Skocz do zawartości
Gość fazik44

wskażnik temp.- dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fazik44

Witam

Parę dni temu zaobserwowałem dziwne zachowanie wskaźnika temp.(wychylowego) w konsoli.

po uruchomieniu silnika wskażnik porusza się do góry zgodnie z nagrzewaniem się silnika,zatrzymuje się w granicach 80-90 stopni, czyli jest ok.No i teraz się zaczyna,w czasie jazdy jest ok,gdy się zatyrzymuję np. na światłach,wskazówka bardzo wolno zaczyna opadać,ruszam lub dodam gazu ,znowu wolno wraca na swoje miejsce(czyli pokazuje właściwą temp.).Nadmiemiam iż wymienialem czujnik temp.w króćcu(czarny-oryginalny) jest tak samo,wymieniłem stabilizator napięcia w konsoli( TCA 700 Y) i sprawdzilem ścieżki i luty-są ok..i zachowanie wskażnika nie zmieniło się.Aha,i nie za każdym razem tak się dzieje,czasem wszystko jest ok.

Może komuś zdarzyła się już taka historia?

Passat B3

silnik 2,0 (2E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdarzyła i ciągle się zdarza ;)

Już dawno dałem sobie spokój, wiem że silnik ma prawidłową temperaturę i to mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazik44

Witaj

Hmm,lecz czy nie probowaleś znaleźć przyczyny ?

Jeżeli tak,to co robiłeś?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazik44

Zauważyłem iż wskażnik temp. opada powoli nie tylko jak się zatrzymam,ale także jak wrzucę na luz w czasie jazdy,a wraca do góry jak zwiększam obroty.(na pewno nie jest to zwiazane z elektryką-ładowanie jest ok,inne rzeczy wymienione-napisałem wyżej)

Silnik wolno się nagrzewa,do pracy mam 12 km.kiedy dojade wskaznik pokazuje nie więcej jak 80 st.,dolny wąż od chlodnicy jest ledwo ciepły.

Zaczynam podejrzewac termostat,czy mogą byc takie objawy przy niesprawnym termostacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem identyczną sytuację, pomogła wymiana czujnika temperatury koszt razem z robotą 40 zł. Tylko że ja mam B5 ale sadze że u Ciebie może pomóc podobna akcja.

Edytowane przez zecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazik44

Witaj

Tyle że ja to już zrobiłem(czytaj wyżej).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj

Tyle że ja to już zrobiłem(czytaj wyżej).

Pozdro

 

Wybacz faktycznie nie doczytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem iż wskażnik temp. opada powoli nie tylko jak się zatrzymam,ale także jak wrzucę na luz w czasie jazdy,a wraca do góry jak zwiększam obroty.(na pewno nie jest to zwiazane z elektryką-ładowanie jest ok,inne rzeczy wymienione-napisałem wyżej)

Silnik wolno się nagrzewa,do pracy mam 12 km.kiedy dojade wskaznik pokazuje nie więcej jak 80 st.,dolny wąż od chlodnicy jest ledwo ciepły.

Zaczynam podejrzewac termostat,czy mogą byc takie objawy przy niesprawnym termostacie?

 

Sprawdz czy masz dobre ogrzewanie w samochodzie. Na 90 procent jest to termostat lub też zapowietrzony układ chłodzenia:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz czy masz dobre ogrzewanie w samochodzie. Na 90 procent jest to termostat lub też zapowietrzony układ chłodzenia:fajny

 

dokładnie tak, ja stawiam na termostat.

Inna możliwość to czujnik temperatury, łatwo to sparwdzić Vagiem porównując wskazania czujnika w grupie engine ze wskazaniami grupy Instruments. Ale jak wspomniał przedmówca na 90% to będzie termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o rany fakt :) dostałem powiadomienie o odpowiedzi i odruchowo zaklikałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności