Skocz do zawartości
majdan

Rozebranie reflektora, naprawa regulacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy mam taki problem. W moim Passatku nie działa regulcja wysokości świeceni światła w reflektorze ta ręczna. Gdzieś czytałem że mogło wypaść jakieś jabłko. Możecie mi doradzić jak się za to zabrać żeby to naprawić? Czy trzeba rozebrać reflektor? Jak zdjać szkło reflektora w takim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Gural tylko oni piszą jak rozebrać reflektor w Passacie B5, a ja mam B5 FL i twierdzę że robi to się inaczej bo szkło reflektora jest plastikowe i w ogóle reflektor inaczej zbudowany, tu światło idzie przez soczewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak Gural tylko oni piszą jak rozebrać reflektor w Passacie B5, a ja mam B5 FL i twierdzę że robi to się inaczej bo szkło reflektora jest plastikowe i w ogóle reflektor inaczej zbudowany, tu światło idzie przez soczewkę.

 

Reflektor Passka 3B i 3BG jest wyposażony w plastikowe "szkła".;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie oby dwa są wyposażone w plastikowe szkła ale gdzieś na forum czytałem że ten z Soczewką rozbiera się inaczej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może faktycznie oby dwa są wyposażone w plastikowe szkła ale gdzieś na forum czytałem że ten z Soczewką rozbiera się inaczej:)

Witam!!

Model od X 2000

Wymontować reflektor

Zdjąć dużą osłonę z tyłu reflektora

Odłączyć złącze wtykowe od silnika nastawczego

Odblokować silnik nastawczy lewego reflektora przez obrót w prawo i prawego reflektora przez obrót w lewo

Wyciągnąć czop kulisty osi nastawczej z prowadnicy na reflektorze

Montowanie w odwrotnej kolejności

Może silniczek jest spalony lub bród dostał się!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy do starego typy reflektora też można się jakoś dostać w celu naprawy regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kolego mi nie chodzi o silniczek nastawczy tylko o tą regulację co się robi kluczem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale kolego mi nie chodzi o silniczek nastawczy tylko o tą regulację co się robi kluczem :)

 

pewnie masz uszkodzoną taką białą plastikową zębatke dzięki której jest możliwa regulacja ręczna kluczem. Częsta usterka, poprostu wyrobił się środek zębatki który jest osadzony na trzpieniu do regulacji. Żeby to naprawić bierzesz wyciągasz zębatke, ładnie czyścisz, następnie klej dobry najlepiej dwuskładnikowy i to kleisz lub nakrętke wkrecasz na czpień i masz regulacje.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Spooni to też nie to:) U mnie wszystko co widać na zewnątrz to się kręci tylko w środku niestety nic się nie przesuwa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Spooni to też nie to:) U mnie wszystko co widać na zewnątrz to się kręci tylko w środku niestety nic się nie przesuwa :(

 

Sprawdź czy lustro reflektora rusza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie, czy ktoś z was czyścił może zabrudzone soczewki w lampach Depo H7/H7? Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, a nie chcę niczego rozwalić. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robinek2 sprawdziłem i lustro się rusza jak biorę ręką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robinek2 sprawdziłem i lustro się rusza jak biorę ręką

Najlepiej musiał bym to zobaczyć dotkną a tak na odległość to sam wiesz:confused:.Sprawdzałem w instrukcji "Sam naprawiam" i nic ciekawego nie pisze na ten temat tylko wszystko co wcześniej pisano!!No i rysunek jak to wygląda.Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robinek2 a mógłbyś zamieścić mi ten rysunek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lampy Hella i telepie mi sie srodek lampy lewej ale dziala regulacja,nie dziala mi regulacja lampy prawej ale nie telepie sie.

I jak wymienialem ostatnio postojowki to pod wplywem naciskow wewnetrzna czesc lewej lampy ruszala sie swobodnie.

Jak sie do tego dobrac, czy naprawde trzeba zwalac zderzak i wyciagac lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam B5.5 i w jednym z reflektorów środek drży co bardzo jest denerwujące.

Zastanawiam Sie tylko czy da się to naprawić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robinek2 a mógłbyś zamieścić mi ten rysunek?

Witam.Mogę załatwić instrukcje :"sam naprawiam samochód VW Passat " nowa książka produkcja aut od 2000 do 2004 r.zapisana w pdf.Jeśli chcesz to na priv daj kontakt najlepiej maila lub gg to się spotkamy na łączach. Pozdrawiam!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki właśnie problem z tą regulacją. Biała zębatka obraca się swobodnie, a trzpień ani drgnie.

Rozumiem, że zębatkę wyjmę po wyjęciu reflektora, bez konieczności rozklejania klosza, natomiast nie mogę pojąć patentu z nakrętką na trzpieniu. Jakim cudem można nań wkręcić jakąkolwiek nakrętkę, skoro średnica trzpienia to jakieś 2-3 mm ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki właśnie problem z tą regulacją. Biała zębatka obraca się swobodnie, a trzpień ani drgnie.

Rozumiem, że zębatkę wyjmę po wyjęciu reflektora, bez konieczności rozklejania klosza, natomiast nie mogę pojąć patentu z nakrętką na trzpieniu. Jakim cudem można nań wkręcić jakąkolwiek nakrętkę, skoro średnica trzpienia to jakieś 2-3 mm ????

Zdejmij zębatkę i możesz czarować kombinerkami, żeby ustawić lampę :) Zawsze możesz też spróbować przykleić zębatkę do tego trzpienia poxiliną czy innym mocnym klejem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności