Skocz do zawartości
Gość jorge

usterkowość silnika 1,8 TSI - Wasze opinie proszę

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to nie podejdzie pod "reklamę" więc jeśli tak, i zostanie usunięte pójdzie na PW ale takie info może się przydać:

- użytkownik kixi4 (https://a4-klub.pl/profile/1349054-kixi4/)

- temat na A4-Klub: https://a4-klub.pl/topic/281311-panika-olejowa-bierze-olej-20-tfsi/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to nie podejdzie pod "reklamę" więc jeśli tak, i zostanie usunięte pójdzie na PW ale takie info może się przydać:

- użytkownik kixi4 (https://a4-klub.pl/profile/1349054-kixi4/)

- temat na A4-Klub: https://a4-klub.pl/topic/281311-panika-olejowa-bierze-olej-20-tfsi/

 

dzięki radekrp90. Wiadomość wysłana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dobre zestawienie KLIK

 

Tak swoja droga, kiedy wg Was robic remont?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Dawno nie zaglądałem na forum. Mam pytanie odnośnie brania oleju przez 1.8tsi CDAA. Kiedy i jak jednoznacznie można stwierdzić, że silnik jest do remontu? Ostatnio mam problemy z olejem (przebieg niecałe 100000km, rok 2010), okazało się że był wyciek z miski, ale zostało to naprawione. Mimo wszystko coś mi tego oleju za dużo ubywa ostatnio, bo musiałem dolewać po niecałym miesiącu od zalania.

 

Czy test ciśnienia w cylindrach wystarczy? Czy warto coś jeszcze sprawdzić, zanim wydam te tysiące na remont?

Oczywiście najpierw sprawdzę, czy faktycznie olej dalej gdzieś nie wycieka. Aha. nie wiem, czy to ma znaczenie, ale zalany jest olejem shell 5w30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych silnikach (jeśli turbosprężarka oraz odma są sprawne) wykonuje się próbę olejową w trasie - zalewasz olej na stan i robisz trasę około 300-500 km (tak aby było to miarodajne) i sprawdzasz ile dolejesz do stanu max. W/g producenta norma to 0.5 litra na 1000 km ale to już wartość dużo za duża (od wymiany do wymiany, nawet bez Long-Life, to więcej niż pojemność całego układu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.

 

Czy test ciśnienia w cylindrach wystarczy?

 

To pierwszy krok. Norma to 11-14 bar. Kompresja poniżej 7 bar świadczy o dużym problemie z pierścieniami. Następna jest próba olejowa - patrz niżej. Później to już rozbiórka i remont...

 

...wykonuje się próbę olejową w trasie - zalewasz olej na stan i robisz trasę około 300-500 km (tak aby było to miarodajne) i sprawdzasz ile dolejesz do stanu max.

 

Zalewasz olejem fabrycznym zgodnie z normą i jeździsz 1000 km lub do zapalenia żółtej kontrolki. Spuszczasz resztę oleju i mierzysz. Z tego wychodzi zużycie. Granica normy to 0,5 litra na 1000 km.

 

W połączeniu z pomiarem kompresji masz mniej więcej kierunek postępowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki. W takim razie zrobię teraz w czasie urlopu pseudo próbę olejową, czyli zaleję do pełna, przejadę te ok 500km i zobaczymy ile będę musiał dolać. To da mi szacunkowy obraz tego ile faktycznie oleju schodzi. Po powrocie pomiar ciśnienia, a przede wszystkim sprawdzenie pod kątem wycieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

czy silnik 1.8 TSI przeszedł modernizacje, która wyeliminowała problem z nadmiernym zużyciem oleju?

czy lepiej sobie odpuścić ten silnik i szukać coś  z 1.4TSI  EA211 ?

Edytowane przez waldi1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia modernizacja polegała na wycofaniu go z oferty :D

A tak na poważnie, ostatnie roczniki (mniej-więcej od RM'2013 w górę) są dość dobrymi jednostkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pier....enie o Chopinie mam jednostkę 1.8 z kodem bzb mam przejechane juz 200tys i nie zauważyłem nadmiernego zużycia oleju.. panowie nie porównywajmy silników ktore sa montowane w skodach bo to jest inna para kaloszy jak to sie mówi;) ja jestem zadowolony jak do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sianko23 napisał:

pier....enie o Chopinie mam jednostkę 1.8 z kodem bzb mam przejechane juz 200tys i nie zauważyłem nadmiernego zużycia oleju.. panowie nie porównywajmy silników ktore sa montowane w skodach bo to jest inna para kaloszy jak to sie mówi;) ja jestem zadowolony jak do tej pory

Dokładnie. Ileś tam sztuk z początku produkcji miało problemy, albo były używane w Januszowym trybie serwisowym olej co 30 tys km bo tak w książce pisze. A potem się dziwią że silniki padają. Możliwe że sporo z siników które są na rynku są już po wymianie tłoków i pierścieni na nowego typu i problem olejowy jest w znacznej mierze zniwelowany.

 

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a drugą istotną rzeczą że ludzie wypowiadają sie na temat tych silników gdzie w ogóle nie mieli z nimi  styczności ... i to jest jak dla mnie głupota bo jeden puści jakąś farbe i później są takie opinie jakie są.. tak jak kolega napisał jak będziesz dbał o ten silnik i wymieniał olej co 15tys to nie będziesz miał problemu z nagarem na tłokach i co za tym idzie nie bedzie brał oleju i jedną rzeczą jest taką że raz po raz trzeba ten silnik trochę bardziej wkręcić na obroty ponieważ jazda ekonomiczna tym silnikiem nie służy mu ponieważ gromadzi sie nagar na zaworach  i tyle no i pompa wody jak padnie to trochę boli po kieszenie ;) jak i wymiana rozrządu troche kosztowna jest bo jestem w trakcie wymiany;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim tsi wprawdzie 2.0 zauważam anomalie, tzn jak butuje, zapierdzielam łyknie jakieś 0.3-0.4 l na 1000, przy normalnej jeździe zużycie oleju jest znikome... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi bynajmniej mam teraz jakąś wiedzę w tym temacie  

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję kotleta. Mam BZB z 2009  (przebieg 120k) i się zastanawiam kiedy wypadałoby wymienić rozrząd. Niby się nie przewiduje ale znany jest temat wadliwego napinacza, który to w BZB jakoś nie jest tak problematyczny niż w CDAA - no i bardziej w skodach niż w VW. Sprawdzałem z 1.5 roku temu przez otwór serwisowy i było ok, nie słychać metalicznych stuków przy odpalaniu wiec niby jest ok ale lepiej zadziałać zawczasu. Jestem ciekawy Waszych doświadczeń.

Oleju na szczęscie nie bierze (jakieś 300ml na 10k km). Jak kupiłem to zmieniłem z Castrol na Liqui Moly TOP TEC 4200 5W30. Przy wymianie płukanka i zostawiłem na noc aby się wykapał do końca. Zmieniam co rok i przy 10-11k przebiegu bo tyle rocznie robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta jeszcze bardziej. Nie wiem już czy się śmiać czy płakać nad Volkswagenowskim zespołem FB. Zresztą niczego innego się nie spodziewałem. 

 

https://www.facebook.com/VolkswagenPolska/videos/1734769323210901/?comment_id=1739890759365424&notif_id=1518596826089595&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

 

https://www.facebook.com/VolkswagenPolska/videos/1734769323210901/?comment_id=1739890759365424&notif_id=1518596826089595&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

 

Po moim komentarzu na temat wycierających się pierścieni w TSI zaprosili mnie do kontaktu z BOK nie wiedząc, że już się kontaktowałem w zeszłym roku. Po zamieszczeniu skanu odpowiedzi cisza jak makiem zasiał... ;)

Można komentować, udostępniać, lajkować, itp.

Edytowane przez elmiko
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś orientuje się w kosztach naprawy aby przestał wręcz "żreć " olej. Będę wdzięczny za info. I co dokładnie trzeba zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one mialy problemy z zbyt cienkim pierscieniem olejowym i braly w chusteczke oleju ale mozna zfrezowac na wiekszy wymiar albo zakupic kute tloki i do nich pierścienie. Koszty w zależności gdzie zrobisz i jaki zakres prac od 4 do 5-6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dreyfus napisał:

one mialy problemy z zbyt cienkim pierscieniem olejowym i braly w chusteczke oleju ale mozna zfrezowac na wiekszy wymiar albo zakupic kute tloki i do nich pierścienie. Koszty w zależności gdzie zrobisz i jaki zakres prac od 4 do 5-6...

Dreyfus A orientujesz się co korzystniejsze i tańsze? I gdzie na Śląsku coś takiego dostanę lub gdzie zrobię. Jakiś wyspecjalizowany warsztat czy każdy mechanik? Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystniejsze czy tańsze bo to dwie wykluczające się sprawy... Jak chcesz mieć dobrze w Zabrzu jest CTR polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności