Skocz do zawartości
Gość jorge

usterkowość silnika 1,8 TSI - Wasze opinie proszę

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgodzę się z tym kultem diesla. To działa nawet tak, że benzynę sprzedaje się w mgnieniu oka bo jest jej mało. Jest coraz większa świadomość tego, że diesle są opłacalne przy przebiegach rocznych 30.000 i wyższych. Poniżej tego stanu robi się tylko dieslowi krzywdę np niedogrzewając go zimą. Przyjdą problemy z DPF to oczka się otworzą. Ja robię 10-12 kkm rocznie i o dieslu nie pomyślałem nawet. Swojego benzynowego Forda sprzedałem w 2 dni bo na otomoto były takie tylko trzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się z tym kultem diesla

Ja tez sie nie zgadzam chociaż nastepny samochod pewnie kupie z tym silnikiem. Tylko powiedz to polskiemu polakowi wybitnemu znawcy motoryzacji dla którego liczy sie passacik w dizelku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zgadza się jak ktoś jest ślepo zapatrzony w magię diesla to nic do niego nie przemawia, podajesz argumenty jak na tacy, że TSI bardziej komfortowe, cichsze, szybsze, daje większą frajdę z jazdy, nie tak awaryjne, tańsze jako nówka w zakupie ale pada pyt.ile pali w trasie i mówisz, że np. 7l a ta osoba, że TDI by spaliło 5-5,5l i on woli diesla koniec kropka... na szczęscie coraz więcej ludzi budzi się z tego ślepego zapatrzenia "tylko diesel"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już całkiem się ockinie kiedy auto na gwarancji i padł DPF :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znowu racja, ale Jak Ty to ze spalaniem robisz? Ja nie mam cięzkiej nogi ale nie spadłem poniżej 6,3 l.

 

Nic szczegolnego, niskie obroty i takie wyniki wychodza, ale jak droga jest dobra i jade na tempomacie. Odstatnia wycieczka po mazurach, 1000km w trasie, troche wyprzedzania i miejscami szybciej niz te 110 przy srednim 6.3l.

 

Ile by diesel spalil mniej, 1l?

 

Argumenty fanow diesli mnie rozkladaja na lopatki, kupuja samochod za 100kPLN i martwia sie roznica 20PLN jadac nad morze.

Do limuzyny jaka jest passat cicha t.benzyna pasuje znacznie lepiej niz klekot.

Ale sa ludzie ktorzy przy cenie paliwa 4.95 sa szczesliwi a przy 5.02 jecza ze nie stac ich na wyjazd samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od 2 lat jeżdżę 1.8TSI man, przebieg 97tys, bez nawet najmniejszej awarii. Przegląd i wymiana oleju w trybie longlife czyli co 30tys, silnik nie bierze oleju! Z racji kończącej się gwarancji rozważam wstawienie programu MTM, aczkolwiek nie wiem czy gra jest warta świeczki przy tym przebiegu? Liczę na Wasze opinie :) Uzytkuje tez 2.0TDI 170KM w kombi 2008r z DSG, przebieg 103tys i szczerze polecam "benzynę", pali może średnio litr wiecej, większa frajda z jazdy, ciszej, kulturalniej:), znacznie tańsze przeglądy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 1.8 TSI w automacie - poruszam sie głównie po mieście

wznawiając wątek spalania lekko jestem zaniepokojony podawanymi przez Was poprzednio parametrami - u mnie zejście poniżej 11,0l w codziennych w-wskich korkach (dojazd z Łomianek do centrum 1h około 40 km ) jest niemożliwe. W trasie, owszem, jadąc 120-130km/h na kawałkach dwupasmówek spala 8,5-9,0. Ale zjazd na normalną drogę z jednym pasem w jednym kierunku, nieprzekraczanie 120km/h ale bezpieczne dynamiczne wyprzedzanie niezliczonej ilości Tir-ów - z klimą czy bez to 9,50-10,00l

Jeżeli chodzi o kulturę pracy, elastyczność w połączeniu z automatem A6ZF tiptronic daje fantastyczny komfort podróżowania. Natomiast sam samochód przy szybkiej jeździe 160-180 jest podatny na wiatr i dość trudno utrzymać prosty tor jazdy - lekkie kątry kierownicą są niezbędne - czuć przechyły na boki - sprawę właściwości zawieszenia pomijam. Być może to subiektywna ocena - porównuje do porzednich samochodów - w BMW nie było o tym mowy, a w vectrze prowadzenie przy większych prędkościach oceniam jako bardziej stabilne i pewne.

Nie wiem co to awaryjność na razie - chciałbym żeby tak zostało :)

Nie wrócę do diesla i manualnej skrzyni - chyba że kupię imprezę albo evo

1.8 TSI polecam z całą odpowiedzialnością pomimo spalania - 160ps wystarcza.

 

polecam upgrade do RNS 510 na V7.1 - znalezione i przetestowane - Allegro - działa - menu po polsku.

Edytowane przez zajace2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już o swoim spalaniu pisałem tutaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1386990#post1386990

 

Oczywiście skrzynie mam manualną i jazda w przewadze pozamiejska, a jeśli miasto to kilku tyś dziura lub zakorkowane obwodnice Opola więc z warszawskimi korkami równać się nie mogą.

Tendencji do niestabilności przy wysokich prędkościach nie zaobserwowałem, ale przyznam, że poczucie stabilności jest znacznie mniejsze niż w moim poprzednim Fordzie Mondeo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wrócę do diesla i manualnej skrzyni - chyba że kupię imprezę albo evo

impreze diesel to może znajdziesz ale o evo z tym silnikiem będzie ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło mu o skrzynię w manualu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam 1.8 TSI w automacie (...)elastyczność w połączeniu z automatem A6ZF tiptronic

Chyba raczej DSG a nie Tiptronic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie DSG - dsg jest dwusprzegłowa - ja mam automat A6ZF tiptronic

 

zdjęcia ze środka (nie mam zdjęć samej skrzyni):

https://picasaweb.google.com/102673584576833738040/20110530B6200818TSI?authkey=Gv1sRgCJqJ9OjC_PiVmwE#

Edytowane przez zajace2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się z pytaniem pod temat. Przejechałem swoim samochodem 2000 km. Czy dalej ograniczać się z ostrzejszą jazdą, czy dalej uważać z obrotami. Jeśli tak ile jeszcze km tak nakręcić ?

 

Po tym zakładanym przebiegu jadę zmienić oliwę i filtr.

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jeździłem 1500 km, później zmiana oleju, i juz normalna jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mi zasugerowano w ASO, ze 2 kkm to jednak trochę za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi mówiono w ASO że nowych silników się juz nie dociera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile powinno wlewać się oleju do silnika, aby wraz z zmianą filtra bagnet pokazywał polowe pomiędzy min a max. Wiem, że serwisy leją na max, a to nie jest zbyt zdrowe. Wychodzą w ten sposób na przeciw tym zapominalskim,którzy zaglądają pod maskę jak już się zaświeci jakaś kontrolka. Ja jednak wolę sam kontrolować poziom i dolewać w razie potrzeby. Ryc może tez mój silnik brał oleju nie będzie bo póki co jego stan się od nowości nie zmienił. W każdym razie chce mieć wlane właśnie tyle aby poziom był w połowie.

Więc ile to jest ?

 

Off top. Jeździłem z swoim Fordem do Frankcarsu do Cz-wy. Woziłem swojego Castrola Edge, bo go tam nie mieli. Kiedyś zawiozłem bańkę 5l (do silnika wchodziło 4l). lali mi całą 5 litrową bańkę - "fachowcy". Myślałem, że mnie szlak trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 1.8 TSI z 2009r., użytkowany od 2010 roku.

 

Jeśli chodzi o olej, przy 12 tyś na bagnecie było prawie minimum, wlałem litr oleju i na bagnecie max. Wcześniej nie sprawdzałem oleju, także nie wiem ile było przy wyjeździe z salonu. Jeśli chodzi o "docieranie" po wyjeździe z salonu przez jakieś 1000 km jeździłem spokojniej, olej od nowości nie był jeszcze wymieniany.

 

Co do spalania, w trasie na odcinku 2,5 tyś km przy prędkościach ok 130 km/h (średnia ok 100 km/h) spalił 7,3 l. Jeśli chodzi o miasto średnia to 9,5 - 9,8 l. Oczywiście są to wskazania komputera pokładowego. Jazda dynamiczna w większości po mieście. Aktualnie mój przebieg to 16 tyś i odpukać bezawaryjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to mój pierwszy wpis na forum - dzień dobry.

Czekam na odbiór Passata cc z silnikiem 1.8 tsi.

Jaka jest nazwa kodowa tego silnika w Pasku cc (lub B7)?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

to mój pierwszy wpis na forum - dzień dobry.

Czekam na odbiór Passata cc z silnikiem 1.8 tsi.

Jaka jest nazwa kodowa tego silnika w Pasku cc (lub B7)?

 

Pozdrawiam

zerknij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności