Skocz do zawartości
wild

B5 Kombi woda w tylnej klapie

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że po deszczu kiedy podnoszę klapę bagażnika mam wodę w środku klapy ,kiedy jest podniesiona wydostaje się przez tapicerkę a kiedy opuszczam leje się spod plastików w rogach

Czy miał ktoś takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to jest na pewno woda ? Ja u siebie miałem taki przypadek, że plastik którym leci płyn do spryskiwacza był popękany i jak "sikał" spryskiwacz to część płynu leciało właśnie do środka klapy. To jest tylko moja sugestia.

Ale jeżeli dzieje się to po ulewach to może faktycznie woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobna jest tutaj nieszczelność pomiędzy wklejoną szybą a klapą. Mój pasek, był uderzony z tyłu i wymieniana była tylna klapa, po 2 miesiącach po myciu i większym deszczu z klapy lała się woda. Oczywiście blacharze z bożej łaski robiąc wszytko na sztukę tak dokładnie wkleili klapę że po wewnętrznej szybie woda lała się strumyczkami. Jak się później dowiedziałem w zakładzie który powtórnie wklejał mi szybę popełnili 2 błędy.

1. przyklejali szybę na świeży lakier

2. ręce im się nieco trzęsły (kac ?) i struga kleju była "nieco" poprzerywana

 

Spotkałem się też z rozszczelnieniem tego połączenia po "dzwonie" w przód u kumpla - naprężenia się przeniosły i teraz lekko mu z klapy cieknie.

 

Zdemontuj tapicerkę z klapy wejdź do bagażnika i poproś kumpla z wężem (wiadrem) by porządnie obmył ci tył auta. Obserwuj skąd cieknie woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

Ja miałem podobny problem z wodą w klapie. Ale okazało się, że nieszczelność była na uszczelce która łączy szybę i wycieraczkę tylnią. Musiałem przesmarować mechanizm tylnej wycieraczki więc przy okazji rozebrałem to wszystko. Po złożeniu i dokręceniu tylnego ramienia z wycieraczki problem zniknął. tylko musisz uważać, żebyś za mocno nie dokręcił bo ci może szyba peknąć :(

Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Ja miałem identyczne objawy. Sprawdziłem wszystko i okazało się, że woda lała się przez osłonę zamka. To ta nad rejestracją, którą chwytasz jak podnosisz klapę bagażnika. Po rozebraniu wystarczyło dokręcić od środka śrubkę. Sprawdź jak otwierasz bagażnik, czy pomiędzy osłoną a blachą bagażnika nie ma szpary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem podobny problem jak u Ciebie lecz u mnie był problem z przewodem który doprowadza płyn do spryskiwacza poprostu wyskoczył na łaczeniu. Najłatwiejszym sposobem aby sie dowiedzieć co jest przyczyna jest zdemontowanie plastikowej osłony bagażnika i wszystko bedziesz wiedział:D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najłatwiejszym sposobem aby sie dowiedzieć co jest przyczyna jest zdemontowanie plastikowej osłony bagażnika i wszystko bedziesz wiedział

 

Święte słowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy biorę się do roboty

(to na pewno nie jest płyn)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj. ja takze mam podobny problem.jednak u mnie sprawa tkwi w zlwe osadzonej od nowosci szybie.po prostu spartolili podczas klejenia za malo kleju na dole szyby. ALE problem tkwil takze w zaslepkach umieszczonych w dolnych rogach klapy. jesli je masz to wyciagnij je a woda po prostu splynie.dla przykladu w passacie z 1991 roku te otwory sa nie zaslepione i nie ma sladu rdzy na klapie-wilgoc uchodzi i po klopocie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem, mam podobnie ale niestety poległem przy próbie zdjęcia tapicerki z klapy, macie może jakieś sugestie jak to zrobić żeby nie rozwalić połowy auta?

 

pzdr

 

krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czołem, mam podobnie ale niestety poległem przy próbie zdjęcia tapicerki z klapy, macie może jakieś sugestie jak to zrobić żeby nie rozwalić połowy auta?

 

Masz dwa otwory na dłonie, ściągasz tam małe zaślepki i odkręcasz śrubki. Potem zaczynając o brzegu rwiemy. Osłona jest przymocowana na metalowych zatrzaskach. Potem przy szybie wystarczy dźwignąć do góry i osłone mamy ściągniętą. Miłej Pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czołem, mam podobnie ale niestety poległem przy próbie zdjęcia tapicerki z klapy, macie może jakieś sugestie jak to zrobić żeby nie rozwalić połowy auta?

 

pzdr

 

krzysiek

A tu w tym temacie masz dane z ETK'i klik. Gdzie i jakie śruby odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

Ja miałem identyczne objawy. Sprawdziłem wszystko i okazało się, że woda lała się przez osłonę zamka. To ta nad rejestracją, którą chwytasz jak podnosisz klapę bagażnika. Po rozebraniu wystarczyło dokręcić od środka śrubkę. Sprawdź jak otwierasz bagażnik, czy pomiędzy osłoną a blachą bagażnika nie ma szpary.

U mnie dokładnie to samo było nie dokręcona śrubka

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, odgrzeję ten wątek, by nie zakładać nowego tematu. Chodzi o tylną szybę w b5 3b variant. Zdjąłem wewnętrzne poszycie klapy. Jeśli nacisnę od wewnątrz tylną szybę to widzę, że dolna krawędź szyby odchyla się od rantu klapy, miejsce jest dosyć wilgotne, podejrzewam, że dostaje się głównie tamtędy woda. Pytanie, czym uszczelnić lub skleić dolną krawędź szyby do rantu blacharki? Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem... szyba sie odkleiła?  Więc klejem do szyb 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, czyli klej do montażu szyb powinien wystarczyć, jakiś konkretny czy każdy z tej kategorii wystarczy? Miejsce jest kłopotliwe, dostęp jest utrudniony, szyba nie będzie demontowana, najlepiej byłoby w linie styku zaaplikować klej strzykawką lub podobnie. Jakieś gruntowanie lub oczyszczanie wcześniej wskazane?

Edytowane przez marizaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia za bardzo nie mam , dla mnie klej do szyb to klej do szyb. Bez rozdrabniania się ;)  Oczyścić, osuszyć musisz obowiązkowo. Myślę że jeśli podjedziesz do jakiegoś zakładu zajmującego się szybami to powinni Ci to zakleić od ręki. Bo nie ma sensu kupować całej tuby kleju na tak małą nieszczelność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności