Skocz do zawartości
pcgyver

Głośniejsza praca silnika i strzały w tłumiku - szukam przyczyny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Problem dotyczy Passata B3 2.0+LPG 92'.

Od pewnego czasu zauważyłem dużo głośniejszą pracę samochodu, szczególnie można to zauważyć przy jeździe autostradą przy prędości 120-140km/h wtedy silnik nienaturalnie buczy. W momencie dodawania "gazu" nieprzyjemne buczenie maleje, a nasila się w przypadku zdjęcia nogi z pedału gazu gdy samochód samoczynnie zwalnia. Ogólnie tyczy się to wysokich obrotów rzędu 40k i więcej. Bardzo cichy ten samochód nie był nigdy - ale teraz jest na pewno dużo głośniej.

Dodam, że w 4 miesiące temu zastąpiłem fabryczny katalizator tłumikiem przelotowym kupionym na allegro. Nie zaobserwowałem niestety czy zmiana głośności pracy nastąpiła bezpośrednio po wymianie, gdyż wcześniej przez jakiś czas jeździłem z przepalonym katalizatorem i też juz było głośniej.

Dziś ponadto zaobserwowałem: na postoju, gdy puszcza się całowicie nogę z gazu po wcześniejszym wprowadzeniu silnika na b.wysokie obroty w okolicy kolektora wylotowego/1 tłumika(zamiast katalizatora)słychać strzały - takie charakterystyczne jak w samochodzie WRC ;)

Nie wiem czy te probemy można ze sobą łączyć.

 

Co może być przyczyną głośniejszej pracy silnika i tego strzelania??

 

Z góry dziękuje za pomoc

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzaly w tłumiku to niespalona mieszanka paliwowo-powietrzna, moze masz ciut przestawiony rozrzad i za szybko otwiera ci zawor wylotowy co moze byc przyczyna wydostawania sie nie do konca spalonej mieszanki. Paliwo zbiera sie w tlumiku i strzela jak sie nagrzeje tlumik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bomkallo

hym, a ja w innym aucie efekt WRC zaobserwowalem po tym, jak w tlumiku byla dziura i pomimo ze zaspawana nieudolnie, delikatnie scichl, ale nadal popierduje... niespalona mieszanka w moim aucie to raczej byl czarny dym:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..zastąpiłem fabryczny katalizator tłumikiem przelotowym kupionym na allegro..

..w okolicy kolektora wylotowego/1 tłumika(zamiast katalizatora)słychać strzały..

 

To jest przyczyna ;)

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z Monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wypadało by wrzucić z powrotem jakiś katalizator. Tylko co teraz radzicie - lepiej poszukać jakiegoś używanego oryginalnego katalizatora czy może zastosować jakiś uniwersalny ??

Nie chciałbym aby po kolejnej wymianie nienaturalne buczenie na wysokich obrotach znów występowało (zakładając, że to własnie niewłaściwy tłumik jest przyczyną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wstawić zamiast tego tłumika zwykłą rurę tej samej grubości i średnicy ( o ile to jest tłumik bo z tego co piszesz to to on nic nie tłumi a wręcz odwrotnie) u mnie katalizator już dawno jest pusty i powstał efekt dzwonu ( buczy) ale nie jest to zbyt dokuczliwe , a za katalizatorem mam jeszcze trzy tłumiki a niektóre wersje miały za katalizatorem zwykła rurę i dwa tłumiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam podobny problem z tym że nie wiem co było grzebane w nim bo mam passata od miesiąca... powyżej 120 dziwnie buczy, jak dodaje gazu to przestaje. Co może być przyczyną (1,6TDinter)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powyżej 120 dziwnie buczy

Ale pod podłogą czy raczej masz może wrażenie że z silnika to buczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wysprzęgle to przestaje... tak że raczej w silniku

 

 

 

 

25.02.2011 coraz wyraźniej w okolicy skrzynia/sprzęgło

Edytowane przez KiJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności