Skocz do zawartości
dszyszko

Silnik AFN i rozrzad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

temat rozrzadu juz byl poruszany wiele razy, jednak chyba nie do konkretnego silnika (modelu), Pytanie do osob, ktore maja takie silniki 1.9 TDI (110KM), chcem wymienic caly rozrzad i pyttanie, co? Kupilem juz pasek rozrzadu, rolke odwracajaca oraz napinacz. Czy cos jeszcze? Wedlug roznych rysunkow nie widze nic innego, ale mam informacje ze sa tam jeszcze inne dwie rolki, tylko gdzie? Oczywiscie na koncu wymiana paskow klinowych, ale to inny temat. Glownie mi chodzi ile jest rolek w silniku AFN, ma ktos jakas dokladna instrukcje do takiego silnika, proasze o informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Absolutnie wszystkie rolki i napinacze. Obowiązkowo, również wszelkie śruby mocujące oraz szpilki rolek i napinaczy. Pompa jeśli dobrze pamiętam to lata tam na pasku wielorowkowym przy AFN-ie.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki za info, a jestes w stanie powiedziec ile jest rolek bo jak bylem w AutoPartnerze to jest 1 a inna osoba w serwisie Skody mowi ze sa 3 i teraz juz sam nie wiem :) Chyba za rolke nie uwaza sie kola zebatego od walka rozrzadu czy pompy paliwoewej? Co do pompy wodnej to fakt jest zasilana paskiem klinowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOrmalnie jestem w szoku, bo mam ksiazke sam naprawiam, mam rowniez zdjecie swojego silnika i za chol.... nie widze 3 rolek, tylko jedna na samej gorze kolo kola od walka rozrzadu, dochodza do tego 5 kol zebatych i napinacz i wiecej nic niewidze, gdzie sa te pozostale rolki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze napisze dokladnie co widze wg rysunku i tego co mam w silniku, od gory jadac w prawo mam:

- kolo walka rozrzadu

- rolke kierujaca

- kolo pompy wtryskowej

- kolo walka posredniego

- kolo paska zebatego na wale korbowym

- rolka napinajaca (napinacz)

- i z powrotem kolo walka rozrzadu

 

NIc wiecej nie ma, chyba ze za rolki ktos uwaza kola zebate od pompy, badz walu korbowego? Albo sruby ktorymi sa przykrecone?

Wyjasnijcie prosze, bo cos mi sie nie zgadza :)

Probuje znalezc jakis informacji na temat AFN w necie, ale krucho jest z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka propozycja z mojej strony zadzwoń do servisu VW i zapytaj ile rozrząd i co wchodzi w jego skl;ad:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK juz wszystko wiem na temat rozrzadu :)

Tak dla informacji dla osob ktore beda w przyszlosci wymieniac rozrzad w silniku AFN 1.9 TDI 110KM.

 

W sklad rozrzadu do wymiany wchodza:

pasek rozrzadu - 1szt. - 102,10zl

napinacz - 1szt. - 141,30zl

rolka prowadzaca - 1szt. - 100zl

 

wedlug serwisu to wszystko!!!

 

oprocz tego wymienilem:

- sruba (szpilka) od napinacza - 1szt. - 15,31zl

- sruba od rolki - 1szt. - 1,92zl

 

warto rowniez od razu wymienic paski klinowe, jak juz jest rozebrane wszystko i tak:

- pasek alternatora - 1szt. - 58,20zl

- pasek klimy - 1szt. 24,90zl

 

Co do wymiany tak jak napisalem, wedlug ASO wystarczy tylko 3 rzeczy, reszta zalezy tylko od uzytkownika, mysle ze warto bo nie duze sa koszty.

Ceny te sa wedlug AutoPartnera w Gdansku, wiec orientacyjnie wiadomo co i ile.

Ja mam znizke w AP 40% i laczny koszt 285,92zl wiec nie sa to duze koszty.

 

Aha i tak a pro po zadnych 3 rolek nie ma, ani pompy wodnej na tym pasku, co nie ktorzy gdzie opisywali :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ani pompy wodnej na tym pasku

No tu to mnie zaskoczyłeś - sam osobiście kupowałem pompę wodną do mojego auta. Kolega, były pracownik ASO VW radził (i nie tylko on), żeby wymienić ja przy wymianie rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pompa wody jest na innym pasku, nie na tym od rozrządu. Zaleca się wymianę pompy wody wraz z paskiem rozrządu o ile pompa napędzana jest przez pasek rozrządu, w innych typach silnika. W przypadku AFN nie ma żadnego problemu by wymiany dokonać w innym terminie i bez konieczności rozgrzebywania rozrządu. A kolega Dużego postępował chyba zgodnie z opisem czynności obsługowych w ASO i stąd ta sugestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe co do wymiany pompy wodnej, jednak widac rozne serwisy roznie na to patrza, tzn moja zona pracuje w ASO Skody i tam mi wymieniali pasek i dla nich wystarczylo tylko wymienic pesek, napinacz i rolke (nawet bez szpilki), rowniez bylem w serwisie ASO VW w Gdansku i rowniez mi tylko to doradzili do wymiany, wiec widac roznie to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, byłem w ASO Skody w Legnicy na WAG-u i gdy swojego czasu pytałem o wymianę rozrządu, to powiedziano mi , że nie wymienią mi bo potrzebne są szpilki a do mojego silnika nie mają. Hmmmm??? :609: Co kraj to obyczaj. :610: Ale duży plus dla ASO za fachowość. :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. chcialem zapytac jaki jest tzw punkt martwy w silniku afn. pytam poniewaz w moim passacie na kole jest dwa znaki. jeden to "0" a drugi to "I". wiec na ktorym z niech mam sie wzorowac przy ustawieniu rozrzadu? miedzy 0 a I jest okolo 1,5 cm odstepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g książki na 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ale obecnie mam ustawiony przez mechanika na "I" i samochod w miare chodzi, tylko troche ciezko pali na zimnym silniku, czego nie bylo przed wymiana rozrzadu. czy w takim razie przestawic go na punkt "0"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym przestawił na 0, bo na I to chyba jeden lub więcej ząbków na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co w takim razie jest to "I"???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia po co to I. Nigdzie nie znalazłem na ten temat informacji. Może koledzy z forum coś wiedzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy te I to jest injection czyli wtrysk czyli po chłopskiemu w tym momencie ma być wtrysk paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie to znaczy intercooler :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności