Skocz do zawartości
darekguma

Jaki monitor LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chcę kupić monitor LCD do kompa najlepiej z tunerem TV rozmiar 19 -21',16\9 czy 4\3.Jakie modele polecacie i jakich firm.Dzięki za podpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam panorame Samsunga - SyncMaster 225mw ciutke większy ale ma HD u mnei działa jako monitor, TV i TV do PS3 i spisuje się swietnie. Cena też przystępna no i wyglad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/261188

 

Polecam, mam go od kilku miesięcy.

 

Obraz z tv na przyzwoitym poziomie, w życiu nie kupuj mniejszego jak 22 cale. Posiedzisz przy nim chwilę i zobaczysz. W dodatku można z toszkę większaej odległości siedząc np. w fotelu obejrzeć film co przy mniejszym rozmiarze matrycy nie wchodzi w rachubę. Gwarancja na zero bad-pikseli, całkiem przyzwoity, jeśli chodzi o równomierne podświetlenie matrycy, głośniki wiadomo szału nie ma, ale do oglądania telewizji wystarczają. Polskie MENU, przyzwoita cena, jedyny minus to brak PIP (Picture in picture) - mi to osobiście nie przeszkadza i wyjścia na głośniki (podobno można to obejść poprzez podłączenie odpowiedniej przejściówki do złącza SCART). Do tej pory nie pojawił mi się ani jeden bad-pixel..

Edytowane przez two_pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
w życiu nie kupuj mniejszego jak 22 cale

Ale on nie składa kina domowego tylko kupuje monitor do kompa.Filmy na kompie??? to dobre dla desperatów....

A poważnie to teraz raczej myśl o 16/9 i nie większym jak 19". Większy w użytkowaniu normalnym jest za duży. Ciężko go objąć z bliska.

Chyba że pracujesz na auto cad....to większy moze być wskazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale on nie składa kina domowego tylko kupuje monitor do kompa.Filmy na kompie??? to dobre dla desperatów....

A poważnie to teraz raczej myśl o 16/9 i nie większym jak 19". Większy w użytkowaniu normalnym jest za duży. Ciężko go objąć z bliska.

Chyba że pracujesz na auto cad....to większy moze być wskazany

 

Chyba nie wiesz co mówisz, nie miałeś a się wypowiadasz. Zapytaj każdego kto kupił 22 cale i każdy ci powie, że już by nigdy ni kupił mniejszego. Ja siedzę przed komputerem bardzo blisko, normalnie stoi na biurku,.. świetnie się na nim pracuje i powiem ci, że w przyszłości może bym się zastanowił jeszcze nad 23-24 cale... Poczytaj trochę fora kumputerowe i wypowiedzi ludzi co kupili 22 cale i nieraz większe monitory..

 

Jak patrzę teraz na tego samsunga 19 cali panoramę braciaka to nie mogę wysiedzieć - taki mały ekran .. po pół roku braciak doszedł do tego samego wniosku i chce się przesiąść na 22 cale.. tak więc mówię - zastanów się dobrze żebyś później nie żałował, że kupiłeś 19 cali.

 

najlepiej z tunerem TV

 

Filmy na kompie??? to dobre dla desperatów...

 

Tak więc myślę, że czasami też chce obejrzeć jakiś program lub film w telewizji .. desperat? Może... ty jesteś w tej dziedzinie ekspertem.... Miałeś 22 cale i po pewnym czasie się przesiadłeś bo był za duży ? Jeśli tak to OK, ale jeśli tylko zerknąłeś na '22 w hipermarkecie i uważasz, że wg ciebie jest za duży to się nie wypowiadaj, ja pracuję na nim codziennie więc jakiś pogląd mam. Wcześniej miałem '19 cali..

Edytowane przez two_pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E myślę, że tuner tv sie przydaje nie każdy zawsze ma tyle miejsca na 2 tv :P. Ja mam 21 cali staroć jakiś ... Pracuje z AutoCAD i nie wyobrażam sobie powrotu do 17 cali, który miałem 3-4 lata temu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.wielkość monitora biorę pod uwagę na drugim miejscu,raczej interesuje mnie jakiej firmy kupic,jaki model,może ktoś z Was oglądał jakieś testy monitorów i może coś podpowiedzieć.Filmów nie ogladam na kompie i osobiście nie gram,gra syn,dlatego 20-21' jak dla mnie jest wystarczający a tv bo chcę cię pozbyć starej 14' z pokoju i to wszystko.A wybór padnie raczej na panoramę SAMSUNGA 20',co o tym sądzicie? Samsung 20" LCD SM T200HD Rose

Edytowane przez darekguma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
uważasz, że wg ciebie jest za duży to się nie wypowiadaj, ja pracuję na nim codziennie więc jakiś pogląd mam.

Czy Ty masz jakiś problem ze swoją osobowością?

Odpierwiastkuj się odemnie....

Za to Ty jesteś ekspertem jak sądze po wypowiedziach,ale z tym nie dyskutuje a Ty wdajesz się w niepotrzebną nikomu polemikę o "prostowaniu bananów"

 

Co do filmów, ludzi którzy oglądają na kompie- tak uważam! To desperaci! i to moje święte prawo a Tobie wała do tego!

I nie chcę Cię obrazić w jakikolwiek sposób, ale to moje święte prawo do wypowiedzi. Zrozumiano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A poważnie to teraz raczej myśl o 16/9 i nie większym jak 19". Większy w użytkowaniu normalnym jest za duży.

 

Dokładnie :D Ja siedzę przy lapkach 15,4' i przy 17' :) a mamie kupiłem panoramę 19' do stacjonarnego i szczerze to porażka, jak dla mnie jest za duży i bardziej męczę się przy nim.

Jak dla mnie to 17' jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie Ja siedzę przy lapkach 15,4' i przy 17' a mamie kupiłem panoramę 19' do stacjonarnego i szczerze to porażka, jak dla mnie jest za duży i bardziej męczę się przy nim.

Jak dla mnie to 17' jest

__________________

 

Pogratulować wzroku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pogratulować wzroku

 

Robiłem badania na WIML po misji i mam idealny ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Samsunga 2253BW 22" i więcej 22" cali nie kupię. Fo mój kolejny monitor i to już wkrótce to będzie przynajmniej 24", a może okolice 30.

 

17 to miałem w laptopie 3 lata temu, i teraz to taka miniaturka dla mnie jest.

 

Zdecydowanie szukaj monitora z matrycą pva a nie TN, jeśli masz kasę oczywiście.

 

Aha... samsungi lubią piszczeć cewkami przy poziomie podświetlenia <80%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 19" samsunga sm932gw, do pracy na kompie bardzo dobry, do filmow troche maly, ale do filmow mam tv 37", i jak na razie wystarcza mi to do szczescia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przez jakiś czas używałem 22 ale niestety musiałem oddać i powiem że rozmiar jest akurat... film nie powiem... można obejżeć choć 42'' i HD jest delikatnie mówiąc kożystniejsze :)

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wypowie ktos się czy jakis monitor 19" LCD nadaje sie do autocada? czy lepiej zostac przy CRT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności