

 

powietrze.jpg

 

olej.jpg

 

kabinowy.jpg

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności