Skocz do zawartości
majdan

Rozebranie reflektora, naprawa regulacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odświeżam temat, w moim pasku przy próbie regulowania świateł prawa chodzi w górę i w dół, ale już prawo, lewo nie rusza, a lewa nie rusza prawo lewo, a jak regulowałem góra dół, to podczas regulacji w górę szło i prawie było git i nagle spadło na sam dół, co robić, domyślam się, że coś spadło z regulacji, jak wybrać lampy, żeby to z powrotem wsadzić, dodam, że podczas regulacji te zębatki się kręcą wiec domyślam się, że to coś dalej spadło z tej regulacji ( jakiegoś gwintu ) nie wiem jak najprościej wybrać lampy i je ewentualnie rozebrać...

 

Jak by co to passat b5fl :P

:mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, odświeżam temat, w moim pasku przy próbie regulowania świateł prawa chodzi w górę i w dół, ale już prawo, lewo nie rusza, a lewa nie rusza prawo lewo, a jak regulowałem góra dół, to podczas regulacji w górę szło i prawie było git i nagle spadło na sam dół, co robić, domyślam się, że coś spadło z regulacji, jak wybrać lampy, żeby to z powrotem wsadzić, dodam, że podczas regulacji te zębatki się kręcą wiec domyślam się, że to coś dalej spadło z tej regulacji ( jakiegoś gwintu ) nie wiem jak najprościej wybrać lampy i je ewentualnie rozebrać...

 

Jak by co to passat b5fl :P

:mniam

 

Możliwe, ze przekręciłeś właśnie zbyt za daleko. Jestem właśnie po demontażu, naprawie i ponownym montażu tych lamp w 3BG. Najlepiej, to złap za lustro jakby do tyłu i spróbuj trzymając kręcić tą boczną regulacją. Wypaść całkiem nie powinno, ponieważ jest to tak właśnie z skonstruowane. Jeśli to nie pomoże, to tylko wykręcić reflektor i od początku ładnie poskładać. W najgorszym wypadku coś się ułamało, ale jak nie podchodziłeś do tego siłowo, to powinno być ok. Szkoda, że tak mało miejsca, by zobaczyć co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy jest możliwość dokupienia tych gum które trzymają regulacje świateł ? Moje kompletnie sparciały i już nie trzymają. Przekopałem cały internet i nigdzie nie ma. Być może ktoś wykombinował jakiś patent na to ? Proszę o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj przy regulacji ręcznej cosik pstrykło i już wcale nie chodzi-góra,dół.

tylko pstryka tak jakby przeskakiwało.

i co mam teraz zrobić ?

pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomoże ktoś ?
Najepiej przenieś temat do właściwego wątku. Z tego co widzę masz model B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najepiej przenieś temat do właściwego wątku. Z tego co widzę masz model B6.

 

 

 

Nie mogłem znaleźć właściwego więc napisałem tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jesli lustro lampy Ci opadlo przymocnym kreceniu to oznacza iz lustro wypielo Ci sie z takiego jak by zaczepu (porownywalne to jest z zaczepem przyczepy od ciezarowki mocujacym zaczep do ciezarowki, za jakis czas wrzuce zdjecie tego ustrojstwa)dafota.3.fv21323282199v.jpg.smZdjęcie0604.jpg&th=5286 musisz regulacje teraz na maxa wykrecic zeby ten zaczep doszedl do haka i pozniej recznie go wcisnac po przez ruszenie lustra lampy, ja osttanio tak zrobilem, nie pbejdzie Ci sie napewno bez demontazu lamp z auta bo na aucie tego nie zrobisz. Na zdjeciu masz 2 miejsca gdzie wystepuja wlasnie te regulacje.

 

 

Witam. Wczoraj przy wymienia żarówki pojawił się u mnie ten problem. Ewidentnie wkład prawej lampy zpadł z tego zaczepu (nr 2).

Mam pytanko. Lampę mam na samochodzie jednak jak wcisnąłem w nią rękę to czuję obie śruby tylko patrząc na to zdjęcie to lewa w lampie w nic nie wchodzi. Moje pytanie, na zdjęciu zakreślone z nr 2, jest to śruba od regulatora i to ona wypadła mi z tego białego jabłuszka?? Dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśnik wrócił na swoje miejsce bez zdejmowania zderzaka i wyciągania lampy :) Troszkę się zeszło ale teraz zrobiłbym to w 20 minut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , podpowie ktoś czy ten plastik z tyłu da się wyjać .? chodzi mi o cała obudowe z tyłu lampy da się jakoś wyjać bez rozklejania lampy .? Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz rozpołowić lampę to trzeba ją rozkleić. Ten tył o ile dobrze kojarzę jest w całości poza zaślepkami i ewentualną przetwornicą xenonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyszukiwarka nie wiele mi pomogła dlatego postanowiłem otworzyć nowy wątek.

Mam zepsutą ręczną regulację wysokości świateł. Zdiagnozowałem , że trzpień wychodzący na zewnątrz lampy kręci się w plastikowym elemencie w środku. no ale to innym razem.

 

Jest to passat B5 FL 2005 r z oryginalnymi soczewkowymi (bez ksenonów) lampami Hella.

Żeby cokolwiek zrobić z powyższą usterką muszę rozkleić lampy...
Klej jest zawzięty.. opalarka i piekarnik nie są dla niego straszne, robi się delikatnie bardziej miękki ale na pewno nie staje się lepki i na tyle zmiękczony aby bezproblemowo odciągnąć "szkło"

jakim sposobem dobrać się do lampy aby ją bezstratnie rozkleić?

Jak się domyślam, później klej nie będzie się niczego nadawał także od razu jakim klejem skleić lampę po całej akcji? - no ale to na końcu...

 

Czekam na wszelkie wskazówki

 

Pozdrawiam

 

By marcin_pesel,

Temat połączony z podobnym, Twój został usunięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat, wczoraj mój Passat miał kolejne spotkanie z sarną podczas którego oberwało się mocowanie soczewki. Czy komukolwiek udało się rozdzielić szkło reflektora od korpusu lampy w lampie od passata B5FL czy raczej odrazu szukać nowej lampy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności