Skocz do zawartości
Gość jorge

usterkowość silnika 1,8 TSI - Wasze opinie proszę

Rekomendowane odpowiedzi

Ja panowie czarno widzę ten chip tunning.

Nie chciałbym się obudzić z ręką w nocniku w przypadku jakiejś usterki gdy VW Poland uprzejmie poniformuje o utracie gwarancji z powodu owego chipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten chiptuning który jest na tej stronie to lipa, bo od stycznia dopiero dostępne są protokoły komunikacji z komputerem do TSI 1.8. Zwłaszcza, że na zdjęciach widać niby jakieś kosteczki, a tuning takich silników robi się poprzez zmianę software'u.

 

Ja mam silnik 1.8 TSI chipowany przez V-Tech jako pierwszy w Polsce. Chipowany był jak mialem 15kkm, a teraz mam 40kkm i wszystko nadal w nim działa jak należy. Nie słyszę żadnych zgrzytów ani stuków. Słychać natomiast turbinę w momencie przekraczania 2.5 tys. obrotów.

 

Ogólnie silnik bardzo okiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze. Posiadam passata 1.8 TSI , autko super ale nie mogę uzyskać informacji czym spowodowane są lekkie szarpnięcia podczas postoju. Nie jest to bardzo uciążliwe ale chciałbym wiedzieć co to jest. Czy za parę tys. km. nie będzie to kosztownym problemem jak się skońc zy gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość golob

Też się nad tym zastanawiam. Wprawdzie zadałem pytanie człowiekowi z volkswagena i powiedział, że trzeba po prostu co jakiś czas wprowadzać silnik na wysokie obroty bo one wbrew pozorom tego potrzebują (są to tzw. silniki wysokoobrotowe) i w ten sposób trzeba "przedmuchiwać" turbinę. Ma to pomóc. Pomimo, że tak robię nie zauważyłem radykalnej poprawy. :( Ponadto, pilnować, żeby coś tam :638: przeczyścili na przeglądzie, bo czasem o tym zapominają. Niestety nie zapamiętałem co to ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy silnik potrzebuję od czasu do czasu lepszego traktowania, ale z tym, że TSI potrzebuje przegonienia w celu przedmuchania turbiny to się nie zgodzę ;) Tam nie ma zmiennej geometrii, którą trzebaby przedmuchać. Podczas normalnego przyspieszania ta turbina już daje z siebie wszystko, tzn. układ regulacji działa cały czas, a nie tylko jak się dochodzi do 7000obr/min ;)

 

Wahania wolnych obrotów mogą oznaczać wiele rzeczy - od brudnego filtra powietrza, przez zasyfiony przepływomierz (niektórzy zmieniają filtr powietrza co 20 albo 30k km i później takie kwiatki wychodzą), sparciałe rurki podciśnieniowe, aż po drobne nieszczelności w dolocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie z tym przedmuchaniem to gość wciskał ciemnotę.....co do sparciałych przewodów to raczej nie jest to ten problem w nowych samochodach anie tez zapchany filtr na dolocie. To szarpanie jest od samego początku-od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszarpuje od nowości. Raz szarpie a raz nie. Jest to bardzo delikatne ale chciałbym wiedzieć co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem zawirusowac swojego passata w v-techu i powiem wam panowie ze lipa. Program wczytany, wracam do domu a samochodem zaczyna szarpać i dziura w gazie miedzy 3600 a 4000 obrotów przy ostrym przyspieszaniu. Co ciekawe na niskich biegach nie zawsze, ale raczej częsciej niz rzadziej. Pojechałem znowu, 8 godzin na hamowni, w podpietym vagu widac na wykresie widac ze cofa zapłon przy tych szarpaniach, na hamowni brak sladu w wykresach. Korygowali program kilknascie razy, bez efektu, szarpanie mniej odczuwalne ale cały czas, zeszli z mocy z 202 do 195km i z 300 do 287nm( w serii wyszedł mocny bo 177km i 268nm) i nic. Po wgraniu fabryki zadnych takich objawów, ciągnie równo od 1000 do czerwonej kreski....zastanawiam się komu by to dac żeby cos wykombinował bo serii jednak troszkę brakuje do poprzedniego 1.8T z wirusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja si edolacze, ostatnio wlasnie wybieralem miedzy 2.0 CR 140 ps i ta sama opcja z 1.8 TSI. roznica w cenia byla 10 tys, mowie o aucie w salonie, szybko policzylem ze przy moim jezdzeniu powiedzmy 15 tys rocznie, roznica w cenie zwroci sie po niecalych 4 latach. Jadac przez trojmiasto czyli ruch miejsci pali mi srednio 6.2 litra, po obwodnicy srednia predkoscia jest 120/140 wychodzi mi 5.6. Kolega ma 1.8 TSI przy spokojnej jezdzie pali mu w granicach 8 l i to musi byc spokojna, jak zaczyna wciskac tak jak ja idzie juz pod 10. Roznica w koniach jest w przyspieszeniu.... nie pamietam 1 s chyba. Kazdy musi przekalkulowac co mu sie oplaca. i czy ta 1 s jest az takim wielkim osiagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 TDI w ruchu mijskim pali ci 6,2 ??? Jestes pewien? Może MFA cię oszukuje?

Dla mnie to niemożliwe - 6,2 to ja moge osiągnąć przy baaardzo spokojnej jeździe na trasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adac przez trojmiasto czyli ruch miejsci pali mi srednio 6.2 litra, po obwodnicy srednia predkoscia jest 120/140 wychodzi mi 5.6.

Zawsze mnie zastanawia skąd użytkownicy TDI biorą te wyniki które na trasie są ciężkie do osiągnięcia, oni mają w mieście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne silniki tsi będą mniej awaryjne niż 2.0tdi. Martwi mnie natomiast fakt że kilka osób użytkujących passaty z tym właśnie silnikiem narzeka na duże zużycie oleju w silniku. Czy to prawda że tsi biorą równie dużo co tdi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapaliła mi się żadna kontrolka, ale bagnet pokazuje niejednoznacznie, więc doleję trochę w sb bo na pewno coś ubyło. Niektórym mówili w salonie, że do 10/15k km nie pamiętam, może brać olej... Taaak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik 2.0TSI i przy normalnej jeżdzie ok.130km/h oraz pełnych przyśpieszeniach przy wyprzedzaniu spala ok.1litra oleju na 10000 km , pali ok.7,4 litra PB98 na 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim autku nie ubywa oleju. Do pierwszego przeglądu nie dolewałem ani kropelki. Do dziś mam przejechane 20 tys. i olej w normie. Jeśli chodzi o spalanie to w mieście ok. 9 l., a w trasie przy prędkościach 100- 130 ok. 6,5 literka. Zdecydowanie polecam silnik 1.8 TSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, użytkuję passata CC 1.8TSI od kilku miesięcy, mam przejechane zaledwie 7tyś. Może postaram się wam odpowiedzieć na kilka pytań...

 

 

"Świszczenie" turbiny gdy zimny silnik w zakresie obrotów ok 2000 winna jest konstrukcja układu doładowania, po prostu sobie pogwizduję. Wiem, że to banalne ale tak jest w niemalże każdym 1.8, nic na to nie poradzimy.

 

Szarpanie silnikiem na wolnych obrotach może oznaczać to, że kanały w kolektorze dolotowym mamy zasyfione i tu należy silnik lekko przegonić, po prostu dać mu po gazie kilka razy np. ostro ruszyć ze świateł, ale nie koniecznie do oporu. Jeśli jeździmy w stylu "dziadek" może po dłuższym czasie dojść do sklejenia klap wewnątrz kolektora z jego ściankami efekt? Zerwane połączenie osi łączącej klapki kolektora z silnikiem nastawczym, kolektor do wymiany...

 

Terkotanie przy mocnym dodaniu gazu i niskich obrotach = wtryski cisną ile się da:manga to nie żadna osłona przy silniku itp. Tak jest i taka jest ich praca, ale z reguły w nowych autach, wraz z czasem i z większym przebiegiem dźwięk zanika.

 

Co do tuningu kadłub silnika jest przewidziany w 1.8 na ok 360Nm, w 2.0 na prawie 400Nm. Moc w 1.8 można podnieść maksymalnie do ok. 250Hp bez żadnych "grubszych" modyfikacji...

 

Mam za to pytanie do was o dźwięk sprężarki, u mnie niezależnie od obrotów i od tego na jakim biegu jadę jedynie w zależności od tego czy dodaję gazu czy nie słychać szum dość głośny jak gdyby była jakaś nieszczelność. Wydech wykluczyłem ponieważ byłby to inny dźwięk, spadku mocy także nie odczuwam i nie widzę oglądając połączenia przewodów żeby któraś zapinka puściła...

Czy u was też tak jest?? Także słychać szum podczas dodawania gazu, a po puszczeniu pedału szum cichnie??

Nie wiem co robić, czy szukać nieszczelności dalej czy co...

 

Z tego co wyczytałem z postów wcześniej jest taki szum, ale także wcześniej nie jeździłem autem z turbina więc nie wiem czy tak powinno być. Na początku nie było szumów, dopiero ostatnio się pojawiły na tyle, że je słyszę...

Edytowane przez Wojtekcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syczeć delikatnie może turbinka ale mocniesze dźwięki są zapewne spowodowane jakąś nieszczelnością. W dieslu pojawia się wtedy czarny dym z wydechu w benzynce już tak łatwo tego nie zweryfikujemy :-)

Co do modyfikacji 1.8 TSI jakoś gorzej znoszą niż 2.0 i są głośniejsze tak mają i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też jestem posiadaczem Passata 1.8 TSI (2010 rok). Mam przejechane dopiero 6800 km w 8 miesięcy. Dziś rano mało co nie umarłem na zawał - zaczęła migać lampka i napisał mi żebym sprawdził poziom oleju!!!!!! Ludzie co wy na to - bo zacząłem panikować. Nowe auto, mały przebieg a bierze olej?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz olej, ciekaw jestem kiedy (przy jakim poziomie,cisnieniu?) zapala sie lampka.

imo kontrola poziomu oleju to podstawa w kazdym aucie. niezaleznie czy nowym, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie nie kupię nigdy passata z tym silnikiem ponieważ biorą bardzo duże ilości oleju. Kolega rok temu kupił nowego passata 1.8tsi i w przeciągu 10tkm. już 2 razy robił dolewki. W serwisie ciągle mu mówią że przestanie brać jak przejedzie więcej kilometrów. Nawet passat 2.0tdi którym jeździłem przez 2 lata nie brał mi przy 170tkm. tyle oleju co silniki tsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności