Skocz do zawartości
Gość wojtek b'ham

Auto mi przecieka, podłoga w wodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtek b'ham

Witam

Wiem że bez mechanika sie nie obejdzie, ale od kilku dni w aucie stoi mi woda. Najpierw myslalem ze to butelka jakas niedomknieta. Teraz na 100% gdzies sie woda wlewa. Problem ze nie mam pojecia gdzie. Po scianach od sufitu nie cieknie, boki auta przy podlodze w sumie suche. Za to podloga zbiera wodę.

Wiadomo że trudno Wam powiedziec, ale moze gdzies jest miejsce w Passacie, bardziej podatne na przeciekanie. Brałem pod uwagę kałuże i że pryska od spodu ale na to nie ma szans. Czy jest mozliwe by auto przeciekało od góry, ale zeby na tapicerce nie było widac plam?

Ps. Sa od podwozia tak jakby pod nogami jednego i drugiego pasazera, tak jakby nie wiem - korki - nie jestem specem. Tak czy owak jakies owalne dwa miejsca gdzie sa plamy od wody, ale to moze tylko tamtedy woda scieka. Sam juz nie wiem.

Pozdrawiam i dziekuje za jakies podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego - poczytaj sobie najpierw regulamin, potem spójrz w górę na pasek i tam zobaczysz opcję SZUKAJ. Wpisz tam np :woda w aucie i wyswietlą się wtedy tematy, które jak przeczytasz - to zrozumiesz :D I znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cie pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek Ten temat a jak nic tam nie znajdziesz to dopisujesz pytanie. a ten temat na pewno wyląduje w koszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtek b'ham

Juz znalazłem. Temat do kosza. Przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz znalazłem. Temat do kosza. Przepraszam.

To tak dla twojego dobra, bo zbyt długo jesteś na forum żeby nie wiedzieć o zasadach tutaj panujących. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda.Też juz to przerabiałem i jak tu koledzy pisali już,u mnie przeciekały te gumowe uszczelki pod tą ocynkowaną blachą co to przykęcona jest do drzwi.W trzech parach drzwi za wyjątkiem tej jednej z której to było najbardziej mokro.I tu może komuś pomogę bo nigdzie przedtem nikt chyba o tym prędzej nie pisał.Otóż okazało się,że cieknie,a raczej ciekło mi tam lusterkiem zewnętrzym.Woda dostawała się do wnętrza lusterka stamtąd kabelkiem ściekała do wnętrza drzwi po obudowie głośnika i do środka.Obsilikonowałem mam nadzieję że pomogło.Pozdrawiam.:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archeolog ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie pytanie mam. Zabrałem się w końcu dzisiaj z osuszenie mojego pasia bo od kilku dni zbierała się woda i naprawę oświetlenia. Zdemontowałem fotel kierowcy i moim oczom ukazała się istna kałuża tak jakby za fotelem kierowcy. Przeczytałem wiele wątków już na ten temat i do tej pory myślałem to będzie "trochę wilgotny dywanik". Tam było z 2 cm wody jakoś, jak wypompowałem do wiadra to tego ze 4 litry jest już a dywanik dalej mokry cały. Dziury w podłodze nigdzie nie widziałem chociaż do końca nie odciągnąłem tej wykładziny bo pedały blokują;/ Moje pytanie brzmi czy aż tyle wody nazbierałoby się przez zatkany odpływ pod aku bądź gdzieś po komputerem?

20160115_180923.jpg

20160115_173025.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie brzmi czy aż tyle wody nazbierałoby się przez zatkany odpływ pod aku bądź gdzieś po komputerem?

 

Prędzej blachy el. szyb do uszczelnienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co masz na myśli dokładnie? drzwi rozbierać?

 

Zdjąć tapicerkę i pod nią masz blachę która uszczelniasz, na forum powinieneś znaleźć parę tematów z tą usterka po za tym jak już masz rozebrane auto to polewj karoserie woda to może znajdziesz przecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjąć tapicerkę i pod nią masz blachę która uszczelniasz, na forum powinieneś znaleźć parę tematów z tą usterka po za tym jak już masz rozebrane auto to polewj karoserie woda to może znajdziesz przecik

 

Dokładnie, też miałem już taką sytuację, trzeba uszczelnić drzwi i wszystko będzie oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, też miałem już taką sytuację, trzeba uszczelnić drzwi i wszystko będzie oki.

 

A z którymi drzwiami miałeś problem? Czy wszystkie uszczelniałeś? Ja u siebie dzisiaj sciągałem tapicerke w drzwiach kierowcy i nie widziałem tam nic "podejrzanego"...

 

Wiecie może jaki kolor kabli odpowiada za centralny? w ogóle teraz mi niedziała w drzwiach kierowcy. Jak zamykam przyciskiem na panelu drzwi to zamyka losowo czasami tylko klape a czasami reszte oprócz drzwi kierowcy. Pilotem jak zamykam to zamyka wszystko oczywiście oprócz kierowcy. Osuszyłem całą podłogę, a w pudełku z modułem nie było wody. Dodam, że jak było pełno wody to przynajmniej czasami mi otwierało moje drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sciągałem tapicerke w drzwiach kierowcy i nie widziałem tam nic "podejrzanego".

 

Widać dopiero jak leje się wodę na szybę drzwi , wylatuje z uszczelnienia blachy i po progu do środka auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego jeszcze potrafi się lać woda przez otwór w którym idą przewody do lusterek-trzeba zdemontować tweetery, a także wokół głośnika niskotonowego, a żeby było śmieszniej to też widziałem przecieki z otworów w które wchodzą plastikowe zatrzaski tapicerki. W moim przypadku jesienią wystąpiły wszystkie możliwe rzeczy, jak do dziś, pomogło dodatkowe uszczelnienie wszystkich tych otworów silikonem. Przecieki były w każdych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności